Автор Тема: Алфата на Гунди  (Прочетена 111238 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 15, 2012, 12:48:44
Отговор #50

Неактивен FLOGGER

  • Публикации: 16
Да, така е относно унификацията на частите, и в моята 124-ка имам доста детайли от 126 и 190-ката.



>>> http://s017.radikal.ru/i415/1208/ba/34f17548471b.jpg <<<

А ако си беше запазил Мерцедес-а, според мен нямаше да изгорят, Алфа-та просто е много ниска и е влязла под камиона, докато онова прасе нямаше да се мушне отдолу, и нямаше да се деформира толкова... Но, Съдба...

Август 15, 2012, 20:13:00
Отговор #51

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
.  Мерцедесът, не го превъзнасяйте чак толкова, че и тях сме ги гледали в подобни положения и трудно сме разбрали изобщо какво е. И за оцелелите вътре се отнася същото.  Пред несъобразената скорост+челен удар в камион+100 литра възпламенен бензин, всички са равни.  И с Майбах да беше, все тая. 

Август 15, 2012, 21:31:22
Отговор #52

Неактивен FLOGGER

  • Публикации: 16
Да де, ама удара на Алфа-та е бил лек като цяло, просто се е мушнала под рамата на камиона, защото е доста малка като размери, а и при интензивно спиране предницата си ляга. А Ес-класата най-малкото нямаше да влезе под камиона и бензина нямаше да плисне върху капака й и да влезе в купето, така че според мен нямаше да загине никой. Иначе изобщо не възхвалявам Мерцедес в случая, Алфа-та също е уникална кола! :)

Август 15, 2012, 22:34:24
Отговор #53

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Не забравяй, че през 1971-ва никой не е ползвал предпазни колани, а вероятно Алфата дори и не е била оборудвана с такива. При подобен жесток удар човек трудно би оцелял без колан в каквато и да е кола - травмите от удара във волана, челното стъкло и таблото, едва ли могат да са съвместими с живота. Пожарът е в последствие. При тогавашните условия, без телефон, в стръмен планински проход, далече от каквато и да била медицинска помощ, и без пожара едва ли биха оцелели хората в Алфата. И Мерцедес да беше, изходът пак щеше да е този. Само за да се качи линейка (била тя Волга М22, Варшава 203А/223А, Латвия 977, да не говорим за още по-тромавите УАЗ, Ниса и гърбава Варшава), от Ботевград до горе ще и трябва поне час по завоите. Вярно, старите линейки като скорост не отстъпват много на сегашните - Волгата и Варшавата в прав участък правят 140 без затруднения, но при ония пътища просто няма как... А и тогавашните линейки са само линейки, не са реанимобили. Носилка, стойка за система и чантата на доктора - с това са разполагали.
За това ми се струва, че няма смисъл да се обсъжда дали биха могли да се спасят. При такъв удар в камион - едва ли, дори и без пожара.

Август 15, 2012, 22:58:58
Отговор #54

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
... от Ботевград до горе ще и трябва поне час по завоите. ....
Момчиле, от Ботевград до местопроизшествието има по- малко от 10 км- какъв " час"?? какви "завои"??? те да не ги бутаха старите линейки- Рибни вир е долу в ниското.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Август 15, 2012, 23:48:13
Отговор #55

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Алфата, като автомобил извън СИВ и като кола втора употреба (карана в чужбина), вероятно 95% е имала колани. Ама е без значение.    Моята е модел 68-ма и пак има фабрични, поне предни колани.

Мерцедесът не е много по-висок от муцунката на Ромеото. По-висок е от нея, но и е достатъчно не висок, за да се намуши под каросерията на грузовика. С колан-без колан, бензина върши работата.  Едно е сигурно -  с Мерцедеса, просто нямаше да могат да карат така бързо, както явно са карали Алфата по завоите и правите.   

Като е такава загадка, какъв модел е, не може ли да се иде на място, да се види колата или да се говори с роднини там по този въпрос ?  Все някой ще знае поне с колко фара е била.



Август 16, 2012, 10:04:24
Отговор #56

Неактивен FLOGGER

  • Публикации: 16
Ами все ми се струва, че с по-масивна кола, нямаше да изгорят. А колата според мен е била оборудвана с колани, но едва ли са ги ползвали. Удара според мен не е бил кой знае колко силен. Според мен - не повече от 50 км/ч (тук трябва да включим и инерцията /да, не е малко - падане от третия етаж.../), ама няма да загине човек според мен. Може и да греша разбира се. А иначе и аз съм си мислел, че има кой да сепопита относно колата, ама някак си е несериозно... Някой ако знае, да каже, темата се следи, предполагам. А най-добре е снимка да има.

Иначе - да, за линейките и пожарните не е чак такъв проблем да стигнат бързо до мястото. Е няма да е като със сегашната техника, но все пак...

Август 16, 2012, 12:13:56
Отговор #57

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
ето го и клуба за който става въпрос http://www.gundi.bg/
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Декември 15, 2012, 23:03:16
Отговор #58

Неактивен Caufield

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Относно спора за цената на ново GTV, всъщност колата не е била просто скъпа, а адски скъпа, струвала е колкото E-type. Ето цени, макар и в британски лири за сравнение с други спортни автомобили от края на 60-те:

The GTV's success can be indicated by its high price - the 1750 GTV was sold in UK for £2248 in 1968. That was much dearer than the contemporary Lotus Cortina (£1162), Fiat 124 Coupe (£1438), BMW 2002 (£1597) and even Lotus Elan +2 (£2119). It simply matched a Jaguar E-Type (£2300) !! Despite that, Alfa Romeo still sold 44,000 units of 1750 GTV and then 37,000 units of 2000 GTV. If it were not so exciting to drive, how could it have achieved that?

Източника е достоверен, един прекрасен сайт за автомобили, поддържан от един единствен китаец :):

http://autozine.org/Archive/Alfa/classic/Giulia.html

Декември 17, 2012, 14:55:50
Отговор #59

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Хм, интересен сайт, мерси за линка.  :)
Но, по принцип според мен, тия извадки не са много меродавни за средно световната цена на ГТ Джулия/ГТВ купетата на Алфа тогава.
По достоверно би било да се сравни цената в Германия или в САЩ да речем, спрямо цените на конкурентни в тоя клас купета.
В Англия тогава, поради изкл. скъпия Паунд, ценообразуването е било по-премиумно на вносните коли. Освен това по онова време, в Англия тяхното ДДС, така нар ВАТ, се е начислявал в двойна доза /тоест около 30-35 % е бил от цената голата на вносителя/, за продажби на нови серийни коли.
И съответно затова и цената е била шокиращо голямо изглеждаща.
А и отделен е въпроса, и че Е-типа е бил прекалено евтин по принцип, спрямо конкуренцията, за кола от неговия клас.  :)
« Последна редакция: Декември 17, 2012, 14:59:01 от USfan »