Автор Тема: Simson KR50 1963 на lotlorien  (Прочетена 26938 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2013, 20:32:29
Отговор #40

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Здравейте колеги. Имам нужда от съвет за задните амортисьори. Като боядисах рамата поизчистих предните...там е лесно и лесно се пробват само пружинки са. Задните нещо ме съмняваха. Нали има видимо отвън пластмасов и алуминиев цилиндър. Разгледах ги...някога доста надолу са слизали защото личат драскотини. Както и да е позабърсах ги. И ги монтирах на боядисаната рама. Но все ме чопли че нещо не е наред и като монтирах задната рейка, която се хваща за амортисьорите реших да пробвам. Понапънах ги но направо като напънах ушите където са хванати за рамата щяха да се откачат от заварките, но самите амортисьори не потънаха изобщо. Днес реших да отворя единия. Избих чепчето. Има пружина и отново нещо като бутало....прилича на тея бутала на помпите....Маслени ли какви са тези амортисьори? И тази ос която се движи натиснах я потъна......след това с огромно усилие я извадих....стърже, хрупа....нещо ми се струва ненаред, като запекли са??? Хубава вечер и благодаря сърдечно за съветите.
Simson KR50 '63 г.

Март 17, 2013, 16:39:20
Отговор #41

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Моите амортисьори са от този тип. 5- цилиндър, 6- втулки 3 бр., 7- бутало- въпроса е че всичко беше запекло поради липса на смазка....буталото изобщо не се движеше в цилиндъра. Втулките са здрави. Каква трябва да е тая смазка по стените на цилиндъра- грес, масло....? Трябва ли да се пълни или просто да се отложи филм от смазката? В оригиналната книжка пише- две цилиндрични спирални пружини с гумени буфери (неомекчени).
Simson KR50 '63 г.

Март 17, 2013, 17:37:57
Отговор #42

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Сега като гледам картинката ми се струва,че е по-добре да ги намажеш тънко с грес.Машоното масло ще е много тънко и няма да смазва достатъчно добре.Ще трябва да се поразровя из немските форуми за информация.Както ти писах и в личното моите КР-и са с по-стария тип пружини,без предпазители.

Април 22, 2013, 20:50:01
Отговор #43

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Здравейте, колеги. Не съм писал отдавна но съм се улисал в едни пролетни ремонти...:) и тикам бавно и моторетката напред. Въпросът ми е как се разглобява лостчето за скоростите. Скоро ми пристигнаха о-пръстенчетата за уплътнение, и както се вижда и от снимката моето е скъсано. Според мен би трябвало това лостче да е на резба понеже от единият край е заварено, а в края който се намира в двигателя завършва с полуокръжност. От там би трябвало и да се разединява на резба, но не можах да го помръдна.. Второто нещо е, че като подготвях капака над двигателя за боядисване, срязах нитовете под декоративните алуминиеви ленти. Сега ми трябва инструмент да заобля новите алуминиеви нитове. Едно време по трудово ни учеха че единия бил за изтегляне на нита другия за заобляне, но вече няма откъде да взема подобни.... Помагайте с идеи...
Simson KR50 '63 г.

Април 23, 2013, 09:42:02
Отговор #44

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Лостчето,което си снимал не е за скоростите,а за съединителя.Оригинално си е така-заварено-  и не се разглобява,а се вади нацяло от двигателя.Колкото до нитовете,отиваш при един стругар и ти прави инструмент за затваряне на нитовете.

Април 23, 2013, 10:21:11
Отговор #45

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Декоративните ленти ги хванах с поп нитове 4мм, щото е най- лесно, а и не стои зле. За по-оригинално можеш да ги хванеш с капси. Ама като ги чукаш може да се сплескат грозно главите
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 04, 2013, 21:50:20
Отговор #46

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Малко снимки на хромираните части, преди и след.
Преди:





След:

Simson KR50 '63 г.

Август 07, 2013, 22:43:57
Отговор #47

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
"Преди - след" е доста интересно представяне, пряко се вижда промяната, браво! Накрая да направиш така и когато моторетката е готова ;)

Ноември 07, 2013, 12:04:51
Отговор #48

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Здравейте, колеги. Остана ми малко свободно време и реших да събера двигателя. Имам обаче следният проблем. На кое място се слага пружината от възвратния механизъм на кикстартера. Има два отвора на снимката съм ги означил със стрелки. В кой от двата се поставя палеца на пружината и трябва ли самата тя да се натяга по някакъв начин.
Simson KR50 '63 г.

Април 09, 2014, 21:03:38
Отговор #49

Неактивен lotlorien

  • Публикации: 28
Имам нужда от съвет, колеги. Сглобих мотора. Имам минати 50 км с него след основния ремонт. Сменени лагери, семеринги, гарнитури, бронзови втулки в двигателя, шлайф цилиндър и ново бутало първи ремонт. Двигателя ми е залепен със течна червена гарнитура (масло и топлинно устойчив силикон). Отначало ту палеше ту не. Имах утечка на едно кабелче към чукчето. Оправих го. Сега пали от раз на четвърт още. Пали на втора, и със завъртане на задната гума. Имах няколко свещи, две от тях са на изолатор за двутактови едната е с топлинно число 240 другата 225 и една на brisc с число 15 дават я по скоро към топлите свещи. Нейната искра е по добра и карам с нея. Като съм с нея обаче двигателя е все едно като товар на мотора.... С другата с топлинно число 225 върви супер леко и е доста пъргав, само че искрата и е по лоша. Отскоро обаче започна след 10 мин каране да гасне...като че се дави. Губи мощност..... Центровката е наред, пали, карбуратора е съвсем чист като аптека. Нови гарнитурки. Днес го запалих само на чист бензин, и пак дими. Не толкова колкото като е с двутактова смес но си дими. Като сипя двутактовата смес и направо от ауспуха тече чернилка....Дозирам със спринцовка. На литър 25 мл, repsol 2t.
Simson KR50 '63 г.