Автор Тема: Mercedes W108  (Прочетена 11969 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 16, 2013, 14:23:43
Отговор #10

Неактивен madmax

  • Публикации: 10
Ами, какво да Ви кажа, искам да го оправя и пусна в движение - оригиналният мотор , който по думите на собственика , след като вече бях го купил е бил много добър , но липсват много части : водна помпа, перката с тялото, все още дестрибуторната капачка, стартер, динамо, венеца на маховика , въздушен филтър...  та не зная  ще мога ли всичко това да намеря...

Февруари 17, 2013, 12:39:11
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Относно капачката на делкото колега  :) мога да те посъветвам следното: на самия корпус на делкото има 10 цифрен номер на Бош - записваш си номера и отиваш в първия оторизиран бош търговец където по този номер ще ти извадят и номера на палеца и капачката.

А, да, ама няма смисъл засега да поръчва колегата нова, предвид че не се знае с мотора какво ще се прави.
Като гледам модела на делкото, то е с малкия диаметър, точно от какъвто имам аз резервна капачка.
Ще си я потърся, както ти писах, в гаража, и ще ти я дам.
Ще ти пасне идеално за пробно запалване дали вади искра, а вероятно и за ползване, ако остане тоя мотор.  :)

Иначе мотора визуално изглежда добре.
Тия карбуратори Солекс с хоризонталния поток са много хубави, и лесно им се намират в Германия ремонтни комплекти за тях.
Такива карбове едно време си бях присадил на първия от старите Ягуари, дето имах. :))
А именно- един ХЖ6, серия 1, оборудван оригинално с най-малкия мотор за модела, пак 2.8 литра както този мотор.
Паснаха идеално тогава на мотора, след разбира се, правене на фланци.
И с тях даже харчеше по-малко бензин, отколкото с Ягуаровите ориг. СУ еднокамерни карбуратори.

А колегата Живков е прав, отвори го отдолу да видиш лагерите, и ако са ок, не търси друг мотор.
Или дори и да намериш на изгодна цена работеща двувалка мотор, не го хвърляй тоя оригиналния, пази си го оригинално с колата да бъде като наличност.
Водна помпа може да ти стане и от 2,5 литров Бенц мотор, понеже и той е със 7 основни лагери като твоя.
Докато от 2,2 и 2,3 шестак няма мисля да стане, там основните лагери са само 4 броя, и помпата би трябвало да е по-различна.
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 12:52:29 от USfan »

Февруари 17, 2013, 16:44:07
Отговор #12

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не е вярно. Люси, тези карбуратори на този 280S са със вертикален (падащ) поток. Не са със хоризонтален.  С хоризонтален поток са онези шибърни Стромберг/Пиербург, които ги има на  карбураторните 2000 кубикови W123/W201 с мотори М102.92* . Е, те и старите мотори на 123 (М115 - 2000/2300 например)  имат такъв карбуратор.

 

Но, конкретно тези на този 280S, не са такива. И другото което е, че не всеки карбуратор става за замяна. Мисълта ми е, че не всеки такъв двукамерен с вертикален поток Солекс и въобще, не всеки карбуратор от този вид, дори да са 2 еднакви могат да работят синхронно един до друг.  :)


 Много се дразнех преди време, когато трябваше да рехабилитирам 2 броя  ,,Zenit" на двигател М30.  Еми, каквото да правиш - синхронизирането е временно явление. С нови осички, с нови палци, пружинки, пускови устройства, поплавъци, игли, мембранки, човки на помпички......лостове, ябълчици, с нови механизми....докато е ново работи. И постоянно набира хлабини, които не се усещат в работата на мотора, но силно влиаят на динамиката и най-вече разхода на гориво. Надникнах над тях, докато работеха без филтър. O0  На загрял мотор как черпят, не е истина.  А, на студен, не знам.  :))  Това между другото.  :)

Февруари 17, 2013, 18:31:25
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Не е вярно. Люси, тези карбуратори на този 280S са със вертикален (падащ) поток. Не са със хоризонтален.  С хоризонтален поток са онези шибърни Стромберг/Пиербург, които ги има на  карбураторните 2000 кубикови W123/W201 с мотори М102.92* . Е, те и старите мотори на 123 (М115 - 2000/2300 например)  имат такъв карбуратор.

