Автор Тема: Третото международно рали за РЕТРО и класически автомобили „МАРИЦА” 2013  (Прочетена 5800 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 25, 2013, 14:28:30
Прочетена 5800 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Третото международно рали за РЕТРО и класически автомобили „МАРИЦА” 2013 ще се проведе на 10,11 и 12 май 2013 г. (петък, събота и неделя) по маршрут: Одрин (старт) – Узункьопрю – ГККП “Ипсала” - Александруполис – ГККП „Капитан Петко Войвода” – Пловдив (финал). В случай, че ГККП “Маказа” бъде пуснат в експлоатация с шенгенски статус, на 12 май ралито ще премине през него и маршрутът на българска територия ще бъде през Момчилград, Кърджали, Асеновград до Пловдив.
 ПЪРВИ ДЕН:
 На 10 май (петък) в 10.00 часа от паркинга на „City Hotel & Spa” в Пловдив, ул. „Владая” № 3, част от ретро автомобилите от българската група за ралито ще тръгне в колона за Одрин. На бензиностанцията в Свиленград ще има междинна спирка в 12.00 ч., където към колоната могат да се присъединят екипажи от Варна, Бургас, Ямбол, Стара Загора, Свиленград и други градове на страната. Възможна е и опция някои екипажи директно да заминат за Одрин с цел да се пести време и гориво.
 Преминаването през ГККП „Капитан Андреево” ще бъде около12.30 ч, пристигане в Одрин около 13.30 ч. След настаняването в хотела, участниците ще имат свободно време да се разходят и да разгледат града. Паркингът на хотела ще бъде охраняем. Името на хотела, както и линк към официалната му страница, ще бъдат предоставени като допълнителна информация. В късния следобед, в централната част на града под патронажа на генералния консул на Република България в Одрин господин Любомир Попов ще се открие изложба на стари турски носии, събирани от български колекционери от различни краища на България, на което събитие ще бъдат поканени всички участници в ралито.
 ВТОРИ ДЕН:
 Стартът на ралито е в 10.00 часа на 11 май (събота) в центъра на Одрин в началото на главната улица. Ще присъстват българският генерален консул г-н Любомир Попов, кметът на Одрин, отец Александър от българската църква “Св.Георги”, мюфтията на Одрин и други официални лица.
 Планирани са три състезателни етапа на ралито:
 I ЕТАП:
От Одрин до Узункьопрю - часови участък за състезание по зададени маршрут и средна скорост на движение за определено време. Автомобилите ще стартират през 15 секунди, като в рамките на една минута ще тръгват четири автомобила. Време: от 10.00 ч. до 11.45 ч.
 II ЕТАП:
 Състезание за скорост. Ще се проведе в Узункьопрю върху 600-годишния уникален, защитен с каменни парапети 1290 метров мост. В началото на моста всеки автомобил индивидуално ще бъде пускан с прецизно засичане на времето на старта и на финала. Пилот и навигатор ще имат възможността да покажат каква максимална скорост могат да развият без да повредят автомобила върху грапавата повърхност на моста. Финалът ще бъде засичан в края на моста по подобие на „Формула 1” , т.е. „летящ финал”. Време: от 12.00 ч. до13.30 ч. За този етап очакваме разрешението на Министерството на културата на Турция, тъй като мостът е историческа ценност.
 След състезанието автомобилите ще се подредят на площада в Узункьопрю, където ще бъдат раздадени наградите за победителите. Предвиден е обяд в ресторанта на хотел Ergene от 13.30 ч. до 14.00 ч. В 14.30 автомобилите ще тръгнат в колона по главната улица на Узункьопрю и ще напуснат града в посока към ГППК “Ипсала”.

