Автор Тема: Москвич Алеко 2141 S 1992 - Грозното пате от Варна  (Прочетена 21686 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 25, 2014, 22:03:32
Отговор #30

Неактивен iliikata5023

  • Публикации: 34
На пролет стана малко изненада,но колата взе много масло да харчи.Стигна се до тук-нови сегменти,понеже старите бяха поприключили и по-точно маслените бяха с адски нагар.Заложих на Разградските,нови вложки,паснати клапани,нови бутални и биелни лагери,семеринги,гарнитури,лице на главата,понеже и бе с издухана гарнитура.
В нашата държава само престъпността е организирана....!

Ноември 25, 2014, 22:05:56
Отговор #31

Неактивен iliikata5023

  • Публикации: 34
Наскоро пък получих и един подарък от приятел-4ри капачки за джантите:
В нашата държава само престъпността е организирана....!

Ноември 26, 2014, 18:02:44
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Похвално е да се спасяват и такива коли, още повече като част от българското автомобилно производство... навява ми хубави спомени - това беше 2-рата нова кола, на която съм се качвал след Жигулито-комби на баща ми. Бащата на мой съученик беше прекарал безсънни нощи на опашка пред Ловешкия завод, за да се сдобие с такова Алеко в края на 80-те... и наистина тогава като нов возеше и изглеждаше на светлинни години от класическите Лади и Москвичи. Помня, че първото нещо, което попитах като се качих беше къде е стъклото на приборното табло, да не са забравили да го сложат :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 26, 2014, 18:35:10
Отговор #33

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Карах такъв Москвич две години,сменял съм масла и накладки.Нямах ядове.А сега с Мерцедес-а,произведен 2010год. през месец съм в Балкан Стар.Колега,пази колата,богатство е!!!!

Ноември 26, 2014, 20:50:12
Отговор #34

Неактивен iliikata5023

  • Публикации: 34
Похвално е да се спасяват и такива коли, още повече като част от българското автомобилно производство... навява ми хубави спомени - това беше 2-рата нова кола, на която съм се качвал след Жигулито-комби на баща ми. Бащата на мой съученик беше прекарал безсънни нощи на опашка пред Ловешкия завод, за да се сдобие с такова Алеко в края на 80-те... и наистина тогава като нов возеше и изглеждаше на светлинни години от класическите Лади и Москвичи. Помня, че първото нещо, което попитах като се качих беше къде е стъклото на приборното табло, да не са забравили да го сложат :))
Само да вметна не е Ловешки,ами си е чисто Руски :) Свако ми си го взе лично от там през далечната 92ра год и бе последния с жълт номер тук във Варна :)
В нашата държава само престъпността е организирана....!

Ноември 27, 2014, 11:43:52
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
О, явно затова е оцелял по-дълго, предполагам руските са били с по-добра антикорозионна защита... ловешките ставаха на ръждиви петна само след няколко години, както и предишния сглобяван пак там модел 2140, какъвто караше друг мой съученик :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 27, 2014, 18:13:55
Отговор #36

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Само да вметна не е Ловешки,ами си е чисто Руски :) Свако ми си го взе лично от там през далечната 92ра год и бе последния с жълт номер тук във Варна :)
Даже е бил пратка за Белгия. Фаровете са му на Bosch нали? Ако са оригиналните де.

Ноември 27, 2014, 20:37:01
Отговор #37

Неактивен iliikata5023

  • Публикации: 34
Даже е бил пратка за Белгия. Фаровете са му на Bosch нали? Ако са оригиналните де.
Да,такива са :) но единия заради лек инцидент,му смених стъклото,а на другия рефлектора потъмня по незнайна за мен причина и смених целия фар
В нашата държава само престъпността е организирана....!

Декември 01, 2014, 19:07:44
Отговор #38

Неактивен iliikata5023

  • Публикации: 34
Махнахме скучния "Озонски" карбуратор и тръгнахме с механичен от Лада 2101

Като цяло няма трудности,но разлика в динамиката на автомобила има.Малко по-пъргав е в ниските и средните обороти.За високите все още бих казал,че е леко мудна,понеже не е настроена.
В нашата държава само престъпността е организирана....!

Декември 01, 2014, 21:22:56
Отговор #39

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Чудесен избор! Подбери му по-големи жигльори и ще тръгне още повече. 2101 (Veber DCR) е чудесен карбуратор - в соц страните не е правен по-добър, може би само 2106-1107010, но и той е на тая база. С подходящи настройки и с дългата 5-та без проблем ще върви до 170-180...