Автор Тема: Ще оцелеят ли тези американски автомобили в България - Продажба  (Прочетена 39481 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 15, 2013, 14:54:03
Отговор #20

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Колеги съвсем нормално е всеки да има различна гледна точка.
Ясно е, че не е особено рентабилно всяка от тези коли да се реставрира като по учебник. Ще излязат твърде скъпи.
Но някои от тези коли могат да бъдат върнати към живот дори и да не са перфектни. Пак ще са рядкост и ще са впечатляващи и ще заемат достойно място на всеки ретро парад.
Що се отнася до продажбата на техни части - тя е възможна извън България - Ebay върши хубава работа и познавам хора, които продават стари части от България за Европа. Естествено, че няма всички да се продадат, но една не малка част ще се изкупи.
По отношение на цената на колите - състоянието им все пак в известна степен е различно - от да речем неспасяемия Форд от 1957 г комби до Форда от 1956 г, който е с комплектно купе, има мотор и скорости и не е много изгнил.
Така че пазарът е този, който ще я определи - тоест споразумението между продавач и купувач.
Все пак цени от около 1500-2000 лева са поносим старт за човек с по-скромни финансови възможности като начало.
Всяка една от тези коли струва около 12-14 000 лева да се внесе от САЩ в състояние driver - тоест задоволително състояние в движение. Сума, която не много хора могат да си позволят да дадат накуп.
Така че поне част от колите имат шанс и ще се радвам да оцелеят. Това е и причината поради, която съм ги напускал за продажба на различни места.



Февруари 15, 2013, 15:32:18
Отговор #21

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
колите са хубави цените също тъй като едва ли ще се намери в европа по ниска цена за подобен вид и най вече години коли .вярно че по снимките не може да се определи колко са комплектни просто трябва да ги купи човек с възможности за да вкара доста труд по тях........но за скраб да се хвърлят си е грехота тъй като в момента цената за купета е адски ниска 23-24 ст. за голо купе
въпроса е документално как стоят нещата ?
........нека си остане тука темата

Февруари 17, 2013, 21:04:28
Отговор #22

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да колите някога са били хубави,но за съжаление изобщо не са съхранявани правилно което е довело до тоталната им гибел.За мен лично наливането на пари в тези гробници си е лудост.Ръждата ги е съсипала тотално.Дори на пръв поглед се вижда ,че са пострадали носещите елементи които е почти невъзможно да се въстановят качествено и с дълготраен ефект.Той Ицо не случайно е решил да се отървава от тях .Ако някой е решил да се доказва колко е велик сега е момента! :D
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 21:09:08 от rumen_spasov »

Февруари 18, 2013, 19:26:42
Отговор #23

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Румене, тия не са като 123-ка. Камионите имат шаси. Калници, врати, кошове да изгният, няма да се изкриви.  Поне така смятам, че имат рама. Това им е традиция, даже Краун Виктория-та е на шаси и твърд заден мост, и носачи отпред. Иначе, тя си е мастита и особено Полицейските са най-мощните версии и са много луксозни коли. Това малко встрани от темата.

Февруари 18, 2013, 20:07:14
Отговор #24

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Няма значение Жоро.Ръждата си е ръжда и тя просто ги е съсипала.Ти би ли налял 10000лв в някоя от тези кошници?

Февруари 18, 2013, 20:39:56
Отговор #25

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Ти би ли налял 10000лв в някоя от тези кошници?
Само да вметна че тези 10 000 лв. 100% няма да стигнат за да се направят както трябва, ще трябват доста повече....

Февруари 18, 2013, 21:02:09
Отговор #26

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Румене, тия не са като 123-ка. Камионите имат шаси. Калници, врати, кошове да изгният, няма да се изкриви.  Поне така смятам, че имат рама. Това им е традиция, даже Краун Виктория-та е на шаси и твърд заден мост, и носачи отпред. Иначе, тя си е мастита и особено Полицейските са най-мощните версии и са много луксозни коли. Това малко встрани от темата.


Другарю Живков, полицейските им не са най-мощните - дори точно полицейски има доста серийно на МЕТАН. Не са луксозни коли, просто са просторни, повярвайте ми - имам една ;) Инак много добре сте описали конструкцията. Освен всичко друго това води и до много евтини компоненти по окачването...
Но за шасито сте прав! И точно това е причината да си избера от всичките в тая тема една от колите която смятам че е на шаси.

ПП: Румене, аз бих.

Февруари 18, 2013, 22:36:21
Отговор #27

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Само да вметна че тези 10 000 лв. 100% няма да стигнат за да се направят както трябва, ще трябват доста повече....

И аз така смятам, и не само това, а ще трябва да разполагаш и със собствен отбор от хора, които да работят само за теб на заплата, както е при Джей Лено.

Аз не съм голям реставратор за да се обаждам, но понеже този черния Форд от 50 - сетте ми остана в очите преди около 15 години, когато ги видях на живо тези "автомобили" и оформи окончателно страстта ми към ретро колите, ще споделя лично мнение. Да, от една - две от колите може и да стане нещо, ама останалите са тотална скръб. Може на тези дето са им запазени моторите, като се сглобят да работят като швейцарски часовници, ама една кола не е само мотор. Откакто се помня тия коли седят на дъжд, сняг, слънце и т.н. и момента им за реставрация отдавна е изпуснат.

Ако собственика има желание да спаси някоя от тези които не са почти тотално изпуснати, то трябва не да я продаде, а да я подари на някой с много пари и ресурс и дори тогава не е сигурно дали ще стане нещо. Честно казано ако аз имах толкова пари, колкото ще са ми необходими да направя някоя от тези купчини ръжда - кола, то щях да си вкарам такава от Америка.

А пък ако им се търси печалба - белканто. Сега е момента, че с тази корозия олекват с всяка иминала година.

Лично мнение! Не целя да обидя или засегна някой с него. Ако съм го направил, извинете ме!
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 22:38:34 от Peter_B »

Февруари 18, 2013, 22:44:15
Отговор #28

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
ПетерВ, не съм сигурен че внос от Америка би излязъл по-евтин.
Това с печалбата в Белканто ще го пропусна, учи се в основните класове по математика.

Февруари 18, 2013, 22:57:38
Отговор #29

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
ПетерВ, не съм сигурен че внос от Америка би излязъл по-евтин.

Дори и така да е, за няколко хиляди отгоре ще си спестя много мъки и главоболия, при това със сигурен успех, че накрая ще разполагам с автомодил за каране по ретро паради и ралита.

П.П. Да разбирам ли от поста ти преди моя, че ще взимаш някоя от колите? Ако е така ще стискам палци да успееш да я възстановиш и да ме упровергаеш!  :)