Автор Тема: Питане относно ДВГ на Мерцедес W108 - 280 SE  (Прочетена 9078 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2013, 23:40:33
Отговор #10

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
По двигателя липсва: водна помпа, дистрибуторна капачка, стартер и съединител.

Това ли е само, не мисля че цял двигател трябва да се сменя. Тези неща се намират. Ще проверя при нас как е.

Февруари 14, 2013, 01:06:27
Отговор #11

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Можехте по-рано да поясните тези работи. Срамота.  Ама, пак зависи.  Някой палил ли го е и кога последно е било това ? Да не се случи да го накичите и да се окаже пак за ремонт. Понеже и такива хора имаме тук, но си мълчат сега.  Няма вечни неща в този Свят.    Нищо не пречи да му се сложи 200-240 Д от W123. А, дали е удачно на грубо 2 тона кола и при това модел S, че и с автоматик вече си е въпрос на лично виждане.   


Дайте някоя снимка да го видим. Няма да го изядем. Вдигнете капака, снимайте.  Аз също обичам тази марка. Пък и разни хора има, които могат да помогнат.   :)

Февруари 14, 2013, 10:18:39
Отговор #12

Неактивен madmax

  • Публикации: 10
здравейте! аз съм колегата с мерцедеса W108 , ще ви кача по-късно снимки на двигателя ... не зная със сигурност какво е състоянието на двигателя , не е пален от 5-6 години и както казва колегата , не зная какво ще се получи и след като му поставя всичко липсващо , не зависимо от това , че имам уверението на предишният собственик за това че моторът е бил перфектени това са приказки след като го закупих и нотариално оформих документите... така че си мисля за двигател от W123 280E 185кс , не зная какъв е точно този мотор , предполагам с механичен инжекцион и се надявам и от вашите думи да стане. благодаря на всички писали по темата !

Февруари 14, 2013, 12:55:30
Отговор #13

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
здравейте! аз съм колегата с мерцедеса W108 , ще ви кача по-късно снимки на двигателя ... не зная със сигурност какво е състоянието на двигателя , не е пален от 5-6 години и както казва колегата , не зная какво ще се получи и след като му поставя всичко липсващо , не зависимо от това , че имам уверението на предишният собственик за това че моторът е бил перфектени това са приказки след като го закупих и нотариално оформих документите... така че си мисля за двигател от W123 280E 185кс , не зная какъв е точно този мотор , предполагам с механичен инжекцион и се надявам и от вашите думи да стане. благодаря на всички писали по темата !
По отношение на горивните бензинови системи с директно впръскване Мерцедес е най - консервативната марка -поставя инжекцион с електомагнитни дюзи чак през 1995г.

Което естествено не означва  че е задръстена в инженерната си мисъл. ;)

Падне ли ти най - подходящото - М110 двувал , прибирай го комплект и успех! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 14, 2013, 13:19:41
Отговор #14

Активен USfan

  • Публикации: 10811
По двигателя липсва: водна помпа, дистрибуторна капачка, стартер и съединител.
Поздравления за закупената кола, хубав модел е.  :D
Ако решиш да пазиш ориг мотор, и да го въстановиш, мога да ти подаря една запазена дистрибуторна капачка за него, даже май имаше и 2-3 кабела останали на нея.
Стига да я намеря в мазето си де,  :)) ама май наскоро я мярках.
Капачката е от един бивш мой в111 280се инжекция конска глава, но вероятно ще трябва да стане и на карбураторните и инжекционни в108 250 и 280 едновалки, правени от 1966 до 1972 година.

Ако пък решиш да сменяш мотора с такъв двувалка 280 от сом/пура или японка, имам една останала за продаване, рециклирана навремето в Балкан Стар с чисто нови части вътре, автоматична скоростна кутия, от една бивша моя японка в123, модел 280ц.
Кутия е 4-скоростна, и след ремонта не е ползвана въпбще, понеже на конкретната японка и присадих тогава ръчна скоростна кутия.

Как да е, ако ти трябва капачката, свиркай.  :)
Само по възможност, снимай си дистрибутора по-отблизо и ми прати тук снимката, да видим за един и същи модел дистрибутор ли става въпрос.
Зашото Мерцедес в ония години, доколкото всъщност помня, слагат 2 модела дистрибутори на 6 цил модели, такива с малък, и такива смалко по-голям диаметър.
« Последна редакция: Февруари 14, 2013, 13:31:43 от USfan »

Февруари 14, 2013, 13:27:01
Отговор #15

Активен USfan

  • Публикации: 10811
здравейте! аз съм колегата с мерцедеса W108 , ще ви кача по-късно снимки на двигателя ... не зная със сигурност какво е състоянието на двигателя , не е пален от 5-6 години и както казва колегата , не зная какво ще се получи и след като му поставя всичко липсващо , не зависимо от това , че имам уверението на предишният собственик за това че моторът е бил перфектени това са приказки след като го закупих и нотариално оформих документите... така че си мисля за двигател от W123 280E 185кс , не зная какъв е точно този мотор , предполагам с механичен инжекцион и се надявам и от вашите думи да стане. благодаря на всички писали по темата !
По отношение на горивните бензинови системи с директно впръскване Мерцедес е най - консервативната марка -поставя инжекцион с електомагнитни дюзи чак през 1995г.
Което естествено не означва  че е задръстена в инженерната си мисъл. ;)
Падне ли ти най - подходящото - М110 двувал , прибирай го комплект и успех! :)

Хех, ами мисля че това за дюзите не е точно така. :)
Мерцедес, успоредно с механичните си инжекциони, слагат доста редовно, още от края на 60-те, малко след Фолксваген в модела 1600тл, за тогава доста авангардното електронно впръскване, от 1968 до към 1975-76 година.
Слагат го на тогавашните си 6 цил модели 250 в средния клас в114, както и при осмаците си 3,5 и 4,5 литра от еС-класите.
А именно, и в конските глави осмаци, и в първата генерация сомове.

