Автор Тема: Алфата на Гунди  (Прочетена 111263 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 08, 2015, 00:33:03
Отговор #90

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не вярвам в тази история, най-малкото заради това, че ако автомобилът бе реален, все някой болен левскар щеше да се добере до него.

Май 02, 2016, 23:50:52
Отговор #91

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Седи в подземията в Кат Дървеница!

Май 03, 2016, 00:07:22
Отговор #92

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Доколко е достоверна тази информация? В този век на технологиите все щеше да изплува някоя снимка, най-малкото автора и да гушне лев от някой жълт вестник.

Май 06, 2016, 21:27:54
Отговор #93

Неактивен FLOGGER

  • Публикации: 16
Попаднах на едни кадри от предната част на колата, вече е ясно, че е именно 1750 GTV от първата серия.

http://s011.radikal.ru/i316/1605/87/eb0e81d99140.jpg

http://s46.radikal.ru/i111/1605/ed/a424246de610.jpg

Декември 18, 2018, 19:55:28
Отговор #94

Неактивен danidokt

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Автомобилът на ГЕОРГИ АСПАРУХОВ -ГУНДИ еGIULIA seria105 GTVeloce BERTONE 1750 .Аз съм чувал че при ударът ,АЛФАТА влиза под резервуара на ЗИЛА ,при което винкела носещ резервуара ,разкъсва предният капак , при което се скъсва и бензинопровода от карбураторите и бензина почва да се лее към свещите на все още работещият двигател при което в един момент става възпламеняване и после всички знаеам как свършва този трагичен инцидент.............. <!-- s:cry: -->:cry:<!-- s:cry: -->
  Бях на мястото на автопоизшествието. Карах едномесечен стаж в ДЗРЧ в Ботевград. Когато разбрахме, се качих на МЗ та и с един колега отидохме на автопроизшествието. Видяхме нещата от близо, беше изгасен пожара. Алуминиевия капак на разпределителния механизъм беше стопен от високата температура и беше покрил разпределителния механизъм като каймак на варено мляко, личеха валове кобилици и др...................

Юни 30, 2021, 13:00:55
Отговор #95

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Днес се навършват 50 години от катастрофата в прохода Витиня.






Юли 02, 2021, 23:39:05
Отговор #96

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Някой дали е ходил до паметната плоча , преди имаше подобна традиция до колкото ми е известно?

Декември 13, 2023, 14:18:06
Отговор #97

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, аз за съжаление имам бегъл спомен от тази плоча от доста отдавна, някъде в нач. на 90-те години, освен ако след това не са я сменили с някоя по-нова и голяма.

Седи в подземията в Кат Дървеница!

Хм, аз лично много се съмнявам да е била дълго време останала в КАТ в подземието, ако въобще са я вкарали там, понеже дори доста редки сега и отн. скъпи техни разни придобити след конфискувания коли, особено ако са били забатачени и не в движение /като например преди 5 години едно червено Ауди 80 Авант еС2/, заради недостиг на място в подземния гараж, ги извадиха тогава отвън, и ги бяха хвърлили зад високата им административна сграда.
Специално вдовицата на Гунди казва в интервюто с нея, долу в скана на страницата от един вестник, че колата е претопена в завод Стомана в Перник.

По отн. на придобиването на Алфата, ето именно историята на купуването, разказана преди 12 години, като беше 40 годишнината от катастрофата, от съпругата му Величка.
Към тази публикация бих добавил следното, което мисля съм го писал и преди години по-назад в темата, но е добре да се допълни тук да седи, заедно с вестникарската публикация.

Та, ако аз пък добре помня, пак накъде преди 12-13 години, си говорих с една възрастна жена, живееща по преките в кв. Левски /там до нашия колега ретрофен бояджията Стефчо/, за Гунди специално, понеже и той там живеел до края на живота му, все в квартала /не знам дали още живее там съпругата му, или други от семейството/.

Съответно, заразпитвах възрастната дама за разни неща за Алфата, доколкото тя би ги помнила като съседка, най-вече за цвета и, и жената каза, че всъщност пък най-първата причина Гунди да ходи въобще да я гледа и да я купи от Кореком, бил мъжа и ТИР-аджия.
Ето спомените от разговора ми с нея, преди 12-13 години.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,43.20.html

На снимката, черния Мерцедес Перка с номер С-97-77, е колата, за която говори Величка, съпругата му. Сина им, както е описано и в снимката, позира тогава пред Бенца, седнал върху една топка.



