Автор Тема: Третото международно рали за РЕТРО и класически автомобили „МАРИЦА” 2013  (Прочетена 5799 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 20, 2013, 11:35:05
Отговор #10

Неактивен TsvetanVR

  • Публикации: 21
Абе далеч не всички участници са доволни, но не всеки ще го напише. И ме кефи как к'вото и да не е наред, всеки се оправдава с нещо и го изкарва, че нямало как да се предвиди т'ва нещо. Ами не е така. Имаше много дребни и не чак толкова дребни недоразумения по време на цялото рали. Как само аз съм недоволен ли? Ами може би просто очаквах повече...гледал съм как се организират други събития по други места, в и извън България, участвал съм в някои и някак си....очаквах повече. Може би съм попрекалил, но далеч не си смуча нещата от пръстите.
К'во значи съотборника ми да го карат да прекарва няк'ва турска кола през границата, 'щото ония нямали книжки? Ами къде са тръгнали като нямат книжки? Ами ако на границата открият нещо в тая кола? Влизаме в най-страшен филм и двамата (щото няма да го **** там)...арести, съдилища и така нататък...никой няма да го ****, че тая кола не е негова.  Колкото до обядът, тая ситуация е трябвало да се предвиди и да се измисли алтернатива. Или ако не е по силите на организаторите, да съберат хората и да кажат "Ей, извиняваме се, така и така, т'ва е което успяхме да направим", вместо за всяко нещо "Аз откъде да знам?" и нямаше да има сърдити. И много, много други неща.
За парите не ми пука толкова, дадох ги с кеф преди да тръгнем, просто очаквах повече...а и цялата работа с дисквалифицирането ми и недисквалифицирането на други участници, също не покриващи правилата, допълнително много ме изнерви.
С господин Дончев се свързахме извън форума.

« Последна редакция: Май 21, 2013, 08:42:45 от Speeder »

Май 20, 2013, 13:15:05
Отговор #11

Неактивен kzhelyazkov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Далеч съм от мисълта да ставам адвокат на г-н Дончев, но ми се иска да се поднася информацията точно. Естествено е, че турските участници са имали шофьорски книжки. Проблемът е бил, че трима от тях не са имали европейски лиценз. Вие как бихте реагирали, ако тази информация я получавате почти в последния момент? Това са неочаквани събития, препъни камъни, които в следващите издания съм сигурен, че ще се изчистят. Всяко едно рали е жива система и не е застраховано от пропуски. Дали ще се захванеш за дребните неща и непрекъснато ще критикуваш или ще погледнеш глобално и ще видиш  положителното, е част от същността на всеки човек и неговото чувство за толерантност. 

Май 20, 2013, 14:04:26
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не е лесно да се организира подобно рали на територията на 3 държави, предполагам и таксата не се формира само от нощувки и хранене, така че за некоректност в това отношение едва ли може да става дума. Но да има чак такива фрапантни неуредици при вече третото издание на ралито хич не е добра реклама, аз лично ще се замисля вече дали бих отишъл на някое следващо издание... особено това с прекарването на чужда кола през границата звучи направо парадоксално, аз лично бих отказал категорично, каквато и да е причината!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 20, 2013, 23:21:26
Отговор #13

Неактивен TsvetanVR

  • Публикации: 21
Аз положителното съм го видял, но именно дребните неща носят най-голям кеф  в тоя живот. Много хора може и да не ги забелязват, но аз ги виждам и ги изтъквам. Не е казано, че т'ва трябва да е приятно, но е единственият вариант да се ускори развитието на нещата в положителна насока.
Именно дребните неща различават обикновеното събитие от "премиум" такова. А това рали има претенциите да е от втория тип ( таксата за участие, петзвездните хотели, типа на събитието и в следствие от всичко това и целевата група от участници ) и такива "дребни неща" са недопустими. Поне аз така виждам нещата.


Май 21, 2013, 08:47:39
Отговор #14

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Бъдете конкретни и без излишни спорове.

Мерси!
« Последна редакция: Май 21, 2013, 16:03:14 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"