Автор Тема: Ще оцелеят ли тези американски автомобили в България - Продажба  (Прочетена 39446 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 20, 2013, 20:16:26
Отговор #40

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Те изобщо имат ли някакви документи за собственост тези подобия на автомобили?
Хаха, като имах сериозен интерес към Комета, май Христо искаше да ме праща до Кюстендил да ми го прехвърляли старите собственици.
Ако Христо има примерно само пълномощни, а няма надлежни договори за всичките тия коли, по ред причини, трудно ще се прехвърлят сега.

Февруари 22, 2013, 06:50:12
Отговор #41

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Наистина има една две коли които биха могли да бъдат спасени от огъня на пещите,но както казва колегата ако Ицо няма сериозни документи за собственост става сложно.Навремето и аз така съм тичал да оправям чужди бакии.Е не си струва.Голямо тичане ,разходи за гориво ,губене на време а веднъж щях да ям и бой защото човека си я издирвал колата. :D

Февруари 22, 2013, 15:02:13
Отговор #42

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ами в интерес на истината при повечето от колите ще има тичане, за да се оправят документите. Времеемко ще е, но това според мен е относително едно от по-лесните неща за оправяне в сравнение с реставрацията. Естествено всеки преди да купи трябва да провери какъв е случая с бившия собственик и да прецени дали да се занимава.

Февруари 22, 2013, 15:33:29
Отговор #43

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
В интерес на истината много ми интересно как ще се оправят данъците, най-малко от 2007г.

Февруари 22, 2013, 23:10:18
Отговор #44

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Ако е свалена от отчет служебно (масово явление от 2006-та), няма данъци.

Февруари 23, 2013, 22:44:27
Отговор #45

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Пепи има ли раздвижване със седемте класики?

Февруари 23, 2013, 22:46:59
Отговор #46

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Абе има някакъв интерес от сърбите и турците, но нищо сериозно за сегаа :|

Февруари 24, 2013, 15:48:37
Отговор #47

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ако е свалена от отчет служебно (масово явление от 2006-та), няма данъци.

Така донякъде е още по-сложно.
Защото ще може да се пререгистрира такава отчислена кола, наново в КАТ само след издаване на протокол от Технотест/Декра за възстановен или сглобен автомобил.
А този протокол и двете организации напоследък го издавават за почти наистина вече не само комплектни, а и движещи се реално и възстановени коли.
И чак като това стане с готовия протокол, може да се пуска молба за връщане на регитрацията в КАТ.  ;D
А докато минат няколко години и една кола се възстанови, ако дотогава не са оформени надлежно договорите за собственост на база на стари талони или удостоверения за собственост от КАТ, може да поумрат  :)) още някои от бившите собственици, и още по трудно да се прехвърли тогава надлежно собствеността върху колите.

Февруари 24, 2013, 20:07:02
Отговор #48

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Люси, стига бълвал глупости. Колата може да не минава тех. прегледи изобщо - само хващаш собственика и си я прехвърляш - и толкова. Няма какво да чакаш.

Февруари 24, 2013, 23:33:40
Отговор #49

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Боби,
За съжаление за сега няма особен интерес.
Имам още една идея къде можем да ги предложим.
Ако и там не проработи, темата може да отиде и в one way ticket :(