Автор Тема: Ще оцелеят ли тези американски автомобили в България - Продажба  (Прочетена 39442 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 18, 2013, 23:00:38
Отговор #30

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Може би ще взема.
А останалото съм го изчислявал и сметките излизат леко криви на моменти.

ПП: скъпата ни държава се е погрижила тоя внос да излиза през носа...

Февруари 18, 2013, 23:24:55
Отговор #31

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Радвам се, че си се навил да вземеш и да спасиш някоя от колите. Май малко те бях засегнал с поста си - не съм искал. Тези коли са до нас и едно време като си правих Сиера-та в сервиза на собственика им, съм ги разглеждал. Тогава бяха много по-добре, но не се продаваха. Ето затова ме е яд и може би съм бил малко по-остър в изказването си. Просто съм се нагледал в последните години на коли, които години наред собствениците им не желаят да ги продават и накрая ги срещам в някоя автоморга или вторични суровини. На прима виста в момента се сещам за три такива случая.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 00:20:29 от Peter_B »

Февруари 18, 2013, 23:27:47
Отговор #32

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Ами аз имам нещо подобно за реставрация вече, за щастие - и малко излишни пари.
Но не всичко зависи от мен. Затова и не съм категоричен, имам интерес - ще видим :)

Февруари 18, 2013, 23:56:38
Отговор #33

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Скромния ми опит с американските автомобили показва, че ремонта на 6 цилиндров фордов двигател от 50-60 те излиза по-скъпо от такъв на 8 цилиндров. Имам предвид цената на частите необходими за ремонт. Причината за това е в непопулярността на шестаците в САЩ и от там почти липсата на производство на нови части за тях. Следователно цените на NOS частите скача веднага, а и трудно се намират. За сравнение 6те бутала за галаксито ми струват 370 долара, а на 8 цилиндров мустанг са на половин цена. Същото се отнася и до бензиновата помпа, маслената, водна и т.н. За екстериора нещата са специфични за всеки модел, като много зависят отново от популярността и масовостта му. Например комплект брони на мустанг вкл. стойките и рогата са около 250 долара нови, докато за галакси цената на само на една и то рециклирана е над 500. Последните години цените на частите определено скочиха , а на NOS са двойни на новите. Доставката също поскъпна и то убийствено.
Разполагам с доста каталози с производители на части за форд и меркюри, с удоволствие ще помогна ако някой колега пожелае.

Февруари 19, 2013, 00:02:57
Отговор #34

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Не бих ги делил на 6 и 8 цилиндрови, а по-скоро на серии - моделни гами двигатели. Наистина има масови които се ремонтират евтино, аз нямах тоя късмет с моето Галакси ама все пак цените са поносими...  C:-)
Оообаче стане ли дума за хромирани детайли, плаче майката! :'(

Февруари 19, 2013, 00:16:35
Отговор #35

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
И аз имам мерак на Меркюрито Монтклеъра от 1960 година но не мога да намеря нищо за него в ибея , само разни  глупости. ;)

Февруари 19, 2013, 00:23:26
Отговор #36

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
И аз имам мерак на Меркюрито Монтклеъра от 1960 година но не мога да намеря нищо за него в ибея , само разни  глупости. ;)
От доста време в ибей се предлагат наистина доста глупости. Незнам каква е причината, но преди се намира доста повече неща, имам предвид части. Трябва по-вече търсене и по други сайтове

Февруари 19, 2013, 00:46:22
Отговор #37

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Никсъне, търси в Рокауто.
Но и на тоя му е шантав мотора като серия, трудна история.

Февруари 19, 2013, 20:11:39
Отговор #38

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Те изобщо имат ли някакви документи за собственост тези подобия на автомобили?

Февруари 19, 2013, 22:48:58
Отговор #39

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Те изобщо имат ли някакви документи за собственост тези подобия на автомобили?


Пепи да каже, дали имат.