Автор Тема: Ford Capri Mk1 2800 1971  (Прочетена 5567 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 01, 2013, 20:28:56
Отговор #10

Неактивен bonso

  • Публикации: 133
  • Ford Capri III, 2.8i V6; Volvo S60R, 2.5 turbo
Евала, напълни ми душата това Капри!  Добре ти се е получило.. Много безаварийни километри ти пожелавам!  :)

И едни по широчки джанти на Ronal например  ;)

Март 04, 2013, 22:15:33
Отговор #11

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Супер е с здраве да си го караш
И надявам се да го видим на някой парад :)

Март 05, 2013, 20:23:28
Отговор #12

Неактивен jack71

  • Публикации: 35
Благодаря за отзивите. И аз се надявам да се разтакавам из улиците с него, а и вас на паради да ви видя.
Днес направих пробно кръгче в квартала. Утре ще ходя на технически. Има доста забележки които трябва да се изгладят. Една от които е лошо горене. Върви много добре обаче доста пуши и мирише на бензин отзад. Някой да ми препоръча добър майстор за настройка на карбуратор и центровка на предверение? За Варна. Центровката е лесна ако има наличен стробоскоп, ама от карбуратори аз и хабер нямам. Така че мисля на някой да я водя.
Други дефекти са свирещ лагер на притискателя ама може и от стоене да е хванал патина. ако не се оправи до ден-два се за смяна. Също опорен лагер на кардан, или по-точно тампон който бие като я настъпя. Той е нов и сигурно съм му объркал посоката. Също втулки на ресьорите които при по-големи дупки бият. Всичко останало е ОК. Много леко трябва да я чукнеш за да развърти задницата на пергел.

Март 07, 2013, 16:56:00
Отговор #13

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Хубаво е станало каприто.Малко щръкнало ми се вижда обаче,нещо специално по окачването ли си правил?А и да те питам,покритието на покрива и задните колонки ,винил ли е или кожа? 

Март 07, 2013, 21:33:00
Отговор #14

Неактивен jack71

  • Публикации: 35
Ами по окачването не съм правил нищо специално - нови ресьори и пружини. Пробвах пружини от сиера но станаха прекалено твърди и амортисьорите стояха под силно напрежение. Стоеше много натегната. Затова взех от друго - не помня каква, мисля че бяха от голф. Конусите им ги срязах и пружината заспа.
Относно покрива - не е венил. Кожа за яхти. Устойчива на UV лъчи. Малко по-скъпа от обикновената но се надявам да се избие.

Март 18, 2013, 16:51:44
Отговор #15

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Ето това сигурно си го виждал,но нека да е от полза ако и някой друг с Капри се интересува за VIN номера.