 

Но, конкретно тези на този 280S, не са такива. И другото което е, че не всеки карбуратор става за замяна. Мисълта ми е, че не всеки такъв двукамерен с вертикален поток Солекс и въобще, не всеки карбуратор от този вид, дори да са 2 еднакви могат да работят синхронно един до друг.  :)


 Много се дразнех преди време, когато трябваше да рехабилитирам 2 броя  ,,Zenit" на двигател М30.  Еми, каквото да правиш - синхронизирането е временно явление. С нови осички, с нови палци, пружинки, пускови устройства, поплавъци, игли, мембранки, човки на помпички......лостове, ябълчици, с нови механизми....докато е ново работи. И постоянно набира хлабини, които не се усещат в работата на мотора, но силно влиаят на динамиката и най-вече разхода на гориво. Надникнах над тях, докато работеха без филтър. O0  На загрял мотор как черпят, не е истина.  А, на студен, не знам.  :))  Това между другото.  :)

Ops, пардон, грешка на еѕика.  :D
Имах предвид, да, че присадих такива с верикален поток.
Сатова и фланците дето правих биха под агал от 90 градуса, штото СУ'то смучеха ваѕдох хориѕонтално.  ;)
Да, макар и да ги биах свалил комплект точно от Мерцедес, имах проблеми сас синхрониѕирането, като ги слочих на другиа двигател.
По скоро триабваше да се правиат нови синхрон штанги, ѕаради раѕл далјина на раѕполојение на карбовете, вече при Јаг бмотора.
Тои макар и пак с такава кубатура, беше с осеѕаемо по'далаг блок от Мерцедес 6 цил мотори.
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 19:06:14 от USfan »

Февруари 17, 2013, 18:56:15
Отговор #14

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Люси, писал съм ти ЛС, защото ще наспамим хубавата тема за хубавата кола.  Хайде, ако колегата реши нещо по въпроса, нека да ни информира.  :)

Февруари 17, 2013, 19:08:45
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Люси, писал съм ти ЛС, защото ще наспамим хубавата тема за хубавата кола.  Хайде, ако колегата реши нещо по въпроса, нека да ни информира.  :)
хах, ок, получих го.  :))

Февруари 17, 2013, 20:52:04
Отговор #16

Неактивен madmax

  • Публикации: 10
Благодаря Ви колеги , за напътствията , разбира се , че дори да намеря друг двигател то той ще е за да тръгне колата , а оригиналният ще го запазя и малко по малко ще въэстановя , предварително благодаря за капачката , надявам се да стане . Успех на всички !

Февруари 20, 2013, 08:03:46
Отговор #17

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
За твоя двигател имам оригинални нови ремонтни бутала,сегменти и болтове.Отвори го виж какво е състоянието му и ако ти трябват свиркай ,но трябва да видя кой ремонт бяха,че съм забравил. :)

Февруари 20, 2013, 23:08:05
Отговор #18

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Благодаря Ви колеги , за напътствията , разбира се , че дори да намеря друг двигател то той ще е за да тръгне колата , а оригиналният ще го запазя и малко по малко ще въэстановя , предварително благодаря за капачката , надявам се да стане . Успех на всички !
Колега ,
Колата си е твоя , но личното ми мнение е , че да караш стара кола със съвременен двигател е като да правиш секс с руса силиконка ...
Сиреч - има нещо общо с целта , ама само привидно .
Старите коли имат дух , двигателите също .
Все още не мога да си позволя ретро кола , но съм се возил в 2 мерцедеса - един Аденауер от 60те и в един Кьонинг спешъл от към 70-80те.
Ама второто е машина за убиване , за разлика от първото . Все едно си в 60те .
Ако можеш и имаш как остави и оригиналния мотор , дори и това да ти забави пускането на колата с известно време . Колата го заслужава :)

Февруари 22, 2013, 00:00:11
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Ти в кой от двата намирали се в БГ Кйониги пури имаш предвид, че си се возил-черния или жълтия?
Те и двата обаче са модели от 80-те.
По принцип Вили Кйониг е правил Бенцове още от края на 70-те, но тогава е преработвал само СЛ-и, и то основно козметично.
А сериозните моторни преработки на Бенц ги почва от началото на 80-те.  :)