Автор Тема: Отливане на детайл от прозрачна пластмаса.  (Прочетена 11484 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2013, 20:33:29
Отговор #10

Неактивен simeon40

• Публикации: 267
За хора от Варна и региона мога да ви насоча къде биха ви свършили тази услуга в Аксаково. Ако желаете и мога да ви дам номера на човека. Преди участваше в изработката на 1:10 купета за RC модели и създава всякакви неща от гума.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 20:54:49 от simeon40 »

Февруари 28, 2013, 09:58:37
Отговор #11

Неактивен vankovarnata

• Публикации: 242
Eто как става, със силиконов калъп /силикон се намира лесно/, тенджера под налягане и - тук вече е малко по-трудно - специално вещество. То не е и особено скъпо, но проблемът е, че е в Щатите. А течности май не изпращат по пощата, трябва ти твой човек да го изпрати или донесе. Сигурно и из Европа може да се намери, но пак може да е проблем доставката.

http://www.alumilite.com/howtos/TailLightCastingEquipment.cfm

Това на зрънцата е полистирол, че е най течлив и се топи на мин. температура. Калъпа ще ти е трудно да го изработиш от прост силикон. Някой златар може да ви говори много за направата.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Февруари 28, 2013, 09:59:31
Отговор #12

Неактивен vankovarnata

• Публикации: 242
За хора от Варна и региона мога да ви насоча къде биха ви свършили тази услуга в Аксаково. Ако желаете и мога да ви дам номера на човека. Преди участваше в изработката на 1:10 купета за RC модели и създава всякакви неща от гума.

Кои е. Дай контакти.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Февруари 28, 2013, 14:09:07
Отговор #13

Неактивен Teodor

• Публикации: 1010
Кой говори за прост силикон  :) Прави се със зъболекарски, за снемане на отливки. Има и скъпи, и по-евтини, според нуждите.

Февруари 28, 2013, 21:24:28
Отговор #14

Неактивен simeon40

• Публикации: 267
Кои е. Дай контакти.

http://sirius-varna.hit.bg/index.htm Това е сайта. На "Контакт с нас" адреса е стария в Аспарухово и впоследствие мисля, че миналата година се премести в Аксаково. Телефона е същия обаче. Нещо любопитно за четящите форума - преди 2-3 години когато ходих от време на време(един приятел бачкаше там - sanmartin от този форум) ми разправяха, че му донесли на Георги един смачкан тампон за някакъв ретро Мерцедес отпреди ~80 години може би. Тампон за двигател беше и от смачкания остарял беше нарпавил нов 1:1 с такъв оригинален. Това е купе на 1:10 RC модел който бива боядисан и налепени лепенки от човека който го е закупил впоследствие:

За съжаление нямам в мен оригиналните снимки на небоядисаното купе на което се виждаше и лек релеф на фаровете. Материала беше някакъв аналог на Лексан.
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 21:38:55 от simeon40 »

Март 01, 2013, 10:35:20
Отговор #15

Неактивен anastas

• Публикации: 164
Аз имам силикон , купувал съм го от Бестимекс но към 70 80 лв килото има и прозрачни епоксидни смоли с които се леят подобни неща преде време правих едни детаили  ;)  А и тенджерата под налягане е за вакуум да се изчистят балоните

Март 23, 2013, 23:26:37
Отговор #16

Неактивен iltcho

• Публикации: 67
Аз имам силикон , купувал съм го от Бестимекс но към 70 80 лв килото има и прозрачни епоксидни смоли с които се леят подобни неща преде време правих едни детаили  ;)  А и тенджерата под налягане е за вакуум да се изчистят балоните

Вкарай малко подробности. Можеш ли да ми отлееш мигачи? В смисъл ПВЦ частта им? Т. нар. Стъкла?

Март 25, 2013, 10:51:08
Отговор #17

Неактивен anastas

Не нямам време , преди всичко трябва мостра , модел или калъпче

Март 26, 2013, 01:03:42
Отговор #18

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4493
Анастасе, само мухи пускаш.

Или дай повече инфо или недей загатва само.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0

Март 26, 2013, 11:44:15
Отговор #19

Неактивен anastas

Технологията не е много сложна но неможе да се обеснява със писане  все едно да научиш човек да кара кола по нета  ;D
Общо взето се бърка силикон и се излива върху старото стъкло от двете страни после се реже и маха стъклото след това се маже отделител и се излива прозрачна смола в създадената кухина чакаш да стане корава и готово ! Да на думи звучи лесно но като се захванеш излизат дребни дертове примерно от каде да го налееш каде да остане отливака, как да разглобиш калъпа многократно , как да не останат мехулчета в смолата ..... аз тези работи немога да ги опиша щото нестава така а и нямам  дар слово
А и невярвам някой да си купи силикон за калъпи 100лв вакси 50лв смола 80 - 100лв. и да си играе , аз съм го правил ма тва е друга тема  O0