Автор Тема: Москвич Алеко 2141 S 1992 - Грозното пате от Варна  (Прочетена 21807 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2013, 16:48:40
Отговор #10

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Като гледам снимките на колата и се връщам 7г назад ...  Имахме едно такова в семейството от 1996г. 
Преживели сме много с него . 2006г. ми беше колата , на която се учих да карам . Като този красавец , само че зелен . 2пъти го боядисвахме и кърпихме и веднъж му сменихме мотора , че стария след 4тото прегряване / баща ми не гледа уредите никога / взе , че счупи биела .
Какво ли не съм правил с тази машина .  :)
Като се изключи факта , че няма никаква антикорозионна защита ,, което много сериозен минус , всичко друго ми е супер . С читаво окачване ми харесва повече от лада 1500  като поведение .
Жалко , че пак изгни и след 1г каране го издадохме за вторични суровини , нямах финансовата възможност да го кърпя пак  :(
п.п. Желая ти с много безаварийни километри с машината .
п.п.2 Само една забележка - с жълтите мигачи е по - красива колата , поне според мен :)

Февруари 11, 2013, 18:33:44
Отговор #11

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
При тези модели на Москвич наистина най големия проблем май се оказа ръждата.Не само че не са обработени против корозия,но и доколкото си спомням имаше един период в онези години когато покрай вятъра на промяната завода не работи доста време и хиляди купета кротко гниеха на дъжда пред завода а после един парцал и хайде в камерата.Виждал съм Москвета да гният на невероятни места.По средата на предния капак примерно.

Февруари 11, 2013, 19:02:50
Отговор #12

Неактивен iliikata5023

  • Публикации: 34
Благодаря ви,колеги за хубавите думи!Моя за момента се справих с ръждата,като изрязах абсолютно всичко и всичко ново по местата на липсите,за което АДСКИ МНОГО благодаря на едно приятелче,което остана до мен до края на проекта.Знам,че няма да го прочете това,но му свалям шапка.Правеше всичко по тази кола с голям мерак и желание,все едно е негова лична,затова и линиите на Алекото са толкова добре направени....Тепърва ще се работи по него,надявам се в този форум да срещна хора,които са болни от същата болест като мен-РЕТРО коли и тяхното реставриране...Поздрави от студена Варна...
В нашата държава само престъпността е организирана....!

Февруари 11, 2013, 19:52:40
Отговор #13

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Хубаво е ,че имаш такъв истински приятел.Нали знаеш,че един приятел струва повече от куп мангизи.Прави каквото ти сака душата и не се съобразявай с никой!Иначе ще станеш един от милионите такива.А ние тук всички сме си луди за вързване.Затова и сме заедно в този форум за болни души.Още веднъж добре дошъл в света на лудите глави! :)

Април 16, 2013, 19:19:24
Отговор #14

Неактивен iliikata5023

  • Публикации: 34
Новите подобрения по колата...



В нашата държава само престъпността е организирана....!

Април 16, 2013, 20:25:18
Отговор #15

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Много добре изглежда с летите джанти. Поздравления!

Април 17, 2013, 16:54:05
Отговор #16

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
При нас за такова паркиране в тревата от общината ти пращат честитка, а иначе Мускала е готин.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Април 17, 2013, 18:59:10
Отговор #17

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Поздравления за ентусиазма и за свършената работа по колата.Това е един найстина красив автомобил.Тия джанти стоят много добре.Само ще вметна че ако свалиш малко окачването надолу ще придобие още по-страхотна визия.Така стои малко като джипка особено с по-големите джанти.Ма пак си е хубавец.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 17, 2013, 21:33:07
Отговор #18

Неактивен iliikata5023

  • Публикации: 34
По автомобила се работи ежедневно.Сега на дневен ред е салона както и оправянето на част от инсталацията,понеже има доста рязани и съединявани кабели и ме е страх да не се запали...Салона е с цвят на графит (кожа),която все още не е доизкусурена,но се надявам и това да стане...Скоро и снимки с по-добро качество!Ако има някой колега,на който да му се намират здрави закопчалки за коланите,моля да ми пише :)



В нашата държава само престъпността е организирана....!

Април 18, 2013, 09:32:21
Отговор #19

Неактивен fit_ness

  • Публикации: 103
  • zaz - 966 / 1971г.
    • ретро и фото любител
Радвам се на ентусиазма ти! Продължавай все така!!!
ЗАЗ-966   1971г.