Автор Тема: Simson KR50 1963 на lotlorien  (Прочетена 26939 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2013, 22:56:47
Отговор #20

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Ааа семерингите да купя, да сменя. Гумичка за отдолу. Центровка после. Кабелите да оправя. Ауспуха ще чистя има доста нагар. Има си още работа...след месец някъде:) Резервоара ако забеляза не съм го сложил, че е ръждив пуснах една верига вътре и нафтица. Клятя го всеки ден. Крана изчистих има два филтъра бяха забити.
Simson KR50 '63 г.

Февруари 17, 2013, 23:07:28
Отговор #21

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ааа семерингите да купя, да сменя........................

Така е думата ;) Ти си действай по задачките. Ще чакаш ли да ти търся конзоли....масури?
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 17, 2013, 23:10:29
Отговор #22

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Ако не те затруднявам провери, когато имаш възможност. Аз се озъртам, но засега нищо. Ако намеря нещо преждевременно ще те известя. Друго исках да те питам. Гривната на километража сваля ли се по някакъв начин защото вс ми изглежда капсоловано. Искам да я извадя и нея за нанасяне на покритие.
Simson KR50 '63 г.

Февруари 17, 2013, 23:19:55
Отговор #23

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Не ме затруднява, ще проверя. Километража би трябвало да е от този модел. Ако решиш да сваляш ринга, ще го спукаш.



Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 17, 2013, 23:25:02
Отговор #24

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
не от кръглия тип с червено вътре. Ако се не лъжа дето ти правиха стъкло за него....Стъклото е окръжност.
Simson KR50 '63 г.

Февруари 17, 2013, 23:41:30
Отговор #25

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Не, за този на снимката ми правиха стъкло. На кръглия километраж ринга излиза без поражения. Леко с тънка отвертка отдолу трябва да минеш по цялата окръжност.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 18, 2013, 08:26:30
Отговор #26

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Да се опитам да отговоря на някой от въпросите ти:
1.Манивелата от по-новите модели на симсон стават без проблеми на КР-а.Аз си купих чисто нова такава за 18 лева и стана.Има малко разлика в закръглението на манивелата,но това не пречи по никакъв начин на функцията й.
2.За развиването на касетата на съединителя,начинът който ти е казал Жоро,функционира без проблеми.
3.Лостчето за съединителя отдолу на двигателя също се вади.В зависимост от годината на производство има два вида лостчета.Изваждането му става като се изтегли един щифт,намиращ се на дясната половина на картера на двигателя.Уплътнението на лостчето може да се изработи от коркова тапа и допълнително с о-пръстени с подходящи размери.

Февруари 21, 2013, 20:15:00
Отговор #27

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Полезни сте ми много:) Благодаря. Вчера реших да изследвам пак буталото и има едва забележима игра. Лек луфт. Дали ще се оправи само със смяна на сегментите? Как мога да сваля цилиндъра? Освен това в касетата на съединителя забелязвам едни три каналчета там където влизат външните издатини на съединителните плъстини. Ще пробвам да кача снимка да ги видите и да ми кажете нормално ли е и за какво са направени. Маркирал съм това което се вижда с червено.
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 20:53:45 от lotlorien »
Simson KR50 '63 г.

Февруари 21, 2013, 22:14:02
Отговор #28

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Смятам, че ще минеш само със смяна на сегменти. Иначе следва ново бутало и шлайф на цилиндъра.
Цилиндъра се вади нагоре, ама сети се де, не е сложно. Тъкмо ще провериш дали има луфт в буталния болт.
Съответно, после ще правиш гарнитура и така.
Тези канали ги видях на снимката. Преди имаше едни метални дискове с корк. Сигурно те са лягали там. А и сега се сещам, че на моите двигатели, касетите са друг модел.

п.п.
.... Вчера реших да изследвам пак буталото и има едва забележима игра. Лек луфт. Дали ще се оправи само със смяна на сегментите?.....

Сега, какъв е луфта и дали ще се оправи само със сегменти, аз от Пловдив не мога да ти кажа.
Ако решиш да ги сменяш, като отидеш в магазина носи и цилиндъра, продавача, надявам се ще е компетентен.
Да вкара един сегмент в цилиндъра и да види какъв е ключа на сегмента. Искай съвет от него, преди да ги купиш. Защото може да минеш на ново бутало ремонтен размер и тези сегменти няма да ти вършат работа.
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 23:12:06 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 22, 2013, 08:28:04
Отговор #29

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
За да прецениш състоянието на цилиндъра и буталото точно трябва да свалиш цилиндъра и да мериш диаметрите на цилиндъра и буталото.Това ще ти даде отговора,като го сравниш с допуските от ръководствата за ремонт и експлоатация.Ако е читав продавача в магазина,обаче ориентировъчно и той може да ти помогне.Сегментите можеш да измериш като ги свалиш от буталото,вкараш ги в цилиндъра на 1-2 см. надолу и мериш хлабината  на ключа им.Неравностите по касетата на съединителя са увреждания от дисковете и не трябва да ги има.Ако не са много големи могат да се поизпилят,за да се заглади.Ако са по-дълбоки трябва да се сменя.Иначе ще ти прави проблеми отделянето на съединителя.