Автор Тема: Opel Manta B GT/E 1979  (Прочетена 13842 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2013, 18:50:41
Отговор #10

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
C20 XE/XEV e переспективен двувалов Опел мотор както и в атмосферен вариант , така и за турбо пълнене. Основния аргумент на Опел
феновете за силов тунинг е базовата изходна мощност от 150 магарета :).Някои дори я предпочитат и стокова.Без особени проблеми се наса
жда на Корса/Кадет/Астра/Вектра и Опели сас задно предаване.

Но съм чувал че и той не е съвършен , нека Опел експертите като Владо Николов се произнесат по- подробно. :)Самия той основателно твърди че има много хляб и сила в пауъра на едновалови чугунярки като 19Е и 22Е , само да има качествени немски джаджи , това имам
чувството че липсва в България.

Ако правих реплика на рали бегачка на база Манта Б или Аскона 400 по отношение на пауъра ако би възникнал проблем бих потърсил
компромис със C 20 XE. Явно и цената на ремонтни комплекти за автентични чугуни е фактор , накланящ кантара . ;)

Успех , Крис ,аз също имам една малка задача сас смолянска Манта - извайване на инсталацията на горивната с - ма L- Jetronic на 22Е и запуск на мотора. :)
« Последна редакция: Март 04, 2013, 18:55:51 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 04, 2013, 20:22:39
Отговор #11

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Здавей!!! Имаш много яка кола... нека и аз се включа в темата.
Според моето скромно мнение не ти трябва 4-цилиндров двигател,самата кола не заслужава това.
Ако бях на твоето място щях да си намеря двигател от Опел Омега А 3000 см3 24 Клапана 204 к.с.
И тъй като мощността никога не е достатъчна щях да лепна една МЕГА с подходящи дюзи,запалване ЕДИС 6 от Форд  КиН филтър...при правилни настройки ще има 240-250 к.с. и голям вартящ момент...но и без доработките ще варви по добре от С20хе

Март 04, 2013, 21:28:24
Отговор #12

Неактивен krissonga

  • Публикации: 15
    • NewGenerationArts
Да това е така винаги е по-добре по-голям двигател, по-мощен... ;х но на този етап с моя ограничен бюджет ще сложа ХЕВ, защото в момента с този 1.3 мотор с varajet II карбуратор градско ми дава 12/13 което е прекалено много спрямо вървежа който има... та даже и вървеж не мога да го нарека колата е адски бавна... извън градско я засекох някъде 9 ... ускорението и е умопомрачително не мога да дигна повече от 100км 4степенна скоростна кутия... трагедия е... Щом сложа ХЕВ-а, започвам сериозно да събирам средства за нещо сериозно 6 цилиндрово ; )

Март 04, 2013, 21:31:25
Отговор #13

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
XE-то е добър вариант обаче Владо Мантата ми проми мозъка с ХЕV-a :D
То неговото екошпече не е баш стоково...
 
...Владо Николов се произнесат по- подробно. :)Самия той основателно твърди че има много хляб и сила в пауъра на едновалови чугунярки като 19Е и 22Е....

Ако правих реплика на рали бегачка на база Манта Б или Аскона 400 по отношение на пауъра ако би възникнал проблем бих потърсил
компромис със C 20 XE. Явно и цената на ремонтни комплекти за автентични чугуни е фактор , накланящ кантара . ;)

Кире, един от най-много хранещите по чугунената тиква е баш бай ти Владо. Да факт е че тунинг чаркаля в БГ за тях няма, но в никакъв случай не е по-скъп за тунинг от алумините. А и вече имам почти всичко на 100%, така че всичко може да се изкопира наготово преди да съм построил мотора. Кухити шваби вадят една гора мощност от тоя мотор, ние ли няма  :)
А пък ако тръгнеш да правиш реплика на 400, има от къде да изкопираме Риссе валовете за рязана 24 волтова глава, за да бъде макс близо до оригинала но lowcost  ;)

...

