Автор Тема: Традиционна среща на колекционерите на моделчета в София  (Прочетена 10984 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 22, 2013, 19:37:05
Прочетена 10984 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Използвам случая да обявя тук, че от клуба на колекционерите на моделчета, преди малко ми се обадиха да ме/ни поканят, по случай 10 годишнината от създаването на клуба им, на голямата им среща утре, в събота, в София.  :D
Срещата ще се проведе в сградата на 1-ва английска гимназия, зала 110, от 14 до 17 часа и всеки който има интерес кум закупуване, продаване, или размяна на моделчета, е добре дошъл.
Аз лично ще извадя от кашоните в гаража няколко чисто нови колички от 70-те,  :)) които поне визуално са ми поомръзнали, и мисля да ги изложа утре там.
Колегата Кранкенщайн, или който от вас има интерес за събитието, да заповядат, наистина ще е интересно.  :)

Февруари 23, 2013, 00:04:30
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Е покажи ги и тука, що само там

Февруари 23, 2013, 09:20:53
Отговор #2

Неактивен TsvetanVR

  • Публикации: 22
Там сме. :)

Февруари 23, 2013, 19:23:05
Отговор #3

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Може ли малко снимки от днес, че късно видях темата...
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 23, 2013, 22:18:49
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Може ли малко снимки от днес, че късно видях темата...

A, имaшe много интересни неща.  :)
Изкарахме си весело с колегата Митко, той даже и цапна едно уиски в чест на юбилея,  :)) аз пък се запознах и си поразмених малко думи за по-маратонските ралита едно време /дето аз съм ги гледал на живо някои от тях през средата на 70-те, той пък баш в някои такива е участвал по това време  ;) /, и за френските рали коли, с Илия Чубриков, които беше специален гост на евента.
Синия Алпин дето го виждате със златния автограф, е с неговия подпис, нанесен току-що.

А най-подробната и тематична сбирка теб щеше да те заинтересува.  ;D
Един фен имаше почти цялата гама на моделчета на Опел от следвоенните производства, от качествени производители, на единна цена от 25 лв. на брой, в мащаб 1;43.
Загледай ги по надолу снимките на Опелите.
Жалко че не бях взел почти никакви пари в мен, иначе имаше интересни неща за взимане, дори и  хубави производители като Норев и Франкоршампс.

Иначе, аз лично от моите неща нищо не продадох, но пък на заменки и на купуване придобих една Хонда Акорд купе 1:18, един военен шестколесен Майбах военен разузнавателен модел, унгарско производство, :)) и няколко малки моделчета 1;87.
Но специално за Опелите съжалявах, че не носих пари, направо вълшебни версии имаше, вкл. и една Аскона подобна на твоята.  :)

Ето повече снимки тук по този албум по Фейса.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.4577299403692.166101.1628090318&type=3

















« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 22:23:46 от USfan »

Февруари 23, 2013, 22:30:07
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е покажи ги и тука, що само там

Хех, ок, е тия моделчета тук на снимките в този пост, ми се дублират , или са ми поомръзнали,  :)) и бих ги продал или разменил за някакви подобни на мащаб и интересност, и евентуално възраст, модели.

Почти всичките тук дето се виждат са чисто нови, или много добри на състояние, вкл и производствата на Полистил от 70-те.  ;D
Ако някой конкретно се интересува за някоя от тези моите, да я опише по цвят и модел коя има предвид, и ще кажа примерни цени, или за какви сходни модели бих я разменил.  :)























Февруари 23, 2013, 22:35:45
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и един пролетнозелен поздрав за колегата Корудерлиев,  :))  както и колоните с изложените страхотни Опел модели.  :D












« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 23:02:00 от USfan »

Февруари 23, 2013, 22:40:38
Отговор #7

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Абе Люси какъв Гранд Хотел София?! Нали в Английската щеше да е това?!

Февруари 23, 2013, 22:47:00
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Къв гранд Хотел София да съм писал бе? O:-)
Сигурно с друг ангажимент съм объркал писането, че вчера ходих там наблизо на танго.  :))
Ама все едно, ето анонса-
Да, всяка последна събота от месеца, и за в бъдеще, както и досега, моделистите ще се събират от 14 часа в 1-ва английска Гимназия, засега в зала 110 на партера.

А ето и автографа на Чубриков върху а110-ката.  :)













Февруари 23, 2013, 22:52:15
Отговор #9

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Люси, виж какъв линк си пуснал:



Иначе благодарско за Каприто, аз съм си харесал едно друго, че това е много нисък клас.