Автор Тема: Направи си сам... лампов усилвател  (Прочетена 20877 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 12, 2014, 07:16:13
Отговор #10

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Лампата си е лампа! Звука от такъв усилвател е мек като кадифе. Не случайно и до ден днешен всички професионални музиканти ползват само лампови усилватели.Като го направиш пусни едно демо!

Март 12, 2014, 12:45:49
Отговор #11

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Със риск да си навлека гневни коментари от колеги, пък що не някой и друг бан, ама ...
Доколкото знам, ламБите е добре да са екранирани, защото имат неприятния навик да обират всякакви паразитни полета, затова повечето лампови апаратури са ламаринени.
Хубаво е повечето връзки (включително и захранването) да е със ширмован проводник (по същата причина).
Според мен, това не е най доброто включване на 6П18 за хайфистки усилвател, но това вече е друга тема...
Поздравления на колегата за старанието и усърдието. Пожелавам му след придобития опит да спретне и наистина качествен лампов усилвач от високия клас, пък с каквото мога ще се включа и аз.

п.п. Надявам се да е останала някъде по старите кашони някоя и друга EL34-ка за някой друг такъв проект.   


 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Март 12, 2014, 15:59:33
Отговор #12

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Изключвайки перфетната работа, за която аплодирам, аз не бих се доверил на дървено шаси, при тези температури е доста опасно.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Март 13, 2014, 10:53:43
Отговор #13

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Като ти се занимава със стара техника се сетих, че на тавана имам няки останали лампи, ето какво открих:
6Ф3П
РY88
PCL86
PCL82- 2 бр.
PCF82
EAA91
EF80
EF183
6Ф1П - 2 бр.
на Tesla с малко изтрити надписи от които личаха
Р...82
...С88
имам и още няколко 4-5 с изтрити надписи, мисля че са за телевизор Пирин, намерих и две стари лампи от радио RFT.
Ако на някой му представляват интерес го подарявам.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юни 14, 2014, 19:51:11
Отговор #14

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Доста време е минало, откакто не съм влизал явно....
Благодаря ти от сърце, но имам доста детайли и аз и вече много малко време да се занимавам. Може би някой ентусиазиран колега който сега започва... ;)
Аз също бих помогнал на някой закъсал за електронни компоненти. ( Стига да ги имам налични разбира се)  :)

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder