Автор Тема: Mercedes-Benz W123 200 D 1978  (Прочетена 31026 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 21, 2013, 22:45:16
Отговор #40

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
Господа направо ми четете мислите
Ще сложа турбо от БМВ 524 тд е28;кулер-5 литра;блоу оф;КиН филтър;ще се регулират помпата и дюзите и с това мисля да сабудя малко мъртвеца

Май 21, 2013, 23:54:45
Отговор #41

Неактивен TurboLover777

  • Публикации: 23
Мдам... да не забравиш и едни ковани буталца да му мушнеш,чИ шЪ сЪ окоти двигателчето. :)) O:-) Следват и биелките има едни хубави и мааалко по-здрави за да не надникне някоя да види кой кара... За вала смЕтам няма нужда да споменавам... следва и олекотения маховик и един куп други по-малки "екстри" дреболийки там датчици и т.н. Та (нищо лично) май незнаеш в кЪв филм се вкарваш... а и ако удариш калема и сметнеш за к'ви пари иде реч.. ( верно е,че "кеф цена няма") май проекта,ще остане само с К&N филтърчето.Колата си е твоя и ти решаваш кво да я правиш.Успех желая и в двата варианта. :) Ако гониш този модел се приготви за сериозна инвестиция: [ Invalid YouTube link ] а ако,ще е за "пози пред кафето" той и сега си е ОК с тия негърски "жанти"... ;) ::)
« Последна редакция: Май 22, 2013, 00:51:12 от TurboLover777 »
"A fisherman...always sees another fisherman...from afar."

Май 22, 2013, 08:44:41
Отговор #42

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Този 200Д колега и със светена вода да го полееш много няма да го съживиш. :D Мен ако питаш карай си го както е,защото немеца си го е сковал добре.А ако чак толкова държиш да го превръщаш в самолет има достатъчно осемцилиндрови мотори на Мерцедес които смятам ще се съберат под капака и ще ти дадат онази неподправена и натурална сила която търсиш.

Май 22, 2013, 10:13:03
Отговор #43

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Аз имах предвид 200 Д-то да се турбинизира,за да е по приятно за всекидневно каране,защото оригинално тоя мотор е муден.Иначе,ако както колегата от горния пост казва,ако искаш самолет ето ти и дизелов вариант [ Invalid YouTube link ] 300 Д с турбо от сканиа на 1000 оборота 1 бар налягане.Мисля,че видеото говори само за колата.

П.П. Става въпрос за бялото комби.

Май 22, 2013, 12:00:30
Отговор #44

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Вкарвате колегата в изключително големи разходи, които с нищо не се оправдават. Ще инвестира над 1000 лева в мотор, който ако стане 80-90 к.с. ще е велико постижение. Може и да не се счупи, той е твърде масивен от към материали.  Щом човек иска не муден Мерцедес, трябва да се ориентира към бензиновите и поколението М102 (4цил.)/М103 (6 цил.) Това е разумният избор. Тях ги има в излишък. Имат и мощни турбодизели с по 4 клапана на цилиндър от времето на W210, но са доста скъпи. Масово са автоматици и трябва да се потърси маховик и съединител за него, за да се куплира с ръчна трансмисия, ако тя ти харесва повече. Като се замисля, 8-цилиндровите също са 4 цифрена сума. След това ще разбереш, че главното предаване е много голямо (4,1 за 200Д) и е неподходящо за двигатели с такива големи  въртящи моменти.  За тях диференциали има и ще е добре да бъде с някакъв блокаж. Като изключим фактора пари, може да се сътвори страхотия.


Май 22, 2013, 19:26:30
Отговор #45

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
аз искам 80-90 коня не повече
не искам друг двигател заради документите

Май 22, 2013, 23:54:03
Отговор #46

Неактивен diakata84

  • Публикации: 85
абе момче това дизелов 123 това не е като да турбинираш бензинов двигател
и биелите и буталата са достатъчно здрави за да издържат до 1 бар налягане
пак и за какви датчици ми говориш освен дето ще си сложа уред за бооста
това да не е някав фалшив опел да му излизат биелите
пак и какъв олекотен маховик те гони за тази кола.....
преди да пишеш я прочети малко....
« Последна редакция: Май 22, 2013, 23:59:00 от diakata84 »

Май 23, 2013, 00:19:29
Отговор #47

Неактивен TurboLover777

  • Публикации: 23
 :) Ех...,младост.. ОК не ме вземай на сериозно:приеми,че съм се напушил с кофти трева и говоря глупости! O:-) Хубаво е,че си ентусиазиран!Скачай смело!Напомпай го на 1 атмосфера не на 0,5 и покарай малко ама покарай и здраве и живот пак,ще поговорим.  ;) И аз бях така навремето и научих много неща,ама по трудния начин...
"A fisherman...always sees another fisherman...from afar."

Май 23, 2013, 01:23:01
Отговор #48

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Колеги, нека се придържаме към същността на темата. Няма смисъл да водите караници тук. Тук сме хора, събрани от обща идея, а не банда комплексари. Които се чудят как да се чешат и подиграват взаимно.  Наистина, обърнете внимание на това.  :)

А, 200Д, 240Д, 300Д, за тях налягане от 0,8/1,0 бар не е проблем. Повярвай ми - държат. Нито бутала чупят, нито лагери чупят, нито гарнитури духат. Въпросът е, как ще се командва горивната помпа. Аз бих сложил 2,0/2,3 бензинов с АГУ. Особено пък вторият си е двойно и половина по-мощен.

Май 23, 2013, 07:20:19
Отговор #49

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Тези мотори по принцип  са много здрави и са направени да надживяват собственика си,така,че по виското налягане на турбината едва ли ще ги уплаши много.Аз ти казах в посока мощност 200д си е слаб мотор и дори и турбина да му сложиш най вероятно няма да се усети съществено и само ще си дадеш парите.За мен точно този двигател винаги е бил едно недоумение ,но понякога и големите производители си имат право на своите странности.Колегата Живков е прав ако търсиш мотор който да ти достави по добра динамика търси бензинов мотор. Забрави за дизелите от това поколение на Мерцедес. При тях никой не е търсил добра динамика а голям междуремонтен пробег .Намери  си един бензинов двигател със скорости а също и една  хубава газова уредба и  си готов.Разхода на газ на дълго ще ти е не повече от 10л на 100км а добри газови от старото поколение ,вече се намират и по 200лв.