III ЕТАП:
 Майсторско управление на автомобила по зададен лабиринт за време. Мястото е традиционното – на кея на пристанището в Александруполис. Време: от 17.00 ч. до 18.30 ч.
След майсторското управление ще се проведе традиционният парад по улиците на Александруполис до пристигане в хотел Nefeli (http://www.nefelihotel-sa.gr/portal.php?action=hotel_alexandroupoli_hotel_alexadroupoli_hotels_alexandroupoli_hotels_alexadroupoli_hotel_thraki_conference_business_hotel_aiport_homepage&language=BG)
 Преминаването по трасето на трите състезателни етапа е задължително за всички екипажи. Състезател, нежелаещ да претоварва автомобила си, може да премине втория и третия етап бавно и тържествено, без демонстративна скорост, с единствена цел да покаже автомобила и да зарадва публиката. Това няма да го лиши от правото да участва в генералното класиране, но времето му за участие във всеки етап ще бъде условно считано по-ниско от времето на най-слабо представилия се състезател.
Церемонията по награждаването на победителите от третия етап, както и раздаването на специалните награди за екипажите, ще се извърши по време на тържествената вечеря в ресторанта на хотел Nefeli от 21.00 ч.
До 01 .00 ч.на 12.05.2013 г. в ресторанта е осигурен DJ с българска, турска и гръцка музика и възможност за танци и веселие.
 ТРЕТИ ДЕН:
 Свободно време за участниците в ралито за разглеждане на града от сутринта до 11.30 часа.
 Тръгване от паркинга на хотел Nefeli в Александруполис на 12 май (неделя) точно в 12.00 ч. Движението ще се извърши в колона до преминаването на гръцко-българската граница. Финалът е в Пловдив в 17.00 ч. Награждаването на победителите в генералното класиране – I, II и III място ще се извърши непосредствено след финала на ралито на Централния площад в Пловдив.
 
Информация относно таксата за участие на екипажите, както и други подробности за провеждането на Третото издание на Рали за ретро и класически автомобили „МАРИЦА” 2013 г. можете да получите на телефони: 0889 034 603 и 0876054593 или на електронните адреси: [email protected] или [email protected]
 
ЗАБЕЛЕЖКИ:
1. В рали „МАРИЦА” е осигурена възможност да участвуват и любители на ретроавтомобилния спорт без ретроавтомобили. Има два варианта за тяхното участие:
 
ПЪРВИ: С лични съвременни автомобили без право на състезателно участие.

ВТОРИ: С осигурено место в специално нает от организаторите автобус по целия маршрут на ралито и с участие във всички събития в хода му без класиране в самото състезание.
И в двата варианта от всеки се заплаща специална такса за участие в ралито, която включва разходите за настаняване, хранене и транспорт /ако е по втория вариант/ и други по цялостната организация на ралито.
 
2. Всички автомобили следва да имат освен задължителната гражданска отговорност и зелена карта за Република Турция, както и международен паспорт с минимум шест месеца срок до изтичане на валидността ну.


Февруари 25, 2013, 15:23:46
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Много приятна програма и с добър спортен елемент освен туристическия, жалко че съвпада с още 2 интересни ралита от нашата програма, така че изборът е труден... ще липсват някой основни грачи от БАК, които ще са ангажирани с рали Стара планина. Това за съжаление се отнася и за мен, тъй като тази година определящ ще ми е основно финансовия фактор, надявам се през следващата /живот и здраве/ да имам възможност за участие и тук :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 13, 2013, 00:58:32
Отговор #2

Неактивен TsvetanVR

  • Публикации: 21
Ралито мина, аз участвах, ето малко впечатления.

