Автор Тема: Mercedes-Benz W123 200 D 1978  (Прочетена 31017 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 09, 2013, 21:19:52
Отговор #20

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Под предната броня трябва да стои една пласмасова решетка.Липсва ли или просто не си я сложил?

Март 09, 2013, 21:52:30
Отговор #21

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Няма да му го повредим. Можем само да му се радваме.  То също е много запазено. Поне от бегъл поглед на снимка.  Предполагам, че и в действителност е такова.

Едната от причините е повредените амортисьори. Няма логика да вози добре със изпуснали амортисьори. Напротив - тогава при неравност, гумата се удря в нея и се отделя от пътя. Поради своята еластичност, като се приземи, отново отскача нагоре и така, докато сама се спре.  Това влошава управляемостта и устойчивостта на колата също. Ползвай гуми 195/65 R15 или 205/60 R 15. Със 175/80 R14, е добре на ниски скорости и ако не търсиш устойчивост при по-бърза скорост в завои. 

Бензинова такава 230Е със такъв размер нови гуми имах честта да карам преди време.  Страхотна, разкошна возия, обаче не са за него тези гуми.  Карахме извън града по хубави участъци, завои, след това се изкачихме до х. Здравец.  Отдаде ми се шанс, покарах хубав 123 при това на бензин.   :))  На равно до 140 е нормално и все едно се движиш със 80 км/ч.  :)  Повече от 160 не сме бързали и то за проба. Със 136 к.с. развива 180 км./ч. и то трудно. А, има хора, които със дизелите развиват толкова, ама атмосферните дизели. Не зная. Румен може да поясни тук.   Започнахме да изкачваме, набираше много добре и вървеше с лекота нагоре. Обаче, още на първите 2 завоя започнах да се плаша. Изобщо не можех да го усетя кога и на къде МИСЛИ да тръгне.  :-\  Да, 123-ката мисли. За това и шофьора трябва да мисли в перспектива. Не казвам, че има лошо управление. Когато няма хлабини отпред се води с лекота. Въпросът е, че има известно време докато направи това, което водачът я накара.  Имаше склонност към НЕдозавиване и усещах как буквално мачка гумите.  Същия Мерцедес после беше обут със 195/65 R15. Нищо общо с предишното плашило.

Друго искам да те предупредя.  Ако искаш нарочно поднесеш, трябва да си правиш сметката достатъчно широко ли е, за да го събереш по диагонал.  Заради надлъжните наклони на шенкелите, отпред има амортисьор успоредно на средната щанга, който служи освен да гаси страничните колебания (поради спецификата на окачването) така и да забавя изправянето на колелата в неутрално положение.  Ако този амортисьор е изпуснал, волана започва да се изправя много, много бързо. Той е голям и с удобен захват, но изпуснеш ли го - трудно и болезнено се хваща. Колата веднъж поднесла, след това прави много силни камшици отзад.  Това, съчетано с нейното кормилно управление иска да си преценил кое-кога ще се случи още преди да се е случило.  :)  Собствениците на масовите в България 200Д/240Д едва ли са изпадали в такава ситуация. Няма със какво да изпаднат. Но със 230, 250, 280Е, изникват много въпросителни. Тя тогава е интересна и вълнуваща за каране.

Хубаво е да минеш един стенд, аз бих го направил за лична проверка. Най-хубавото на тези дизели е че са почти всеядни. СДИ-тата се чупят от гадна нафта, но тези стари дизелаци на МБ са се доказали в цял Свят.

Имат фабрична престилка за под предната броня. Тя е хубава екстра. 

 


Март 09, 2013, 22:14:11
Отговор #22

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Да ти кажа стенд сам минал,не давам да тропне нищо,ето не я карах една седмица,но си смених амортисьорите.
Пак и с това 200 д колко да се заиграя за да ми тръгне задницата за това ще заложа на 14-цоловите
В сайта на марвел тунинг предлагат такава предна маска някаква реплика,при мен липсват оригиналните пластмаси под бронята
Ще си ги купя когато мога защото за мен е по-важно техническото състояние отколкото външния вид,не че и вида не е важен ама може да търпи отлагане
Колкото до БМВ-то на колегата то е след основен ремонт на двигателя с ново окачване,само че жена му застъргала заден десен калник :(
има я от много време-той си я докарал от германия
Сега го навивам за Хасково 23.03.2013 ама се упъва
Интересна история има тая кола ама друг път ще разказвам

Март 10, 2013, 19:05:17
Отговор #23

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Здравейте!!!
Моят мерцедес едва спира, педала е много твърд
Маркуча който излиза от вакуум помпата към сервото отвътре е целия в масло!!!!
Мисля си че е от вакуум помпата
Някой  ще ми каже ли на какъв принцип действа и устройството и?
Или причината е другаде.....

Март 10, 2013, 21:15:51
Отговор #24

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Наличието на масло във пластмасовия шлаух на помпата е сигурен белег ,че помпата не работи.Изобщо не се чуди а разглобявай!

Март 10, 2013, 21:26:48
Отговор #25

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
И след като я разглобя???мембрани ли има вътре ???и ако има се е спукала някоя?
Как се ремонтира?

Март 12, 2013, 17:19:38
Отговор #26

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Свалих вакуумната помпа и се оказа че има спукана мембрана...и с един ремонтен комплект който струва 10 лв.
Всичко е наред



Март 12, 2013, 19:50:13
Отговор #27

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да гениалноста на тази машина си е в простотата и нали? :) Имам доста части за 123ка. Ако с нещо мога да помогна свиркай!
« Последна редакция: Март 12, 2013, 19:51:46 от rumen_spasov »

Март 12, 2013, 20:22:35
Отговор #28

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Разбира се!!!
Много се кефя че всичко е така елементарно и го има в магазините  на достапни цени....

Март 12, 2013, 20:45:18
Отговор #29

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Г-н Спасов ето симките на кутиите за които говорехме
Това си е оригиналната (без хидравлика)

И ето тази която е за  хидравлика