Тия дюзи по принцип са подобни на по-късните електронни системи Л-Жетроник от 80-те години, и би трябвало също да работят на електромагнитен принцип.
Моето бивше в114 250це, модел от 1969 година, беше с точно такъв вид инжекцион, и такива електрически командвани дюзи.
Реално тази електронна система не е давала големи предимства в мощността спвямо дотогавашните механични инжекциони, но е позволявала използване на по евтини компоненти/дюзи.
Иначе на 2,5 електронната инжекция мотор като при табакерата ми, са и давали 150 коня мощност по ДИН, а толкова е вадел и мех. инжекцион в 2,5 литровите мотори в Пагодата СЛ р113, примерно.
« Последна редакция: Февруари 14, 2013, 13:33:10 от USfan »

Февруари 14, 2013, 14:56:24
Отговор #16

Неактивен madmax

  • Публикации: 10
Отворих нова тема в графа "Немски автомобили" относно Мерцедеса и поставих снимки .

http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=4156.msg48654#msg48654

Февруари 14, 2013, 16:45:27
Отговор #17

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН

По отношение на горивните бензинови системи с директно впръскване Мерцедес е най - консервативната марка -поставя инжекцион с електомагнитни дюзи чак през 1995г.
Което естествено не означва  че е задръстена в инженерната си мисъл. ;)
Падне ли ти най - подходящото - М110 двувал , прибирай го комплект и успех! :)

Хех, ами мисля че това за дюзите не е точно така. :)
Мерцедес, успоредно с механичните си инжекциони, слагат доста редовно, още от края на 60-те, малко след Фолксваген в модела 1600тл, за тогава доста авангардното електронно впръскване, от 1968 до към 1975-76 година.
Слагат го на тогавашните си 6 цил модели 250 в средния клас в114, както и при осмаците си 3,5 и 4,5 литра от еС-класите.
А именно, и в конските глави осмаци, и в първата генерация сомове.

Тия дюзи по принцип са подобни на по-късните електронни системи Л-Жетроник от 80-те години, и би трябвало също да работят на електромагнитен принцип.
Моето бивше в114 250це, модел от 1969 година, беше с точно такъв вид инжекцион, и такива електрически командвани дюзи.
Реално тази електронна система не е давала големи предимства в мощността спвямо дотогавашните механични инжекциони, но е позволявала използване на по евтини компоненти/дюзи.
Иначе на 2,5 електронната инжекция мотор като при табакерата ми, са и давали 150 коня мощност по ДИН, а толкова е вадел и мех. инжекцион в 2,5 литровите мотори в Пагодата СЛ р113, примерно.
Малий , забравих че на този свят имало и D - Jetronic! :-[
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 15, 2013, 16:10:42
Отговор #18

Активен USfan

  • Публикации: 10811
хехе, аз пък едно време, докато я карах табакерата, бях забравил каква е важна ролята на всеки датчик от системата. ;D
И веднъж така, някъде по време на Ембаргото през 93 или 94-та, като бях в Югославия с тая табакера, налях кофти бензин, и колата нещо все да прекъсва.  :)

Свалях и чистих свещи, и покрай това, бях разкачил жицата от някъв важен датчик.
Впоследствие, колата взе да пали трудно като загрее, да работи много богато, да харчи умопомрачително, и да хвърля черен дим.
Не ми се ровеше повече по мотора, беше тъмно, и така се прибрах до Бг, на някъв разход сигурно двоен на нормалния.  O:-)

Чак в БГ закачих падналия щекер, ама и досега се чудя от какво точно е бил.
Термодатчик ли беше, или нещо за допълнителния 7-ми обогатителен инжектор е било.
Имах усещането, че просто колата взе да работи с перманентно включен 7-ми обогатителен инжектор, като беше изпаднал тоя щекер.
Как да е, оттогава баш с тия системи на Бенц/Фолц не ми се е налагало да боравя.  :))

Февруари 15, 2013, 18:14:14
Отговор #19

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
хехе, аз пък едно време, докато я карах табакерата, бях забравил каква е важна ролята на всеки датчик от системата. ;D
И веднъж така, някъде по време на Ембаргото през 93 или 94-та, като бях в Югославия с тая табакера, налях кофти бензин, и колата нещо все да прекъсва.  :)

Свалях и чистих свещи, и покрай това, бях разкачил жицата от някъв важен датчик.
Впоследствие, колата взе да пали трудно като загрее, да работи много богато, да харчи умопомрачително, и да хвърля черен дим.
Не ми се ровеше повече по мотора, беше тъмно, и така се прибрах до Бг, на някъв разход сигурно двоен на нормалния.  O:-)

Чак в БГ закачих падналия щекер, ама и досега се чудя от какво точно е бил.
Термодатчик ли беше, или нещо за допълнителния 7-ми обогатителен инжектор е било.
Имах усещането, че просто колата взе да работи с перманентно включен 7-ми обогатителен инжектор, като беше изпаднал тоя щекер.
Как да е, оттогава баш с тия системи на Бенц/Фолц не ми се е налагало да боравя.  :))
Teрмо сензора за компа. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987