Автор Тема: Алфата на Гунди  (Прочетена 111404 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 23, 2012, 20:30:31
Отговор #60

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Гунди е бил велик футболист но и абсолютно некадърен шофьор.Това е доказано и няма нужда да го коментираме.А относно качествата на Алфата много може да се спори дали е била нещо дори близко до един тогавашен Мерцедес независимо от класа си.

Декември 24, 2012, 11:00:03
Отговор #61

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Имам предвид,че все пак Мерцедеса е 2тона кораб и при такава катастрофа има по голяма вероятност да оцелеят и това да им даде малко време за да успеят да напуснат колата.

Май 04, 2013, 20:21:54
Отговор #62

Неактивен tenev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Приятели, написаното за автомобила и всякакви технически подробности за него вероятно са верни, но първият постинг представя абсолютно невярно катастрофата. Гунди и Коков са се спускали от Витиня към Ботевград, т.е. по главния път, а камионът с ремарке, препречил пътя им е правил ляв завой към София от пътя, идващ от Арабаконашкия проход. Мястото се намира на стотина метра от най-високия мост в този район на магистрала "Хемус". Колата се е движила много бързо и изкачайки от последния завой, преди който няма видимост към кръстовището с Арабаконашкия път, изведнъж са видели препречващия пътя им камион. Камионът също е нямало начин да види бързо спускащата се по наклона кола преди тя да излезе от завоя. Нещастно стечение на обстоятелствата... за голямо съжаление.
Някога, преди да построят магистралата, а може би и сега (не знам защото отдавна не съм минавал оттам) на ската отляво на пътя към Ботевград винаги имаше цветя на лобното място на двамата именити футболисти.

Май 04, 2013, 20:50:59
Отговор #63

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Днес Гунди щеше да навърши 70г.
По БНТ1 даваха интересно филмче за него с документални кадри и снимки от катастрофата.




/след десетата минута са снимките от катастрофата/
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 05, 2013, 00:01:46
Отговор #64

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Тенев, след като построиха магистралата по неизвестни / поне за мен /причини плочата беше преместена горе на магистралата- малко преди моста на Бебреш има един панел, греда/ или както и да се казва по научно му/ и вече там се спират " почитателите" на Гунди и Котков. Пиша почитателите в кавички, защото те са твърде заети "бизнесмени" и отиването до истинското лобно място на толкова много обичаните от тях би навредило на бизнеса им- все пак ще се наложи да се движат по старият път, да закъснеят с 10- 15 мин и това ще провали "сделката" на живота им. Въпреки всичко има и истински Почитатели, които намират време да оставят свежо цвете и долу- виждал съм го със собствените си очи.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Май 13, 2013, 08:27:27
Отговор #65

Неактивен budito1967

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Последният човек,който е видял живи футболистите е жената,работела на бензиностанцията на Витиня.Гунди е заредил бензин,който е струвал 9.20лв.Дал е 10лв.и жената е казала да изчака за ресто от 0.80лв,но той е махнал с ръка и тръгнал.Ако се е проявил като скъперник сега да са живи.Доказано е от следствието,че точно 1 минута е била необходима на камиона-убиец,за да направи маневра и да продължи.Това е минутата,когато Гунди е трябвало да изчака за рестото на бензиностанцията.Там е качил и стопаджия,за който не се споменава.Не е атентат,а гадно стечение на обстоятелства.Камионът е бил с ремарке и не е могъл да завие.Трябвало е да направи маневра и от завоя с голяма скорост е дошла Алфа-та.Има голям спирачен път.Не е могъл да се промуши,камиона е бил като стена отпред.Кощунство е да се пише,че Гунди бил слаб шофьор.Никой от нас не го е познавал,а в такава ситуация трудно се реагира адекватно.Знаем как спират колите от 60-те години,без АБС,системи за контрол и т.н.Жалко за тези големи таланти и нека не пишем глупости.

Май 15, 2013, 20:12:07
Отговор #66

Неактивен tenev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Благодаря, doctorZizi - не знаех за преместването на плочата. Доста отдавна не карам автомобил, а и нямам път вече към Ботевград. Заинтересувах се, обаче, и потърсих стари познати от Ботевград - те не останаха и много, де :-) Та, те ми потвърдиха, че да, наистина отвреме-навреме на лобното място, долу, се спират автомобили, пътуващи към Арабаконак и слагат по някое цвете. Все още има хора, за които споменът е жив, но с преместването на плочата, а и като си отидат съвременниците на нещастието, вероятно ще се забрави какво, как и къде е било. Но това може би е естествено...

Май 15, 2013, 22:21:44
Отговор #67

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Благодаря, doctorZizi - не знаех за преместването на плочата. Доста отдавна не карам автомобил, а и нямам път вече към Ботевград. Заинтересувах се, обаче, и потърсих стари познати от Ботевград - те не останаха и много, де :-) Та, те ми потвърдиха, че да, наистина отвреме-навреме на лобното място, долу, се спират автомобили, пътуващи към Арабаконак и слагат по някое цвете. Все още има хора, за които споменът е жив, но с преместването на плочата, а и като си отидат съвременниците на нещастието, вероятно ще се забрави какво, как и къде е било. Но това може би е естествено...
не искам да го приема за естествено- забравянето имам в предвид- все едно да забравим кой е Левски , Ботев, Караджата...макар, че днешното поколение трудно може да каже кои са последните и какво изобщо са направили. Въобще не би ме изненадал отговор от типа, че - Левски е отбор или стадион, или булевард, или каквото и да е подобно, но не и Българският Исус- не приемайте последното като богохулство.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юни 02, 2013, 14:35:11
Отговор #68

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Автомобилът на ГЕОРГИ АСПАРУХОВ -ГУНДИ еGIULIA seria105 GTVeloce BERTONE 1750 .Аз съм чувал че при ударът ,АЛФАТА влиза под резервуара на ЗИЛА ,при което винкела носещ резервуара ,разкъсва предният капак , при което се скъсва и бензинопровода от карбураторите и бензина почва да се лее към свещите на все още работещият двигател при което в един момент става възпламеняване и после всички знаеам как свършва този трагичен инцидент.............. <!-- s:cry: -->:cry:<!-- s:cry: -->

По спомени на мой близък, който е виждал Алфата live, тя е именно seria105 GT Veloce  1750

Декември 26, 2013, 22:02:21
Отговор #69

Неактивен Radanov

  • Публикации: 43
  • Иван Раданов
...

/след десетата минута са снимките от катастрофата/

Извинявам се за 'събуждането' на темата.

Случайно се зачетох, на предишните страници ставаше въпрос дали е била с 2 или 4 фара алфата.

В цитираното филмче, на 10:55 има снимка, направена под камиона, към предницата на колата. Според мен е с 4 фара.

Другото, за което се замислих, е как на първите снимки камионът е перпендикулярно на пътя, с ремарке. После ремаркето е махнато. После някаква газка дърпа камиона странично. После камионът вече е встрани до пътя, с предница в посока София. А през цялото време алфата остава под ЗИЛа и не спира да гори... На нито една снимка не се вижда някой да се опитва да гаси огъня или да прави опит да извади хората от колата. Може и да е било невъзможно, не знам.