Автор Тема: Съдействие за оглед на автомобил  (Прочетена 9383 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 05, 2013, 22:16:19
Прочетена 9383 пъти

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Нужно ми е съдействие за оглед на един автомобил в София.Ако някой има малко време и желание да помогне нека пише тук или на лично съобщение.
« Последна редакция: Май 30, 2013, 16:03:29 от dido1903 »

Февруари 05, 2013, 23:00:47
Отговор #1

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
За кои дати става въпрос?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Февруари 05, 2013, 23:03:34
Отговор #2

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Нужно ми е съдействие за оглед на един автомобил в София.Ако някой има малко време и желание да помогне нека пише тук или на лично съобщение.
Здравей, колега, аз имам свободно време и с радост ще ти правя компания. Като заидваш към София ми звънни - 0898 555 020 - Стефан Данаилов.

Февруари 05, 2013, 23:07:38
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Става въпрос някой вместо мен да погледне една кола, че София ми е на 320 км.На лично съобщение вече ми предложиха помощ, ако се наложи, ще пиша тук допълнително.Много благодаря на всички отзовали се :)А от предложението на Стефан да му звънна непремено ще се възползвам пътувайки към София :D
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 23:09:28 от michev »

Февруари 05, 2013, 23:09:11
Отговор #4

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
И така може, звънкай.

Май 22, 2013, 13:06:24
Отговор #5

Неактивен Adrenaline

  • Публикации: 15
Здравейте колеги. Ще ходя да оглеждам един VW beetle  (1300 1967 г.---> не съм напълно сигурен) . Бихте ли дали насоки за нещо конкретно, за което да внимавам. Някоя тънкост, която би била трудна за отремонтиране или би било твърде скъпо?

Май 22, 2013, 13:23:05
Отговор #6

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
То за това не ти трябва тук питане.
Гледай в "Немските".
Пишеш ЛС на колегите stingray и  Nik1600GT , и си готов.
Също и на Киро Терзиев - Kiril Terziev, макар че той напоследък нищо не е давал като снимки или приказки от работата по неговата .

Май 23, 2013, 23:33:39
Отговор #7

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колега задължително преди всичко си виж документите на колата и чия собственост е, по механиката задължително като отвориш капака хващаш голямата ремъчна шайба в долната част на мотора и я дърпаш на пред назад със сила . Луфта не трябва да е повече от 1,2 милиметра това говори директно за състоянието на мотора ,скоростите също страдат провери ги добре и най-вече задната .Гнието е голям проблем при тях ,защото се кърпят кофти заради формите им и липсата на прави ъгли като цяло .Гледай предния мост, дали е изгнила на торсионната щанга или по често срещаното дали е чупена то ще се види по предишни намеси. По къпето тази кола е на полушаси и главния и грабнак е централната греда ,гледай за сцепвания и гнилочи в прената и част, от зад се омаслява от мотора и не гние толкова често .
След това много подробно гледай всичките и детаили, дали са там намирането на оригинални читави лаистни, огледала и прочие е трудно а нови са безумно скъпи,свен кучи марки но бягай от това. Гадни места където гният са праговете ,страдат въздуховодите на парното в тях и конденза и ъглите от зад под седалката ,там където седи акумолатора пак под седалката. Също гният много и колонките на вратите ,страдат от разбити кормилни кутии а те са скъпички ,спирачките са им всеизвестен проблем на тия бръмбари не очаквай да спира добре ако спира като цяло ,гният гадно около задния прозорец и там е кофти за кърпене, гледай да не е китоноска ,защото няма смисъл а ти казвам ,колко гадно се прави това купе . Да има прав, не мачкан таван ,по интериора е доста семпла и запазени тапицерии са рядкост, съдейки по годините им на този етап това се сещам. Частите и косумативите не са скъпи но детаилите са рядки и скъпи но инчче са номер едно кола за цялостна реставрация според мене.
Ако е 67-ма има голям шанс да е 1200 мотора, който е най-здравия правен техен .Гледай да е с алтернатор не с динамо, защото това е кофти за намиране също, но рядко изпадат такива с читави тенекии но повярвай ми всичките ламарини по купето ги има нови в каталога. Каталога за части е 200 страници и кусур ,всичко има в чужбина но и парите са други там ,успех с колата дано е читав и да кажеш повече детаили и снимки за нея.
Поздрави!

П.С.Моя бъмбар си е в гаража покрит на сухо и топло и ми е забранено да го пипам ако нямам пари  :) Погледни темата ми, там можеш да видиш някой полезни снимки.
« Последна редакция: Май 23, 2013, 23:39:01 от Kiril Terziev »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Май 23, 2013, 23:47:43
Отговор #8

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
знам ,че тук не му е мястото но нека питам. едно време в мобилето се продаваше една оранжева кустенурка от Кърджали която беше от 1954г. с овален прозорец. някой от форума ли е купил колата? много ми е интересно да разбера какво е станало с колата. ако някой има инфо нека сподели. ще съм благодарен.

Май 24, 2013, 07:03:41
Отговор #9

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Я,кажете къде е ВИН номера и номера на мотора на "въздухарите".Щото и да е редовно всичко с хартийте,требе да се сравни с това по купето....