Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77493 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 09, 2018, 17:30:11
Отговор #210

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Благодаря и аз, полезна информация... нямаше ли подобни кантове между калниците и купето на костенурките, а също при шкодите от серия 100? Иначе инфото заслужава да бъде копирано в полезната тема :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 10, 2018, 14:49:57
Отговор #211

Неактивен sparkybg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
...нямаше ли подобни кантове между калниците и купето на костенурките....

Не са точно същите, а и мисля че перото им ще да е прекалено дебело за седалки. На тия кръглата им част е куха, а на ония е плътна, доколото имам бегъл спомен.

Август 10, 2018, 22:54:16
Отговор #212

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
. нямаше ли подобни кантове между калниците и купето на костенурките, а също при шкодите от серия 100?
Има и при 2cv. Между задните калници и купето.

Август 19, 2018, 12:09:37
Отговор #213

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Колеги ----ще ми каже ли някой как се закрепва предното стъкло на модела---------лепи ли се или е като на Москвич с гумено уплътнение.Благодаря    0879-353449 .Младен.

Август 19, 2018, 13:17:54
Отговор #214

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Уникален е Ситроена, браво за положения труд! Аз знам за един изоставен ДС19 в област Добрич, но все собственика не е там да го попитам дали го продава.
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Август 19, 2018, 14:31:05
Отговор #215

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колеги ----ще ми каже ли някой как се закрепва предното стъкло на модела---------лепи ли се или е като на Москвич с гумено уплътнение.Благодаря    0879-353449 .Младен.

На Москвич не знам как е, но на DS е с гумено уплътнение от три страни. За четвъртата ще ви оставя да помислите как уплътнява  :)

Ето един клип как се прави. Не е много качествена картината, но става ясно :


Март 14, 2020, 16:21:51
Отговор #216

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Днес тайничко от обществото си смених маслото и масления филтър на ДС-а.
Ще рече някой не е кой знае каква новина, но мотори като на ДС ( примерно Траксион аван, HY и мисля някои Пежо, които също не са някакво изключение, предполагам по света много други такива ) са с маслен филтър част от маслената помпа и са вътре в картера. Даже скоро нейде и фейс ( фейк ) групите имаше закачки от непросветени хора, които убедено твърдяха, че тези коли нямали маслен филтър  :)) :))
Та, реших да сменя филтъра и маслото, понеже е на около 4000 км, а смяна се предвижда на 5000 и на 10 000 - масло и филтър. Понеже тези коли по презумпция не се карат с такъв пробег, аз си сменям всичко на под 5000 км, въпреки галимацията.
Масло слагам Selenia HPX 20W50, а филтърът е L 108 на Purflux.
Ще пусна клип на DS-TT подробен и детайлен , за да може комуто е интересно да се запознае с тази страна на обслужването на DS .
Само още нещо да отбележа - всички материали на тези холандци от DS-TT са страхотни и мнооого полезни. Отделно много приятно екзотичният представящ материалите  :)


Март 16, 2020, 13:02:54
Отговор #217

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
И аз сипах Selenia HPX на Алфетата.
Моторът омазнява чувствително по-малко,  но ми се струва, че повече го гори. Странно наистина, но и свързано със състоянието на двигателя и моите субективни спомени от предишни масла.

Не забравяй да споделиш усещания и наблюдения непосредствено след като си ги натрупал защото аз забравих и затова сега се чудя.

Това с филтъра е странно и за мен. :)
Алфите от тия години са с изнесен филтър и сменяем елемент. Всъщност, точно от 1970г. минават на външен, сменяем филър, а не само елемент.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 16, 2020, 16:58:15
Отговор #218

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Наистина не съм отчитал точно как гори маслото и нямам точни наблюдения. Което е мотив да започна. Купувам обикновено 3 метални туби по 2 литра и при смяна наливам около 5 - 5,2 литра. Кофти е, че металните туби не позволяват да се следи точно, но както и да е. Та, допълнително масло не съм купувал, долял съм тези 700-800 грама и на щеката маслото беше над половината. Значи изчезнал е около литър  масло за около 4000 км . Което според мен не е драматично, въпреки че моторът е с нови тефлонови вложки на клапаните ( на ДС и на СХ са тефлонови, а не гумени ), нови сегменти и общо казано -ревизиран двигател. Е, имам и течове малко  ::), но са пренебрежими, да кажем , че са едва ли повече от 100-200 грама.
Впрочем, на СХ-а карам също с HPX , като и там маслото е на не повече от 3500-4000 км не съм доливал и на щеката е до половина. Което ще рече примерно около 400 грама. А колата е с турбина, държи по-висока температура и се кара на по-високи обороти.

Април 05, 2020, 07:46:07
Отговор #219

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Боре, чудесно видео! Това за липсата ни филтър, чудя се как е възможно колегите да не знаят, че има маслен филтър!?
Може би по тази причина и на моята Костенурка в повечето случаи тоя капак на картера под филтъра е без пробка, та когато някой понечи да се сменя маслото, като развие сътветните гайки и от любопитсво махне капака, като поглене все пак да види, че вътре в картера има нещо (филтър)  ;D. Не разбрах от какво толкова се опасява колегата на видеото, че не иска да източи маслото през пробката!? Там си има дивтунка, коята е консуматив за стотинки и не виждам проблем (нещо за резбата дали няма да се повреди ли споменаваа не рабрах точно, но не виждам проблем).
Иначе нещата със смяната са адски подобни и при мен чисто конструктивно и като "геометрия". Разликата е, че оригинално Костенурките настина нямат маслен филтър по смисъла на това, което повечето колеги разбират като такъв. В картера имат една сравнително груба "цедка", подобна на въздушните "филтри" тип "мрежа", които се поставят на спортните карбове над "тромпетите". Афтърмаркет индустрията все пак е решила въпроса и съществува към момента конверсия към филтрираща система в картера, много подобна на твоя Ситроен (срещу едни 150-200 долара, като после се сменя вече само филтърния елемент).
И последно за километрите и смяната на маслото. Препоръчва се масло да се сменя на топъл/горещ двигател. Толкова топъл, колкото може да си позволи този, който сменя маслото. При повечето класики рядко се навъртат допустимите 5000-6000 хиляди километра за смяна на маслото. Та и 500 километра да сме навъртяли, и 1500 -2000 - смяна се прави всяка година и е желателно рано на пролет, веднага след зимните месеци, когато колата започва да се кара по-активно. Нещо повече - за класики, които се карат рядко, на къси дистанции, и особено зимните месеци, когато двигателя и маслото не могат да си направят работната температура - смяна и на 2-3 месеца ако трябява. За който иска да си пази двигателя.
Ето оригиналната система при мен и тази афтърмаркет, където се минава към истински филтър в картера, подобен на ДСто.
ПС. Аз съм на 3ти, още по-добър вариант - монтирал съм маслена помна с вход и изход към истински маслен филтър, който е монтиран извън двигателя на отделна стойка и се сменя само с едно развиване и завиване. Но пак я имам тая цедка в картера и плюса е, че с такъв истински външен маслен филтър мога тая "цедка" да я вадя и чистя на 3-4 смени на маслото, което сменям през пробката. А външния филтър го сменям на всяка смена на маслото, естествено.



« Последна редакция: Април 05, 2020, 07:54:50 от Nik1600GT »