Автор Тема: Simson KR50 1963 на lotlorien  (Прочетена 26945 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 22, 2013, 10:01:07
Отговор #30

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ванка, цъкни с десен бутон в/у снимката и "преглед на изображението", за да се увеличи и да видиш каналите.
На мен ми изглеждат направо, като фабрични. Много правилни. Това, както и да е. И не са на цялата площ на стената, а до половината.
Освен това тези текстолитови дискове са широки и едва ли ще влезнат в тези канали. Също би трябвало, като се поставят фиксиращите им части да лягат на цялата площ в засечките на касетата и всъщност тези канали не пречат. При мен стърчаха дори леко извън касетата.
 Друг вариант е да се врътнат с един зъб и да се поставят в леглата без канали. Като гледам разстоянията са еднакви.
Пак казвам, моята касета е друг модел, но ще бъде добре, ако отървем колегата от търсенето и купуване на друга касета.
Лориен, нареди дисковете в касетата, без да им слагаш пружините и дай една снимка.
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 10:02:54 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 22, 2013, 13:50:18
Отговор #31

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Доколкото знам от дядо ми коркови са били плъстините по рано на съединителя. И на мен ми изглеждаха каналите като увреждания от плъстините, но изглеждат като фабрични. Ще ги разгледам довечера отново внимателно. Да тези плъстини текстолитовите в момента надстърчат касетата така че не попадат в каналите. Ще кача и такава снимка. И аз рових и разбрах че има различни съединителни касети нищо, че модела на моторетката е един и същ. Проблемите със съединителя винаги са били свързани с отделянето, по спомени. Днес извадих цилиндъра. Питах как се вади не защото незнам че нагоре....ами ако има някаква специфика да ми кажете. В самият цилиндър има прави черти (като издрано). Като застопоря коляновият вал и опитам да раздвижа биелата при движение надолу нагоре няма хлабина. При движение наляво и дясно между биелата и кол. вал има хлабина. Нормално ли е?
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 13:53:08 от lotlorien »
Simson KR50 '63 г.

Февруари 22, 2013, 14:20:25
Отговор #32

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
.....Като застопоря коляновият вал и опитам да раздвижа биелата при движение надолу нагоре няма хлабина. При движение наляво и дясно между биелата и кол. вал има хлабина. Нормално ли е?

Нормално е. Виж и буталото дали не мърда нагоре-надолу, за луфт в буталния болт.
Не е добре цилиндъра да е надран. Ако искаш нещата да стават "един път", отиващ в магазина с цилиндъра, там го мери човека и ти дава подходящото ремонтно бутало със сегменти. След това носиш цилиндъра/с буталото/ на шлайф.
Размерите на буталата са:
38 мм. нормално/заводско за нов двигател/
38,5 мм. - първи ремонт
39 мм. - втори ремонт
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 22, 2013, 14:44:54
Отговор #33

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Само буталният болт пробвах вкаран в биелата и осезаемо се усеща луфта. Май май едно ново бутало първи ремонт и шлайф да ми е мирна главицата, че половинчати работи никак не харесвам.
Simson KR50 '63 г.

Февруари 22, 2013, 15:01:49
Отговор #34

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Само буталният болт пробвах вкаран в биелата и осезаемо се усеща луфта. Май май едно ново бутало първи ремонт и шлайф да ми е мирна главицата, че половинчати работи никак не харесвам.

Ама това няма да ти оправи луфта в болта. Виж и втулката да не е превъртяла в кол. вал.
Следва, нова втулка с нов болт, райбероване, майстори. Не знам дали се продават и от кои Симсони стават.
Не ми се е налагало да правя такива операции. Може би Иван/MZ ES/ ще помогне.

За буталото и шлайфа на цилиндъра, подкрепям! :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 22, 2013, 17:33:16
Отговор #35

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
За касетата на съединителя съм абсолютно сигурен,че не трябва да има такива неравности и според мен оставянето й в този вид ще доведе до главоболия.Колкото до втулката за буталния болт,отидох с буталото,коляновия вал и болта при стругар и ми направи нова втулка от лагерен бронз,райберова я и всичко си дойде на мястото.Само за вкарването и изкарването да не вземе да я избиваш втулката с чук.Ако решиш да го правиш сам,пиши да ти обясня как става лесно и без травми.

Февруари 24, 2013, 19:04:52
Отговор #36

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Моята разцветка беше ето такава. Нямам снимки на мотора преди да го разглобя....Само на тенекиите, които съм показал по напред.Като цяло изглеждаше така:

Направих снимки, улеите са напълно еднакви през зъб са направени.

Simson KR50 '63 г.

Февруари 25, 2013, 18:45:45
Отговор #37

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Колега аз при събиране на съединителя бих поставил дисковете на здравите улеи

Февруари 26, 2013, 12:28:46
Отговор #38

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Понеже си все още в процес на възстановяване на мотора,смятам че ще ти е интересна следната информация,я именно дължините на отделните жила и броните им:

1.Жило на съединителя:
а)броня- дължина - 925 мм.,диаметър - 5,5 мм.;
б)жило,включително нипелите - 1025 мм., дебелина - 2мм.

2.Жило за скоростите:
а)броня- дължина - 967 мм.,диаметър - 5,5 мм.;
б)жило,включително нипелите - 1140 мм., дебелина - 1,6мм.

3.Жило на предната спирачка:
а)броня- дължина - 1028 мм.,диаметър - 5,5 мм.;
б)жило,включително нипелите - 1125 мм., дебелина - 2мм.

4.Жило на задната спирачка:
а)броня- дължина - 506/574 мм.,диаметър - 6 мм.;
б)жило,включително нипелите - 728/775 мм., дебелина - 2,5мм.

5.Жило на газта:
а)броня- дължина - 776/773 мм.,диаметър - 5,5 мм.;
б)жило,включително нипелите - 843/820 мм., дебелина - 1,6мм.

6.Жило на смукача:
а)броня- дължина - 500 мм.,диаметър - 5,5 мм.;
б)жило,включително нипелите - 620 мм., дебелина - 1,6 мм.

Данните са взети от немски форум и затова не мога да твърдя,че са абсолютно точни.

Март 13, 2013, 18:43:36
Отговор #39

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
 :)
Simson KR50 '63 г.