Автор Тема: Citroen DSuper 1970  (Прочетена 77485 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 29, 2020, 21:59:44
Отговор #230

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Ако не ти е спешно   :D може заедно да ходиме 😉
С пражка аз се връщаме в бгто  😍😍фирмата vianor маи работят секи ден 😉

Март 22, 2021, 19:57:31
Отговор #231

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Ще се върна малко назад в темата за маслените филтри при Кеферите.
Има още един вариант на афтърмаркет сменяем филтър. Аз го ползвах на
моя Кефер. Значително по-лесно и чисто се сменя маслото.
Конзолата с филтъра върви комплект маслена помпа, която има преграда в нагнетателната камера и
кара маслото да "заобиколи" през филтъра и така да постъпи в маслената магистрала.


Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Септември 14, 2022, 10:09:03
Отговор #232

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Нещо интересно за феновете на DS...
https://www.facebook.com/watch?v=769214714308251

Ноември 24, 2022, 15:30:19
Отговор #233

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Споделям някои дребни ремонти по DS-a, понеже, когато се кара, трябва и да се прави.

Сменям втори заден маншон на хидроцилиндър за две години. Първи десния, сега и левия . 
Проблемата е в новото производство. Вземат се основно от Германия и Франция, но са с изключителнолошо качество. Животът им е много кратък.



Заедно с маншоните се сменят и сачмите на заден стержен, които с времето стават "квадратни" и щракат при първоначално повдигане




Февруари 12, 2023, 21:08:24
Отговор #234

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Зимата е време точно за карбуратори  :)

Имам един резервен карбуратор за DS -WEBER 28/36 DDE , който е слаган на двигатели 21 хидроматик, тоест има един хидравличен клапан, който липсва при вариантите с ръчна кутия. Та, от немай къде, захванах се да го разглобя и почистя, понеже е свален от работеща кола преди повече от 30 години и отлежава в щайги по мазета и тавани ей така, както си е бил свален.


Ей го карба :



Разглобих го и се залових да го чистя. Почистването основно с коресилин, обезмаслител и по стария начин с изваряване.
Знам, че се чистят в ултразвукови вани, но аз лично нямам и не ми се разхождаше да търся къде и как. В тази връзка съм намислил да си купя ултразвукова вана, понеже, както повечето хора тук чистя доста дребни детайли, но основно с химия, жулене и т.н., а ваната си е очевидно полезна и ефективна.
Като за начало обилно с обезмаслител, четка, бутане на по-едрите боклуци, след това киснене в коресилин - всички части, и накрая жулене с шкурка 1500-2000 и шлайфане с вълнено кече и паста ГОИ.
Като за финал продухване с чистител за карбуратори за кухините и всички проходни части. Това чак след изваряването. Самото варене има леки странични ефекти - появява се малко варовик, особено неприятен при резбите, но да кажем пренебрежимо малко.
Имах идея да нося част от външните детайли на галванизация - бяла и жълта. За малко шаренко и да радва окото. После ме домързя или по-точно не ми се чакаше 3-4 дни да ходя , да се моля (последните пъти като им нося 8-10 малки детайла се цупят ) и реших да си ги лъсна с ГОИ. По карба има достатъчно месингови детайли, основно тапи и външни жигльори, та като се лъснат стават по-ефектни и от галванизираните и са си автентични.
Трябва да отбележа, че карбът е запазен АБСОЛЮТНО автентично и комплектно. Всички части са си неговите, оригинални, неподменяни. Така или иначе по-нататък ще замеря диаметрите на жигльорите, но и ще си поръчам комплекти ремонтни - и за този, и задругия ми карбуратор, който е качен на колата.
Тук идва и една интересна част - този карбуратор Weber 28/36 DDE и моят оригинален Weber28/36 DLEA2 би трябвало да са абсолютно идентични, тоест в работната им част и характеристики да са еднакви. С единствената разлика на този хидроклапан, който е закачен с шпилки към корпуса на карба DDE, който при оригиналния ми DLEA2 липсва. Идеята ми е да кача сега тозиизчистен и ревизиран карбуратор на колата, за да видя как ще работи и междувременно ще си ревизирам оригиналния.
Но това ще разберем след няколко дни, когато намеря време и за него.

Ето снимки на разхвърляния и изчистен 28/36 DDE



Следва фината част по събирането.

Ето и как стоят един до друг разхвърляният DDE и току-що сваленият DLEA2 ( който между другото е чистен доста педантично преди 4-5 години, когато пуснах колата в движение и е работил 8-10 000 км.


 

Февруари 13, 2023, 10:00:13
Отговор #235

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Педантична работа! Поздравления, Боре :)

Февруари 19, 2023, 18:36:41
Отговор #236

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Благодаря, Дидо.

Ето финалния резултат :


Февруари 19, 2023, 18:57:29
Отговор #237

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Затвърждава горена писаното , Боре :)
Между другото, видя ли в темата за изоставените скрапове, колега е снимал един ДС?

Февруари 19, 2023, 19:09:52
Отговор #238

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Хм, не го бях видял. Благодаря отново.