Автор Тема: Инж. Велизар Андреев и автомобилът "София"  (Прочетена 48385 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 21, 2014, 08:40:13
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ееее, "Уеко" се е Улял според мен с тия 10 бона... тази кола, колкото и да е рядка, няма международна известност и затова чуждите колекционери не биха дали почти нищо за нея... а за нашите е ясно какви са им възможностите и най-вече предпочитанията... :-\ Единствено Цецо със соц. музея, ако има кой да му пусне мухата, вероятно би спасил този екземпляр. Всъщност някой питал ли е Андреев-син дали не се продава някое от техните купета и за колко, те са и доста по-запазени. За последно помня частна обява за такова купе преди близо 5 г. и тогава цената беше около 1000, при това колата май беше комплектна с изключение на мотора, което не голям е проблем, защото е ладов. Дори ходих да я гледам, но на тогавашния етап вече нямах възможност за още нови проекти, обаче съм запазил за архива дори няколко снимки от обявата:



Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 21, 2014, 10:17:18
Отговор #21

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Оценявам българската история, но това за мен винаги ще ми прилича на водно колело на 4 гуми и мотор от Лада ...  O:-)
Иначе може би Цецо от Варна би могъл да придобие с цел реставрация онези две коруби, които седяха някъде под Аспаруховия мост ...

Ноември 21, 2014, 10:48:04
Отговор #22

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
В гр.Самоков също има няколко такива коруби ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 21, 2014, 11:51:42
Отговор #23

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Единствено Цецо със соц. музея, ако има кой да му пусне мухата, вероятно би спасил този екземпляр. Всъщност някой питал ли е Андреев-син дали не се продава някое от техните купета и за колко, те са и доста по-запазени...

Аз лично питах преди няколко месеца сина на Велизар Андреев, именно с цел да намеря нещо интересно за Цецо. Той обаче спомена за налични само едно - две купета (в незнайно състояние) и нищо налично на колела или поне по - комплектно за продаване. Наличните (цели) автомобили, на които колега беше пускал снимки, са под съдебен запор. Освен това към него момент Цецо не прояви никакъв интерес. След няколко месеца обаче спомена, че вече има София в колекцията си, но дали е само една, дали е прибрал варненските, на които също някой беше пуснал снимка тук, не съм уточнявал.

Моето лично мнение е, че тези коли са ужасно грозни и недодялани, но всяка една бройка заслужава място в музей, в колкото се може по - автентичен вид. Наличните купета пък заслужават да бъдат довършени, доработени или преработени по вкуса на собственика си, при запазване на най - интересните черти на каросерията. Биха се получили много интересни екземпляри, при наличието на множество подходящи донори в наши дни. Колата може да е грозна, но е уникална част от автомобилната ни история.

Ноември 21, 2014, 11:58:52
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Оценявам българската история, но това за мен винаги ще ми прилича на водно колело на 4 гуми и мотор от Лада ...  O:-)
Хаха, много образно казано... макар че по времето, когато бе създадена колата водните колела бяха с метални корпуси и вероятно по-късните са плагиатствани от нея, а не обратното :)) Както и да е, това е една от причините да не взема споменатата бройка от обявата, понеже доста се разминава с дизайнерския ми вкус... все пак надявам се екземпляри от този и следващия модел София C някой ден да заемат мястото си в музей на родното ни производство! Хубавото е, че купетата им са сравнително неподвластни на атмосферни влияния и със сигурност ще издържат още години, докато се появят техните спасители :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 21, 2014, 12:00:03
Отговор #25

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
От тази прословута "София" не знам колко и какво е произведено, но през 2003-2004-та в едно от халелетата на ТУ-София седеше една такава с черни номера и 2 или 3 отливки за купета, които бяха някакви мнооого груби, може би не шлайфани.

Ноември 21, 2014, 12:06:54
Отговор #26

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За мен е по-интересно къде са матриците за производството им, предполагам при Андреев-син се съхраняват... иначе явно има доста заготовки... Ники, а тия в Самоков май ги гледахме заедно с теб в онзи двор с кадилаците и другите интересни антики :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 21, 2014, 19:17:20
Отговор #27

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
А някой познава ли или знае ли къде е сега дизайнера и производителя на тези коли София? Бях чел тук за някаква вила в София, където уж ги е произвеждал някъде там и дори вътре в самата вила имало някоя друга бройка ... Но самият човек сред живите ли е и евентуално може ли да го изнамери някой?

Ноември 21, 2014, 20:12:26
Отговор #28

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Още ни е рано да се срещаме с дизайнера! В Самоков е само едно купе,Тодор се казва собственика.Не продава купето,поне на мен така каза.

Ноември 21, 2014, 21:54:24
Отговор #29

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А някой познава ли или знае ли къде е сега дизайнера и производителя на тези коли София? Бях чел тук за някаква вила в София, където уж ги е произвеждал някъде там и дори вътре в самата вила имало някоя друга бройка ... Но самият човек сред живите ли е и евентуално може ли да го изнамери някой?
Ами той почина преди няколко години, Велзиар Андреев се казваше.
Иначе всичко останало по отн. на документация, части, евентуални форми/калъпи, трябва да да е при сина му.
Тук няколко човека темата за Софиите доста сме я разглеждали в детайли, та няма смисъл да се повтаряме. Тия неща писани за нея не помня обаче в коя/кои теми са.

Може би някой от модераторите ако иска, трябва да ги събере писаните неща в една цялостна тема със заглавие- БГ автомобила София Б /или нещо такова като име/, и да се сложи сред общите теми, примерно там до темата за Пакарда на Димитров.