Автор Тема: Питане за шагре  (Прочетена 14380 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 04, 2013, 21:17:30
Прочетена 14380 пъти

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Гледам и други колеги се двоумят каква шагре да изберат и доколко ще бъде устойчиво.
За BODY май стана ясно че не е от най - надеждните и бързо се пука, а на пазара гледам се предлагат най различни.
Ще съм благодарен ако някой колега сподели наблюденията си, защото това е важно за запазването на автомобила.
Инак съм купил няколко кутии на 3М, но наблюдения нямам.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Февруари 04, 2013, 22:16:32
Отговор #1

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами хайде пробвай го нейде, че да имаме представа и от 3М  :o
Аз лично съм ползвал Hameleon и Carsystem , като от Хамелеона съм по-доволен определено. Ползвах и едни спрейове на Абро, но се оказаха пълно разочарование - повече от месец не успя да изсъхне и накрая го намазах с Хамелеон отгоре. Какъв ми е проблемът с тия битуми  - никой не ме задоволява откъм еластичност. Сега съм на тема дъна отново, но за Дс-а и ме насочиха към един продукт на Loctite  , казва се Terotex . Видях негова презентация във вида Terotex 3000Super и намерих търговец за Пловдив, но се оказа, ченикога не са го имали. Някой ако има наблюдения да споделя. Чух, че имал гумени стърготини ...

Февруари 04, 2013, 22:29:53
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Боди е пълен боклук, ползвал съм и шагрето и 930 продукта и всичко е пълен т....к.Приятел, професионален бояджия /занимава се с нови и скъпи автомобили/ ползва само 3М и някаква друга фирма, не се сещам името, но си поръчва материалите, няма ги в магазинната мрежа.
« Последна редакция: Февруари 04, 2013, 22:31:32 от michev »

Февруари 05, 2013, 14:00:33
Отговор #3

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Ами и аз гледах клипче в нета с това Terotex 3000Super на LOCTITE и намерих от нета два телефона на разни предствители и търговци.Цената му е 26,78лв. без ДДС. 0895 664 556 Емил и 0888 534 327 Валентин Димитров. И аз смятам да не ползвам продукта на БОДИ.

Февруари 05, 2013, 15:42:50
Отговор #4

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Поръчах го днес и в края на седмицата ще го пробвам. Белким стане ...

Февруари 05, 2013, 16:58:07
Отговор #5

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Поръчах го днес и в края на седмицата ще го пробвам. Белким стане ...
Към края на седмицата се надявам и аз да пръсна 3М шагрето.
Ще пиша и аз какво  се получава.
Макар след време да си проличава дали е надеждно или не
:)
 
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Февруари 08, 2013, 16:47:17
Отговор #6

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Шагрето (ако не е на битумна или парафинова основа) е препоръчително да се боядиса с някаква боя след изсъхване.Добре е да е 2-компонентна,може да се прибави и малко пластификатор за брони.Така повърхността се запечатва,по-малко се набива с мизерии и по-лесно се мие/чисти.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 08, 2013, 17:36:46
Отговор #7

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Аз да си кажа за продукта на Henkel  Terotex - Няма да го ползвам !
Поръчах си продукт с гумени стърготини и получих обикновено шагре за 40 лв  :) Оказа се , че вариантът с гумена основа го няма в България, а липсата на концентрация от фирмата доставчик при поръчката ми ми коства организация, време и средства, които ме отказаха от по-нататъшни опити да работя с тях. Съжалявам че разчитах и изгубих толкова време в събиране на информация за техния продукт - накрая просто ме излъгаха и вдигнаха рамене.
Утрешната ми организация пропадна, а аз съм пак в чуденка какво да ползвам ...

Февруари 08, 2013, 17:45:19
Отговор #8

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
По татово време, когато нямаше такива екстри, си правехме от гумени стърготини взети от работилниците за регенерат и смола разтворена в бензин или ги добавяхме към някаква боя, получаваше се доста добре и ефекта беше очевАден.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Февруари 08, 2013, 18:28:45
Отговор #9

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Моето желание лично е да пръскам тази консистенция, понеже влиза по-добре в гънките и кухините. Иначе всякакъв вид битуми може човек да си забърка, ама трябва да ги маже с четката, което не дава такава гаранция за проникване. Както и да е ... накрая ще си го намажа с четката и това ще му е.