Автор Тема: Simson KR50 1963 на lotlorien  (Прочетена 26937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 08, 2013, 08:42:58
Прочетена 26937 пъти

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Здравейте, колеги. Поздравления за прекрасният форум и тема. И аз имам един ветеран KR50. Съответно се занимавам с реставрацията му. Боядисал съм рамата, и металните части. Търся да ми хромират ауспуха, гривната на фара, рефлектора...моля помагайте. Чух че в Пловдив има човек, който се занимава с хромиране,ако може да ми посочите негови координати. Аз съм от Бургас, но тук не се предлагат такива услуги. В момента съм на тема двигател- семерингите и гарнитурите са ми за смяна, отвсякъде се лее масло. Двигателят палеше, но при опит да включа напърва се чуваше ужасен звук сякаш пускаш кофа със болтове и гайки на земята. Незнам това дали е било заради съединителя. Как става ваденето на зъбчатката за веригата (трябва ли да се използва скоба), тъй като зъбчатката е монтирана на конус. При вчерашните ми опити развих контрагайката и и до там. Ще съм много благодарен за всички идеи и съвети....
« Последна редакция: Март 14, 2013, 15:09:26 от dido1903 »
Simson KR50 '63 г.

Февруари 08, 2013, 17:13:25
Отговор #1

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Здравейте, колеги. Поздравления за прекрасният форум и тема. И аз имам един ветеран KR50. Съответно се занимавам с реставрацията му. Боядисал съм рамата, и металните части. Търся да ми хромират ауспуха, гривната на фара, рефлектора...моля помагайте.........................................

Благодаря и добре дошъл!
Като влезеш в раздела "Ретро мотоциклети", горе има бутон "създай тема". Цъкаш в/у него и този целия пост си го копираш там. Пишеш си едно заглавие и вече си имаш темичка за твоята моторетка. Просто така е редно. Там ще ни представиш  KR-а. Добре ще бъде да сложиш някоя снимка, за да видим до къде си стигнал и какво си направил. А ние ще помагаме с каквото можем.

Поздрави :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 09, 2013, 03:15:37
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Колега, добре дошъл!

Разделих мненията и с тази тема имаш възможност да зададеш всички въпроси, които те интересуват и да допринесеш за това форума да стане още по-интересен.

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 09, 2013, 15:19:43
Отговор #3

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...... Търся да ми хромират ауспуха, гривната на фара, рефлектора...моля помагайте. Чух че в Пловдив има човек, който се занимава с хромиране,ако може да ми посочите негови координати. Аз съм от Бургас, но тук не се предлагат такива услуги. В момента съм на тема двигател- семерингите и гарнитурите са ми за смяна, отвсякъде се лее масло........ Как става ваденето на зъбчатката за веригата (трябва ли да се използва скоба), тъй като зъбчатката е монтирана на конус. При вчерашните ми опити развих контрагайката и и до там. Ще съм много благодарен за всички идеи и съвети....

В Пловдив не знам за човек, който хромира. Знам за фирма: http://www.moni-mg.com/. Там си хромирах детайлите за KR-а.
Двигателя съм го уплътнявал с маслоустойчив силикон, без гарнитури и не тече/капака на съединителя и двете половини/. Ако тече от лостовете за скоростите и съединителя, вече е по-сложно. Там има гумени уплътнители, които  вече не държат и не знам от къде ще ги намериш.
За шума в двигателя нямам идея. Не ми се е случвало. Като го разглобиш сигурно ще се разбере от какво е било.
Сменяй лагери, семеринги, дискове на съединителя.... Вътре има едни бронзови втулки, където лагеруват валове, провери и тях да не са хлабави. Виж за луфтове: бутало, цилиндър, буталния болт във втулката на буталния болт, която е на кол. вал. Нови сегменти, състояние на чукчето и т.н.
Зъбчатката при мен излезе, като я поразклатих отдолу с отвертката. Ако не поддава ще ти трябва скоба.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 11, 2013, 11:20:15
Отговор #4

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Добре, благодаря за подкрепата:) венеца го махнах със скоба, на втория оборот още лесничко излезе. Свалил съм 3-те семеринги остава ми тази на кол. вал. Обаче на оста има едно зъбно колело с контрагайка. Това зъбно колело контактува със зъбното колело на съединителя. Въпроса е как да развия гайката тъй като всичко се върти...От другата страна на кол. вал е маховика. И самият съединител как се разглобява има 4 като лостчета, които навярно тр да се избият, а под тях пружинки предполагам.
Simson KR50 '63 г.