« Последна редакция: Декември 13, 2023, 15:05:11 от USfan »

Декември 13, 2023, 15:09:28
Отговор #98

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Звучи ми сякаш правиш внушение, че ако не е била алфата, а някоя друга кола, например мерцедес, нямало вобще да се стигне до катастрофа или пък нямало воще да загинат в нея. Сериозно ли го мислиш това?
we all have wings, but some of us don't know why

Декември 13, 2023, 17:57:20
Отговор #99

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Звучи ми сякаш правиш внушение, че ако не е била алфата, а някоя друга кола, например мерцедес, нямало въобще да се стигне до катастрофа, или пък нямало воще да загинат в нея. Сериозно ли го мислиш това?

Хм, ами много може да се разсъждава по темата според мен, и донякъде мисля само първата част.
Значи, ако беше с по-кекавия и мек на окачване Бенц Перка, нямаше Гунди толкова да се мъчи с кеф да се сучи и зори в завоите, така мисля.
Бенца щеше да му вдъхва много по-малко доверие, да се мъчи да го кара спортно.
И съответно, ако караше с по-ниска скорост, можеше да има повече време за реакция, и въобще да не се удари.

А в хипотетичната ситуация на сблъсък, наистина не може да се гадае какви ще да са били щетите и резултата, дори и с Бенца да е бил.
Най-вероятно, ако пак се беше блъснал точно в резервоара, и каквато и тогавашна кола да е карал, и пак да беше пламнала, в и добавка и това, че дори пак са щели да бъдат без поставени надлежно колани оптред водача и пасажера /дори и Бенца да е имал монтирани предни колани/, сигурно изхода пак щеше да бъде летален.

Този маршрут съм го минавал доста пъти на пълна газ през 90-те години, с две мои бивши коли, които са следващите възможни генерации на Перката Бенц и Алфата на Гунди, и изводите ми от тези ми ми /бил съм 24 до 29 годишен/ такива спортни минавания там през прохода на Витиня, съм си ги правил още в 90-те години.

Колите които аз имах тогава, като точни модели, бяха Джуджаро 1984 Алфа ГТВ 2.0 /която е наследник на 105 Бертоне генерацията /която също е проектирана на форма от великия Джорджето, но от епохата още като е стилист на заплата при Нучо Бертоне/, и Табакера 1969 Бенц в114 250 ЦЕ Купе.
Та, Бенца беше с гуми 175-14 цола /този на Гунди 220 еСЕ-то е бил с 5.50-165 на 13 цола, или нещо подобно/, а Алфата ми беше с гуми 185/60-14 цола. Тоест, релативно сходна ширина на гумите им при мен поне, но на Бенца ми бяха доста по-високопрофилни.

Въпреки че Бенца ми бе с работещо хидропневматично независимо окачване отзад, и отпред да му бях сменил почти веднага сред купуването в 1993 год, предните оригинални Билщайн-Боге амортисйори с нови газови такива, не е за учудване, че разликата в устойчивостта им в завои, поне по онези полупланински тесни завои, на Бенца спрямо трансаксъла ми ГТВ, бе като нощ и ден, и разбира се, в минус на Бенца, поне с тези му фабрични гуми.

ГТВ-то лежеше толкова добре на път въобще, и особено в завои, че си позволявах там гонки с разни минаващи успоредно с мен, по онова време доста актуални баварки от типа на Е36 320и или 325тд, и Алфата много не им отстъпваше, особено не и на мокро, покрай перфектния си баланс от трансаксъл скоростите отзад.

Така че от тоя моя опит с отн. и условно максимално сходни коли на тия двете на Гунди- Бенца му и после Алфата, и то точно на минавания по тоя и такива маршрути, съм абс. убеден, че балансираността на Алфата го е подвела да кара доста по-бързо, отколкото са били параметрите на пътя, и неговите собствени шофйорски възможности.

Затова аз поне си мисля, определено с голяма доза увереност, че ако трябваше да пътува с Бенца си по тоя маршрут, там за мача във Враца /или за където са пътували/, или с предишната му кола, един 2.5 литров Опел Капитен, дори приблизително нямаше да се мъчи да кара, както с Алфата.
А дори и да се беше опитвал да кара пак сходно динамично бабешката Перка, щеше да е с 30 до 50% по-ниска скорост в завои, отколкото с това 1750 ГТВ.
Моите теории и приложени практики по казуса с този там пътен участък, а и по принцип, разбира се, не е необходимо всеки да ги приема.