Автор Тема: Ще оцелеят ли тези американски автомобили в България - Продажба  (Прочетена 39472 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2013, 21:34:27
Прочетена 39472 пъти

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Дълго се чудех къде да пусна тази тема - дали тук или в раздел продава/купува. Моля ако администраторите преценят да я преместят.
Мой добър познат е решил да разчисти колекцията си от стари американски автомобили и тъй като е доста зает и аз бях причина той да купи някои от тях преди повече от 10 години, сега реших аз да съдействам за евентуалната им продажба, за да не заминат за вторични суровини, което е крайното решение на собственика, в случай, че не успее да ги продаде.
Колите са от 50-те и 60-те г и се намират в Пловдив и са 7 на брой.
Ако някой от вас проявява интерес нека ми се обади на 0888 391542 или да ми пише ЛС и ще го запозная по-подробно със случая на колата, която го интересува.

Всички автомобили са за тотална реставрация и по тях има много работа.

1. Форд от 1957 г комби. Колата е в лошо състояние с доста липси, но с оригинален 8 цилиндров двигател, който е свален - цена 1500 лева



2. Форд Феърлейн от 1958 г. седан с 4 врати, силно разглобен отпред, но частите ги има. Има свалени оригинален 8 цилиндров двигател и автоматична скоростна кутия в неясно състояние. Цена 1500 лева



3. Форд от 1955 г - комплектен. На него е качен дизелов двигател, но има и оригинален 6 цилиндров редови двигател. Цена 2500 лева



4. Меркюри 1956 г. - с две врати хардтоп. Купето е комплектно и е изпясъкоструено. Колата няма оригинален двигател и трансмисия. Цена 3500 лева




5. Меркюри Монтклеър от 1960 г. Колата е комплектна и има оригинален двигател - 7 литров, който е разглобен. Цена 2500 лева





6. Крайслер 300 от 1964 г с каросерия 4 врати хардтоп. Колата няма оригинален мотор и скорости, но купето е относително комплектно. Цена 1500 лева



7. Меркюри Комет Калиенте 1964 г. с две врати хардтоп. Колата е комплектна със свалени салон, 6 цилиндров двигател и скорости. Цена 1500 лева





Дано поне някои от колите да намерят нови собственици и да оцелеят. Поне няколко от тях си заслужават исканата или близка да исканата цена.

Поздрави
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 22:42:53 от dido1903 »

Февруари 13, 2013, 21:41:18
Отговор #1

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Феърлейна на 3 снимка е 56, не 55.  ;)

Февруари 13, 2013, 21:50:36
Отговор #2

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Снимка 7 меркюри - 1965

Февруари 13, 2013, 22:40:43
Отговор #3

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Опаааа каква колекциика.
Ето това ми харесва---Меркюри Монтклеър от 1960 г.
Маи няма да се спи тази вечер, а скорости дали има ?
Ами сега ?

Февруари 13, 2013, 22:47:27
Отговор #4

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Преди 13 години, като начинаещ фен на американските класики исках да видя тези автомобили, но не ми позволиха. Бях посрещнат доста надменно и ми бе обяснено ,че когато реставрирам някой автомобил "от-до" както е по дебелите книги, пак да се върна. Дори ми беше даден пример с накакъв колекционер който реставрирал незнам какъв модел на волво и му било останало само едно винтче което било неоригинално, и той го намерил в една тоалетна сложено на огледало и го взел и т.н. и три дни яли пили и се веселили. Повече и не попитах за тях. Освен това се оказа че единствения "реставриран" автомобил от въпросния приятел на Пепи не е с оригинален двигател, но това е друга тема.
Та занимавам ви с всичко това защото виждате типичен пример как се разсипват и унищожават стари класики. Събират се, не се продават, не се правят, не се съхраняват, стоят 10-15 години, после се опитват да се продадат на някой заблуден ентусиаст в насипно състояние (без липси) и в крайна сметка отиват на Белканто. Където всъщност им е мястото.
Пепи е непоправим ентусиаст и иска всичко да спаси, но по моето скромно мнение, цената на тези коли е цената на скрап, с две изключения. Аз ще спя като къпан. ;)

Февруари 13, 2013, 22:53:30
Отговор #5

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, да, тогава собственика Христо още въртеше за времето си оборотен Форд сервиз, и се надуваше. :))
Но действително, за толкова години време, можеше да спретне поне още 2-3 броя, освен кабриото си Форд, особено предвид на наличната му ремонтна база.

Иначе аз като ходих преди една дузина години време, той тогава продаваше само Сomet Сaliente-то.
То и заради тази кола Пешо ме заведе тогава да видя колекцията на собственика.

Как да е, това малко хардтоп Меркури си остава за мен страхотен модел. :)
Тогава то най ми грабна погледа, макар на снимките тук д а не изглежда впечатляващо.
Реално това е абсолютен Форд Мустанг 1-ген отдолу.
Само че дори в момента е доста по-рядък на останали бройки, от традиционните Станги хардтоп 1-ген.

А и на дизайн на мен ми е по-интересно от традиционен Станг.  :D
Другия плюс му е, че по лесно може да се набута блок от 390 куб инча нагоре в коша му, отколкото в коша на 1-ген Станг.

Февруари 13, 2013, 22:58:23
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Изумен съм от това,което казва Боби - що се отнася до първата част от поста му (как са го посрещнали ).
За втората - за съжаление не е единственият пример.
.................
Петьо,ако искаш ще я оставим засега тук темата, защото американският раздел е интересен и силен, но при желание съм готов да я преместя в Търговията.
Колеги,ако има идеи и желания за местене - пишете ми на ЛС,да не плескаме излишно .

Февруари 13, 2013, 23:01:12
Отговор #7

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
За втората - за съжаление не е единственият пример.
.................

Ние в Пловдив сме царе на такива примери, даже си имаме рекордьор  ;)

Февруари 13, 2013, 23:04:40
Отговор #8

Активен USfan

  • Публикации: 10811
За втората - за съжаление не е единственият пример.
.................
Ние в Пловдив сме царе на такива примери, даже си имаме рекордьор  ;)

Хаха, кой това бе- Дончо ли?  :))
Аз с него се запознах още в далечната 1990 година, като бях войник в Пловдив.
Ама тогава той имаше само няколко коли.
Наистина не очаквах,че десетилетие по-късно, ще събере такова огромно количество каросерии.
А след още едно десетилетие, пак ще ги редуцира почти до нула.  :)

Февруари 13, 2013, 23:08:27
Отговор #9

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
редуцирал другия път, иди в Скутаре да видиш за каква скрап става въпрос. Включително и Хъдсъна си замина.