Февруари 11, 2013, 11:38:44
Отговор #5

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
И за венеца и за зъбното колело на коляновия вал има специално приспособление,което е вид скоба.И зъбното колело се вади по същия начин, както и венеца.Колкото до блокирането на въртенето на касетата на съединителя,аз слагам една по-голяма отвертка между зъбите на двете зъбни колелета и така ги законтрям. Разглобяването на касетата на съединителя става като се извадят щифтовете,притискащи чинийките над пружините.Аз го правя като с отвертка натискам чинийките надолу,а с малки клещи изваждам щифтовете.Този начин обаче е доста рискован,защото пружинките са доста напрегнати и ако ти се изплъзне отвертката,чинийките хвърчат доста сериозно и има опасност от наранявания.Иначе по книга се използва тръбичка с подходящ диаметър,колкото е диаметъра на чинийката и прорез по средата на тръбичката,в който да остане щифта.Надявам се да съм ти бил полезен.Ако не е станало ясно от обяснението,мога да ти снимам приспособленията.Успех!

Февруари 12, 2013, 20:36:18
Отговор #6

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Да благодаря много за обстойните обяснения, смятам тея дни да направя тръбичка с прорез. Скоба не мога да намеря от никъде и никого за жалост. Не и такава мъничка. Умувам сега какво да правя. Трябват ми и някои детайли- ръчка за газта- масур и конзола, моите са в окаяно състояние. Клаксона ми е изгорял. На 3 V Постоянно напрежение е и ми липсва и батерийният отсек. Задното стъклено стопче ми е счупено...Моля за помощ по тези детайли за сега.
Simson KR50 '63 г.

Февруари 13, 2013, 12:48:22
Отговор #7

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Масур за газта нямам. Конзола не съм сигурен. Може и да се намира. Трябва да потърся, ама са на село. Най-рано след месец-два ще стане. Стоп и бобините също нямам. Клаксона, нали го имаш. Моя и той не работи и какво от това. Ти стигни до там. Ама пусни някоя снимка, затруднява ли те? Като се виждат детайлите е друго. Искаш съвети, добре. Но, помисли малко и за нас. Улесни ни по някакъв начин. Друго е "око да види";)

За съединителя може и без скоба да се справиш, но ти трябва още един човек. Вземаш две прави отвертки, натискаш тарелката и приятелчето вади щифта. Поставянето е по същия начин.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 16, 2013, 19:47:44
Отговор #8

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Привет! Жоре не е проблем със снимките дори тея дни все си казвах че трябва да кача, времето ми е най-голям проблем на мен:) Започвам сега да видим какво ще се получи.

За съжаление нямам цял изглед на мотора как изглеждаше преди да го започна, понеже един ден ме засърбяха ръцете, но ще покажа каквото мога. Започвам от рамата. Много наслагвания от масло, прах...изгорели газове.


Постарах се да сваля боята на песъкоструйка.

След боядисването:

прахово черно
Давам нататък- тенекиите преди:

Металните части след боядисването:

В момента съм я докарал до тук.

Разглобих предното и задното движение. Задното колело ми се въртеше с усилие. Сложих нова грес, регулирах луфтовете на осите. Почистих доколкото можах каплите. Спиците.
 Задно движение преди:

Задно движение след:

Занесох за поцинковане болтовете, които държат предната маска с фара, към предпазителите за коленете и краката, както и болтовете и шайбите, които държат външната метална част към рамата. Ръждата ги беше почнала много сериозно, предишната лъскавина отдавна се беше загубила. Получиха се язви и то дълбоки, но...все пак е нещо пред онова което беше. Сам си ги почистих преди поцинковането. Отне ми около 2 часа...



« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 20:46:12 от lotlorien »
Simson KR50 '63 г.

Февруари 16, 2013, 20:59:28
Отговор #9

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Честно казано, най-много ме кефи първата снимка. :) И аз трябва да имам подобна някъде на село в албума при баща ми.
Ще я потърся.
Много добре се развиват нещата при теб. Браво за мерака и старанието! Ще стане мотор от това.
Имаш ли някакви липси? Пусни снимки и на проблемните детайли. От къде си?
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.