Събитието беше готино като идея, събраха се готини хора и коли, но дотам. Организацията беше сякаш е правена през 10-те минути в които си бил в тоалетната сутринта по голяма нужда. Цареше хаос през почти цялото време. Нито едно нещо не започна в уречения час.  "Обядът" след скоростният етап беше всъщност пликче със сандвич с кюфтета и айрян.  :D Самият скоростен етап не беше върху въпросния мост, а на някаква обикновена улица. Както и да е, спечелихме етапа. После, обаче, изведнъж се оказа, че не можело да си вземем купата, понеже БМВ-то било много ново. Няколко пъти и по мейл, и по телефон попитах г-н Дончо Дончев дали мога да участвам пълноценно с автомобила и в състезанията, и в генералното класиране, защото имах съмнения, че може да е прекалено нов, но той ме увери, че няма никакъв проблем. И изведнъж, там на място, след като съм спечелил 2-рия етап от състезанието, изведнъж ми се сервира "Ами то Турците недоволстват, 'щото колата е много нова и не е поне на 30 години, сори, ще ви дадем друга купа, не сме знаели, че изискването е за 30+ години". Как така не знаете? Разбирам да ви е за първи път, но не е ли това именно ТРЕТОТО такова рали? На мен ми намирисва на чиста измама само и само да ми се вземат парите. Да не говорим, че Поршето, което беше с второ време и взе купата за първото място след моето отстраняване, също беше на възраст под 30 години. Това как да го разбирам? Отделно 100 други неща не бяха наред. За телевизионният екип, който ни съпътстваше, например, се оказа, че няма места в хотела в Александруполис и след като висяха известно време, ги заведоха някъде другаде. Да не говорим за вечерята и за "награждаването" на всеки с купи и медали и на организаторите помежду им. Това даже не знам като какво да го определя. 
В крайна сметка, вместо да се изкефя и да попътувам през уикенда, през половината време се ядосвах. Не получих това, за което съм платил. Почувствах се като жертва на измама и обект на гавра. Господин Дончо Дончев, ако беше мъж, щеше най-малкото да ми се извини и да ми върне парите. Но явно всичко е било планувано още преди самото начало на събитието. Нищо де, поразходихме се със съотборника ми, видяхме готини места, запознахме се с готини хора, разбрахме какви не трябва да бъдат събитията, които плануваме да организираме в бъдеще. Това за мен е ценното, майната им на парите. 

Ето тук има малко снимки - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200700254722095.1073741829.1033154067&type=1

Май 13, 2013, 02:15:11
Отговор #3

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Когато преди месец може би ми се обади, аз те предупредих , че цялата работа е някякъв бъзик.Никой от нас не участва там , на тези мероприятия, защото знаем за какво става дума.Все пак се радвам , че участва и видя за какво става дума.Поздрави  8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 13, 2013, 02:39:30
Отговор #4

Неактивен TsvetanVR

  • Публикации: 21
Беше прав. :) Поздрави :)
« Последна редакция: Май 13, 2013, 03:34:20 от TsvetanVR »

Май 13, 2013, 08:30:39
Отговор #5

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Eee добре че не отидохме! Имах някакво "криво" предчувствие  >:D

Май 13, 2013, 17:04:00
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Е, това все пак е туристическо рали, като най-важната му цел всъщност е точно разходката... но това не оправдава постъпката на организатора. Познавам г-н Дончев като коректен човек, в случая явно е станало недоразумение още от самото начало. Всъщност и аз бих участвал въпреки всичко, обаче тази година по програма Марица съвпадаше с други интересни ралита, които се отложиха заради изборите, но след като това се разбра вече нямаше достатъчно време за подготовка.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 16, 2013, 23:30:17
Отговор #7

Неактивен Kroki

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Хубаво беше, ама българско.. Значи как така спим в 4 и 5 звездни хотели, а следобедната ни закуска е сандвич с кюфте? По програма, вторият ден трябваше да обядваме в ресторант, но ядохме питките отвън на ЗЕМЯТА..... При награждаването се почва 3,2,1 в тази последователност, а не от най-добрия нататък.. После проверихме.. 135 евро излязоха 2-те нощувки за 2-ма в хотелите където бяхме, а на нас ни искахте по 120евро на човек.. Отделно първият ни хотел беше спонсор... Правят се неща, никой нищо не казва, трябваше да ги разбираме сами. Като си тръгнахме последния ден, НИКОЙ не ни се обади от организаторите да ни чуе, дали всичко е ОК, защото не успяхме да стигнем на време !? Правим официална вечера в 9 вечерта, като масите бяха празни до 10 без 15, нито салати, само вода  и хляб.. Оказва се, че за медията няма място ?!

