Автор Тема: Алфата на Гунди  (Прочетена 111893 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 11, 2012, 19:05:17
Отговор #40

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
Добре де, какво е било по това време съотношението долар/лев? Нещо не ми се връзва с цените на новите москвичи, цитирани по-горе... верно, че моите първи спомени по въпроса датират от близо десетилетие по-късно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 11, 2012, 19:19:28
Отговор #41

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
През 70-те курса на долара се движи 80-90 ст. за долар. Цената на Ford Capri Mk1 с екстри през 69-та в UK е била 1000 - 1200 GBP, а в ГФР е била 4300 - 4700 DM (по официални Price Lists).

Август 12, 2012, 19:37:36
Отговор #42

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
Тогава или аз не мога да смятам, или при цена над 4 бона в левове нов Москвич е вървял по-скъпо от нова Алфа... абе така и не разбрах според легендите, които доста се разминават, Алфата на Гунди чисто нова ли е била или от конфискуваните. При всички случаи си е заслужавала парите много повече от Москвича /да ме прощават многобройните фенове на руската "каска" в този форум/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 13, 2012, 09:25:05
Отговор #43

Неактивен FLOGGER

  • Публикации: 16
Значи - доколкото зная, Алфа-та е купена чисто нова, от Кореком. Не е конфискувана на никакви митници и т. н. То има много спекулации по въпроса... Цената на Москвич 408 И през януари 1971-ва година е била 4 750 лв. А Алфа-та е струвала 2500 - 2600 $, по думи на жената на Аспарухов. Това е което знам аз ( и което мисля, че е истина). Курса лев-долар тогава нямам идея какъв е бил...

Пак да помоля - който има снимка, на която се вижда предната част на колата, да я публикува тук!

Август 14, 2012, 13:40:35
Отговор #44

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
след много отлагания, днес най- после успях да се отбия до Фен клуба на Левски- обещаха да съберат неуточнената информация и да помогнат с каквото могат. Имало и някакъв фен клуб на Гунди, но по думите на момчетата "всички са на възраст и от време на време не са в час".
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Август 14, 2012, 21:16:53
Отговор #45

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ударил е резервоара на камиона и колата се е запалила - нямали са шанс, дори с Хамър пак щяха да изгорят живи... какво да се прави, съдба :'(
А пък тия кримки за умишлените злополуки с известни личности са нещо обичайно... има вероятност, разбира се дори от небрежност или некадърност, ако някой "майстор" му е бърничкал по колата. Тогава съвсем малко хора у нас, главно от средите на автомобилния спорт, са разбирали от такива екзотики, не че сега е по-различно де.

п.п. според мен горе си пропуснал една 0 в цената на Алфата

Не, не е пропуснал.  :))
Преѕ 60'те долара е бил доста скап, стигал е до 4-5 марки, или саответно примерно ѕа тогавашната италианска валута- 2000 лирети ѕа 1 долар.
Не е била и голиама инфлациата като сега. :))
Например нови костенурки са били по 2000 и нешто долара, а баѕови Мерцедеси 200 и Пежа 404 примерно, са били нови по 3500 до 4000 долара.

Та таѕи Алфа купе нова тогава е била ниакуде кум 10 милиона лирети, или около 5000 долара.
Следователно, горецитираната сума отговариа перфектно като ѕа малко полѕван тогавашен модел ГТ Бертоне купе на Алфа.
А естествено, че не е била нова купена от него, ѕаштото Гунди не имал много пари да дава ѕа нова спортна или каквато и да е по премиумна нова кола, ѕа сажаление, колкото и да е бил топ играч тогава.
Доколкото ѕнам, ѕаплатата му баѕовата плус добавките, тогава е била около 400 лв на месец, като на офицер от МВР.
А добавки в долари е вѕимал само по международни мачове и на лагери в чужбина.
Ама и теѕи добавки и премии, реално са били доста мижави.

А и освен това, Кореком тогава в листата си не са имали предлагане на Алфа модели.

Доколкото може да се виарва на мои поѕнати, които са го поѕнавали лично, като башта ми, хахах,   :)) както и на раѕни писаниа по вестниците, дејствително иа е купил от Кореком, но на тург ѕа полѕвани коли.
Инфото около продобиването, което аѕ ѕнам, сам описал по нагоре в темата.  :)
Което ѕначи, че цитираната тук цена от 2 и половина хиладарки в ѕелено, е била адекватна, както писах, ѕа примерно 3 или 4 годишен екѕемплиар от подобен модел.
« Последна редакция: Август 14, 2012, 21:26:44 от USfan »

Август 15, 2012, 11:28:45
Отговор #46

Неактивен FLOGGER

  • Публикации: 16
Като се замисля, може би си прав. Не ще да е била нова колата. А и на тази снимка, която съм постнал (със здравата кола) не изглежда чисто нова, някак си... амортизирана малко ми седи. Пък и според автомобилния състезател Дунев била на около 20 000 км (той разказва и други неща, които май са излислица обаче...). Доста неща свидетелстват, че е от моделите преди '69-та. Тоест, била е 1968-9 година, тасовете са стар модел, няма буфери, и т. н. Аз късно съобразих, че в Кореком не е нужно да се продават само нови стоки... Kато се напише "Alfa Romeo 1750 GTV Mk 1 (1968-70)" в Гугъл-а и излизат най-сходните модели. Такава ще да е била.

А който има контакт с хората от фен-клубовете, нека помоли за снимки, на които се вижда предната част на колата (такива има със сигурност), ще бъде просто супер ако се появят такива!

« Последна редакция: Август 15, 2012, 11:41:23 от FLOGGER »

Август 15, 2012, 11:51:28
Отговор #47

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5102
Ако колата е джуниър (без детелинки на Ц колонките ) то двигателя е най-много 1600 кубика.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 15, 2012, 12:14:49
Отговор #48

Неактивен FLOGGER

  • Публикации: 16
Ами тези неща (емблемите, надписите и т. н. ) мисля, че може да ги има на всички модели, както и да отсъстват от доста модели (независимо дали са 1300, 1600, 1750...) . По тях според мен не може да се съди за вида на даден модел.

А на Гунди на колата, доколкото се вижда от снимките, няма детелинка на C- колонките, май няма и надпис "Бертоне" на калниците, няма и външни огледала и странични мигачи. Пък казват, че е с 4 фара (следователно - не е Джуниър). Дано се намери снимка отпред, тогава всички догадки отпадат...
« Последна редакция: Август 15, 2012, 12:18:17 от FLOGGER »

Август 15, 2012, 12:22:56
Отговор #49

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5102
Всъщност е така.
При италианците няма строги правила за монтиране на оборудване.

Като се прави фейслифт или дори смяна на модела части от стария се монтират докато се изпразнят складовете.  :shy:
В моята Алфа например имам много части от 105 серия (като на Гунди)  и то даже със серийните номера от тази серия.
Това прави идентификацията на автентичност адски трудна.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"