Автор Тема: Ще оцелеят ли тези американски автомобили в България - Продажба  (Прочетена 39474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2013, 23:09:56
Отговор #10

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Боби приемам критиките за годините на производство :)
Форд са най-слабото ми място за познаване на годините на производство.
Иначе моята цел е наистина поне някои от колите да бъдат спасени.
Специално Монтклеъра от 1960-та, тъй като е комплектен, има си  и автоматик! И отзад е много красив модел.
Комета Калиенте също е доста комплектен, интересна каросерия е и е на добра цена.
И Меркюрито от 1956 г също е готино защото е с две врати хардтоп.
Нека темата постои няколко дни тук, после ще помоля модераторите да я преместят в купува/продава

Февруари 13, 2013, 23:16:47
Отговор #11

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Пепе, аз мисля че мястото на темата е точно тук, даже най-отгоре. Да стои за пример. Меркюритата вярно са интересни, особено хардтопа, но в състоянието им плюс исканите пари, предполагам и достата липси.... Незнам, аз лично не бих се захванал вече с подобно нещо, един мустанг в кашони ми дойде даже в повече. Според мен ако  се намерят мераклии то реставрация в оригинален вид е последното което ще ги посъветвам (стига да искат съвети де).

Февруари 14, 2013, 11:10:53
Отговор #12

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Ако наистина има намерение да ги спаси от скрап ще трябва да ги даде на колкото покаже кантара по актуалната цена на джелезото...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 14, 2013, 13:48:37
Отговор #13

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ако наистина има намерение да ги спаси от скрап ще трябва да ги даде на колкото покаже кантара по актуалната цена на джелезото...

Ами едно време поне за Калиентето, Христо беше скромен, искаше ми само 500 ли 600 лв точно за нея.
Каза , че я купил за 400 лв от някъде по Кюстендилско, и му излязли остналите пари разноските по докарването.
Така че казваше, че иска да си покрие купуването и докарването, и е свбдна да отлита колата.  :))
Може и сега да го даде прмерно за под 1000 лв, ако види пари в брй на място да му се носят.

Февруари 14, 2013, 16:14:37
Отговор #14

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Евала на собственика, че е решил да пробва да ги продаде както са цели, а не да ги изхвърли директно. Цена за скрап или не е относително, защото всеки ще се сети че преди да се изхвърлят тези коли ще се разглобят. 90% от тях по описание са с лайсни и а някой друг двигател се намира. Само от декоративните елементи и от стъклата на колите ще си изкара още 1-2- скрапа ;) ...абе интересни неща има, дано някой и мерак да има :)

Февруари 14, 2013, 16:21:05
Отговор #15

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Определено подкрепям изказването на Ники Корудерлиев.

Февруари 14, 2013, 16:26:25
Отговор #16

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Аз не смятам че лайстни и стъкла за подобни единични в България коли са продаваеми изобщо. Нито че някой би купил некомплектни агрегати от тия години :)

Но от друга страна и не смятам че трябва да се продадат чак на кило де, вече имам интерес към едната - ще видим.

Февруари 15, 2013, 01:57:54
Отговор #17

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
 Уважавам Вашето желание и напълно го разбирам. Обаче. Да ми ги дадат на мен - аз ще ги дам на Белканто. Със замах. Толкова е лесно.  За месец-два, човек може да разглоби няколко от тези коли.  Да раздели стъклата по модели, лайстни по модели, предници, задници, скоростни кутии, двигатели (каквото има останало), дръжки на врати и каквото има годно за използване. И ако е овехтяло, да е поне годно за реставриране. Ще се намерят купувачи, ако трябва и от чужбина за тези части.   Който желае да си закупи каросерия - да си избира една-две. Ако вземе три, ще бъдат на цената на 2 броя.  И най-сетне, като ми втръсне от другите любопитни аватаджий -  всичкото останало, както така е разглобено хептен на ламарина, идва ,,желязната ръка" и ги твари по 2. Една връз друга на борда. Като ги натисне да ги посмачка, ще качи и по 3 броя, за да спести нафта от два-три курса.  Сериозно.

Няма шега. Не ме разбирайте погрешно.  :)  Разглобете ги на части, сортирайте частите.  Все някой ще иска нещо, все ще има на някой нещо дефицитно да му потрябва. Масивни каросерии са това. И не са тотално загнили. Поне на мен, тази черната кола (не ги познавам тези марки) със ПА **** номер е симпатична. 
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 02:02:47 от Тодор Живков »

Февруари 15, 2013, 02:02:05
Отговор #18

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Точно с разглабяне на не-масови модели ВСИЧКО ще отиде в скрапа  O:-)
А оная песен с купувачите от чужбина е затрила достатъчно коли - в крайна сметка купени на кантара. Лаф моабет, нищо повече.
Шанса на тия коли е да се закупят комплектни и някой да налее в тях. Макар че пак класика - да седят по 10 години да се доразкапят, после става само по-трудно да се съживят някога :(

Февруари 15, 2013, 13:09:14
Отговор #19

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Да колите са доста интересни, но според мен за състоянието в което са им се искат доста пари иначе Меркурито от 1960-та е убийствено със 7-литровия мотор и автомат-скоростите.
Двата двуврати хард-топа 56-та и 65-та също са много яки и редки за неще геогравски ширини  :)
Колкото до лаисните те струват повече от много от другите части ако ги порчаш от УС втора ръка, стъклата също са продаваеми но в БГ надали като се има в предвид че колите са едвалине единствени като модел и година на производство.

П.П.Според мен който вземе която и да било от  класиките в тоя двор трябва да я съхранява в гараж защото реставрация от такъв мащаб ще отнеме доста време (години) и средства.
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 13:11:00 от Chevy »
Classic Cars