Май 16, 2013, 23:47:53
Отговор #8

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Винаги, поне при повечето ретро мероприя свързани със състезателен характер награждаването започва от третото място нагоре.Така ефекта е по голям.Има Организатори обаче, който сами си определят реда на награждаване.Аз лично тази година направих грешка с награждаването на победителите , защото първо наградих участниците в карането на пистата, а трябваше тях да ги оставя за финал.За догодина ще си знам.Специалните награди се раздават по средата , пак моя грешка, макар че всички си получиха наградите.Що се касае за финансовите параметри, само Организатора можеш да го държиш отговорен и да му искаш неустойки за това което е предложил, и за това което не е изпълнил, а ти е взел парите.Горе - долу схванах схемата на Организацията. Поздрави  ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 20, 2013, 11:02:57
Отговор #9

Неактивен kzhelyazkov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Отговор към това младо момче, което се опитва да изкаля цялото рали “Марица”. Добре си е сметнало нощувките, но май  е пропуснало много други неща, които влизат в таксата като напр. официалната вечеря с DJ; награден фонд – купи, медали, сертификати; застраховка на всеки участник; преводач, на който се заплаща; печатни материали – пътна книга с маршрут и плакати; пъзел със снимка на автомобила, който получава всеки екипаж; стартови номера – стикери за всеки автомобил, пътна помощ, която е на разположение, разходи за филма, който всеки участник ще получи, и още други разходи, които само хора, организирали подобни ралита, знаят за какво става дума. Да не говорим колко средства отиват по самата организация и които се покриват от спонсори – та това са три страни, посещават се минимум три пъти преди старта за договаряне на хотели, срещи с кметове, полиция и т.н. А отделеното време, усилията и напрежението за организаторите – това никой не заплаща. То си е за тяхна сметка...
Познавам г-н Дончо Дончев и следя отблизо изявите му. Зная колко сърце влага в организацията на това рали. Зная и колко е трудна работата с турските участници. Не приемам в никакъв случай изрази от рода на: “Организацията беше сякаш е правена през 10-те минути в които си бил в тоалетната сутринта по голяма нужда” Няма да коментирам какво ниво на интелигентност трябва да имаш, за да се изразиш по този начин... Нека да има и малко коректност. След като си получил пътна книга с подробна програма по часове и събития, би трябвало да знаеш, че предварителната организация е направена перфектно. Стартът в Одрин е бил обявен за 10.00, първият автомобил е стартирал в 10.07 – забавянето е било поради желанието на кмета на града да разгледа всеки автомобил поотделно. Не мисля, че това е голямо закъснение. В Узункьопрю е имало съвпадение на откриването на реставрирана гръцка църква, на която е присъствал Вселенският патриарх и това е наложило даването на пакетиран обяд. По програма ралито е трябвало да напусне града в 14.00, напуснало го е в 13.50. Това ли е излизане от график? Третият етап в Александруполис е започнал с малко закъснение, поради забавяне на Турско-гръцката граница – три от българските коли са били върнати да преминат през рентген. Що се отнася до награждаването по време на официалната вечеря на всички участници с купи, това е традиция за ретро ралитата, надявам се и друг участник да се включи и да го потвърди.
 Въпреки преминаването през гранични пунктове, въпреки многообразието на участници по народност и възраст, ралито финишира в Пловдив в 17.25, при обявяване в 17.00 .
Абсолютно не съм съгласен целенасочено да се атакува едно такова рали, което в крайна сметка изпълнява основната си цел, а именно – да обединява чрез ретро любителите три балкански държави, разположени по поречието на река Марица. Хората се забавляват. Много приятелства се раждат в това рали. Как така всички други участници са доволни, а само един – не?  Грешката на г-н Дончев в случая е, че в желанието си да привлича млади хора към ретро движението и в тях да вижда едно естествено продължение на тази красива идея, е позволил сравнително нов автомобил да участва. Мисля, че след тази помия, която сега един единствен човек излива върху него, той никога няма да повтори тази грешка и ще бъде много предпазлив с новите участници.
Знам, че колкото и да се старае човек, винаги ще има недоволни. Провеждането на  подобно рали изисква много усилия, много нерви и много ентусиазъм. Затова аз искам да поздравя г-н Дончев и да му пожелая успех в следващите издания на рали “Марица”.
Надявам се и той да се включи във форума и да се защити достойно.