Автор Тема: Отливане на детайл от прозрачна пластмаса.  (Прочетена 17996 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2013, 20:33:29
Отговор #10

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
За хора от Варна и региона мога да ви насоча къде биха ви свършили тази услуга в Аксаково. Ако желаете и мога да ви дам номера на човека. Преди участваше в изработката на 1:10 купета за RC модели и създава всякакви неща от гума.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 20:54:49 от simeon40 »

Февруари 28, 2013, 09:58:37
Отговор #11

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Eто как става, със силиконов калъп /силикон се намира лесно/, тенджера под налягане и - тук вече е малко по-трудно - специално вещество. То не е и особено скъпо, но проблемът е, че е в Щатите. А течности май не изпращат по пощата, трябва ти твой човек да го изпрати или донесе. Сигурно и из Европа може да се намери, но пак може да е проблем доставката.

http://www.alumilite.com/howtos/TailLightCastingEquipment.cfm

Това на зрънцата е полистирол, че е най течлив и се топи на мин. температура. Калъпа ще ти е трудно да го изработиш от прост силикон. Някой златар може да ви говори много за направата.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Февруари 28, 2013, 09:59:31
Отговор #12

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
За хора от Варна и региона мога да ви насоча къде биха ви свършили тази услуга в Аксаково. Ако желаете и мога да ви дам номера на човека. Преди участваше в изработката на 1:10 купета за RC модели и създава всякакви неща от гума.

Кои е. Дай контакти.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Февруари 28, 2013, 14:09:07
Отговор #13

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Кой говори за прост силикон  :) Прави се със зъболекарски, за снемане на отливки. Има и скъпи, и по-евтини, според нуждите.

Февруари 28, 2013, 21:24:28
Отговор #14

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Кои е. Дай контакти.

http://sirius-varna.hit.bg/index.htm Това е сайта. На "Контакт с нас" адреса е стария в Аспарухово и впоследствие мисля, че миналата година се премести в Аксаково. Телефона е същия обаче. Нещо любопитно за четящите форума - преди 2-3 години когато ходих от време на време(един приятел бачкаше там - sanmartin от този форум) ми разправяха, че му донесли на Георги един смачкан тампон за някакъв ретро Мерцедес отпреди ~80 години може би. Тампон за двигател беше и от смачкания остарял беше нарпавил нов 1:1 с такъв оригинален. Това е купе на 1:10 RC модел който бива боядисан и налепени лепенки от човека който го е закупил впоследствие:


За съжаление нямам в мен оригиналните снимки на небоядисаното купе на което се виждаше и лек релеф на фаровете. Материала беше някакъв аналог на Лексан.
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 21:38:55 от simeon40 »

Март 01, 2013, 10:35:20
Отговор #15

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Аз имам силикон , купувал съм го от Бестимекс но към 70 80 лв килото има и прозрачни епоксидни смоли с които се леят подобни неща преде време правих едни детаили  ;)  А и тенджерата под налягане е за вакуум да се изчистят балоните

Март 23, 2013, 23:26:37
Отговор #16

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Аз имам силикон , купувал съм го от Бестимекс но към 70 80 лв килото има и прозрачни епоксидни смоли с които се леят подобни неща преде време правих едни детаили  ;)  А и тенджерата под налягане е за вакуум да се изчистят балоните


Вкарай малко подробности. Можеш ли да ми отлееш мигачи? В смисъл ПВЦ частта им? Т. нар. Стъкла?

Март 25, 2013, 10:51:08
Отговор #17

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Не нямам време , преди всичко трябва мостра , модел или калъпче

Март 26, 2013, 01:03:42
Отговор #18

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Анастасе, само мухи пускаш.

Или дай повече инфо или недей загатва само.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 26, 2013, 11:44:15
Отговор #19

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Технологията не е много сложна но неможе да се обеснява със писане  все едно да научиш човек да кара кола по нета  ;D
Общо взето се бърка силикон и се излива върху старото стъкло от двете страни после се реже и маха стъклото след това се маже отделител и се излива прозрачна смола в създадената кухина чакаш да стане корава и готово ! Да на думи звучи лесно но като се захванеш излизат дребни дертове примерно от каде да го налееш каде да остане отливака, как да разглобиш калъпа многократно , как да не останат мехулчета в смолата ..... аз тези работи немога да ги опиша щото нестава така а и нямам  дар слово
А и невярвам някой да си купи силикон за калъпи 100лв вакси 50лв смола 80 - 100лв. и да си играе , аз съм го правил ма тва е друга тема  O0