Автор Тема: Реставриране на дървен волан - как се прави?  (Прочетена 17761 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2014, 15:57:55
Отговор #20

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Аз ползвам РЕМОВАЛ  на оргахим и до момента само оловния миниум ми се е опъвал малко, предполагам заради оловото...


П.П. Питал ли си някой дърворезбар дали не може да направи нов... Такива неща съм виждал да правят, тоя волан изглежда като детска играчка ! :) На ЦНЦ фреза също си мисля, че може да се получи.
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 16:03:59 от Caxo »

Февруари 13, 2014, 16:53:09
Отговор #21

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Ремовал ще го пробвам. Ти от къде го купуваш?


Тези волани са от парена дървесина, а не са фрезовани в кръгла форма.  :))
В Ютуб има клипчета как се огъва дърво.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 13, 2014, 17:21:15
Отговор #22

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Аз го купувам от Велико Търново. В железарии го има, в складове за строителни материали...абе почти навсякъде :)  Колкото до парената дървесина.... предполагам че го правят за по-евтино, иначе отива много фира  :))  Гледам в нета има една камара снимки как да се направи дори в домашни условия само с една ръчна дърводелска фреза.

Февруари 20, 2014, 23:53:57
Отговор #23

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Не е за вярване, но Ремовала подейства!
Намазах лака и на сутринта беше нашупнал.
Последваха две мазания, търкания с шпатула, измиване с течен сапун и изплакване с хладка вода.

След много стъгане всичко падна.

Ще пусна снимки тия дни.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 21, 2014, 00:12:54
Отговор #24

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен  едно измиване на водо/пароструйка няма да е излишно... Все пак дървото малко или много попива.... и трябва да обърнеш особено внимание на измиването от остатъците ремовал ! Чакаме снимките :)

Февруари 21, 2014, 00:25:11
Отговор #25

Неактивен darge

  • Публикации: 11
Обработката и възстановяването на дърво според мен трябва да се направи от специалист. Наскоро (преди две седмици) ми се наложи да търся такъв за въстановяване (реставрация, репарация) на китара. Беше ударена в циментово стъпало и беше се спукала доста грозно. Познати ми препоръчаха Галин Пенев от Казанлък - майстор-лютиер. Изпратих му китарата и след 3 дни си я получих като нова, без видими следи от поразията. Почистил я (зоната на удара, спуканото място) залепил я, оцветил я, лакирал я и я полирал... Перфектно, и на съвсем приемлива цена.
Заслужава си да попитате такъв специалист.

Февруари 21, 2014, 07:17:51
Отговор #26

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да не забравяме и небезизвестния  лютиер Иван Вълчинов от Пловдив.Тъй като си падам малко музикант,често съм ползвал услугите му и съм виждал чудеса излезли изпод неговите ръце.  Такива хора наистина знаят какво правят когато работят с дърво а и работят с дърво което е под постоянно напрежение както е грифа ма китарата.Същото е и с дървенията на волана.Едно е ако го залепиш само да ти стои за красота на стената без да го пипаш и съвсем друго ако ,ще стои на колата и се ползва по цял ден и е подложен на усуквания.Потърси услугите на подобен специалист колега.Обикновен дърводелец немя да ти свърши работа според мен.
« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 07:27:51 от rumen_spasov »

Февруари 26, 2014, 20:54:45
Отговор #27

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Готови са обещаните снимки.

Виждат се причините да започна да го реставрирам. Ако се кара така, влага, мръсотии и мазнотии попиват в дървото и се раздува все повече и повече.
Най-много се притеснявам дали ще успея да докарам оригиналният цвят  :-\
Воланът изглеждаше така :



След мазане с много препарати и накрая 4 пъти с Ремовал, много стъргане с шпатулата воланът изглежда така :



След всяко мазане с препарат Ремовал следва измиване с хладка вода и течен сапун.
След това съхне два дни и после пак с ремовал докато и последният лак се предаде.
Виждат се пукнатините.
Следва изключително изрязване на нашупналата дървесина и лепене с епоксидно лепило.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 12, 2014, 00:41:34
Отговор #28

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Цепнатините са почистени с машинка :



Следва запълване на цепнатините с епоксидно лепило за 3 тона (според опаковката) и технологично време на втвърдяване 3 часа :



Следва пристягане с няколко стяги. Ще го правя на 3 части, не наведнъж.



И след 4 часа епоксито е втвърдило и махам стягите:



145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 12, 2014, 08:38:45
Отговор #29

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Триците може да ги ползваш като пълнител със смолата ако имаш някъде по големи дупки да "китваш" с кашата .