Тоя пък туч освен с алуминската тиква, твърдя че не е нищо повече от нормалната китайска стена, а за нея е толкова разправия и мъкнене че не си заслужава...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Март 04, 2013, 21:42:17
Отговор #14

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
XE-то е добър вариант обаче Владо Мантата ми проми мозъка с ХЕV-a :D
То неговото екошпече не е баш стоково...
 
...Владо Николов се произнесат по- подробно. :)Самия той основателно твърди че има много хляб и сила в пауъра на едновалови чугунярки като 19Е и 22Е....

Ако правих реплика на рали бегачка на база Манта Б или Аскона 400 по отношение на пауъра ако би възникнал проблем бих потърсил
компромис със C 20 XE. Явно и цената на ремонтни комплекти за автентични чугуни е фактор , накланящ кантара . ;)

Кире, един от най-много хранещите по чугунената тиква е баш бай ти Владо. Да факт е че тунинг чаркаля в БГ за тях няма, но в никакъв случай не е по-скъп за тунинг от алумините. А и вече имам почти всичко на 100%, така че всичко може да се изкопира наготово преди да съм построил мотора. Кухити шваби вадят една гора мощност от тоя мотор, ние ли няма  :)
А пък ако тръгнеш да правиш реплика на 400, има от къде да изкопираме Риссе валовете за рязана 24 волтова глава, за да бъде макс близо до оригинала но lowcost  ;)

...

Тоя пък туч освен с алуминската тиква, твърдя че не е нищо повече от нормалната китайска стена, а за нея е толкова разправия и мъкнене че не си заслужава...
Влади , а какъв е стоковия мотор на Манта Б и Аскона 400 Рали , никога не съм се интересувал от това? :)Нека и Влади ГТ 51 прокоментира тука , той е с успешна импланта на C 20 XE на Аскона А. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 04, 2013, 21:50:37
Отговор #15

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Влади , а какъв е стоковия мотор на Манта Б и Аскона 400 Рали , никога не съм се интересувал от това? :)Нека и Влади ГТ 51 прокоментира тука , той е с успешна импланта на C 20 XE на Аскона А. :)

Ами чугунен 2.4 с алюмин тиква 16v, та за това най-близката реплика е с отрязана 6-такова такава. Валовете за нея са адски скъпи, но имаме от къде да ги копираме  ;)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Март 04, 2013, 21:51:16
Отговор #16

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Хубава ти се получава Мантичката :) Много хубав цвят си избрал ;) С интерес ще следя темата!
« Последна редакция: Март 04, 2013, 21:54:00 от photo »

Март 04, 2013, 23:10:49
Отговор #17

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Ако си сложиш ХЕ в Мантата, и си я караш ежедневка, няма да имаш голям разход.Аз в момента съм с такъв мотор на Асконата и се развърта прилично, при положение, че съм с 13 цоловите джанти , и нямам шпер....но за ежедневно каране и удоволствие , той не ти трябва.Убедих се обаче , че трябва да мина на 15 цола и съвсем скоро , ще го направя.Дедо Владо и мен ме зарибяваше да мина с другия мотор, екошпека, но сякаш размислих , и сега съм доволен, не че и той не става.ХЕ-то е по евтино за поддръжка от шестака.Много се радвам на придобивката ти , и ще се радвам да караме заедно по рейсингите.Наздравец ! :winktongue:
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 04, 2013, 23:13:18
Отговор #18

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Аааааа....за дифа,спирачките и окачването преди или след като насадим 150+к.с. мотор ще се замислим???


...

Тоя пък туч освен с алуминската тиква, твърдя че не е нищо повече от нормалната китайска стена, а за нея е толкова разправия и мъкнене че не си заслужава...
Ми то ХЕ-то е само една тиква повече от NE-то,ама.....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 04, 2013, 23:17:20
Отговор #19

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Вероятно колегата е изчислил всички преработки, особено за дифа и спирачките.... 8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !