Автор Тема: Инж. Велизар Андреев и автомобилът "София"  (Прочетена 48332 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 24, 2018, 23:18:39
Отговор #40

Неактивен Vladislav Bliznakov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Някой да познава конструктивно автомобил "София" трябва ми идея за преден мост и реставрация от до..

Март 25, 2018, 01:14:17
Отговор #41

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Всичката ходова част е директно всаимствана от соц. модели.

Например скоростната кутиа и 3адното окачване на тиа Софии, дето сам сглобиавал на стаж от техникума ми, при Вилицата оште на старото му 1-во миасто, при 3авода 3а ел. мотори Димитар Костов, ако добре помниа, биаха от кутиа и предно окачване, обарнати наопаки, от Вартбург 353.
 
А на Софиата предното окачване и кормилна кутиа не помниа от какво биаха.
С сигурност били са не много, или никак дори преработени, пак от соц. модел кола сложени.

Март 25, 2018, 12:04:23
Отговор #42

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Някой да познава конструктивно автомобил "София" трябва ми идея за преден мост и реставрация от до...

Колега, ти от къде си? Имаш ли "София", би ли ни я показал?

Март 25, 2018, 18:05:50
Отговор #43

Неактивен Vladislav Bliznakov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
да имам но още не е за показване реставрира се търся преден пост, кормилна уредба и повдигащите фарове смятам всичко да взаимствам от алфа ромео.

Март 25, 2018, 20:35:41
Отговор #44

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Кой модел на Алфа ромео е с вдигащи се фарове, че не мога нещо да се сетя? ::) Иначе София-та си е по замисъл кит кар и може да се приспособи почти всичко, стига да си с необходимите технически способности.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 25, 2018, 21:27:40
Отговор #45

Неактивен Vladislav Bliznakov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
ще ползвам различни елементи от различни Алфи, а за повдигащи фарове има голям избор. И аз съм тук не да ми предавате философии за теория и практика, а за съвети и насоки. Нали за това са регистрацията  тук? И без това ми е напрегнато с тази реставрация ами сега и ме иронизирате. Може да не е лъжица за моята уста, но имам мерак и време и пари.

Март 25, 2018, 21:36:25
Отговор #46

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колега,не се палете на съфорумците ... колата си е ваша,парите са си ваши така,че действайте!
п.п.Не забравяйте една стара мъдрост "Когато човек има кило брашно го носи на хлебар за да му направи хляб."
retrobs.com

Март 25, 2018, 21:58:40
Отговор #47

Неактивен Vladislav Bliznakov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
оооо аз съм далеч от идеята да правя нещо сам. Всеки специалист ще сложи своето парче от целия пъзел. Аз само избирам специалиста. ако вие познавате такива пишете

Март 25, 2018, 22:20:38
Отговор #48

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Кой модел на Алфа ромео е с вдигащи се фарове, че не мога нещо да се сетя? ::)
Хаха, да.
И интересно и коиа сериина Алфа е с централен мотор, освен новата 4с?  :))


Март 25, 2018, 23:02:54
Отговор #49

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ако ,,София -та е била със задно предаване с надлъжно разположен централен мотор използувай същата кинематична схема . Доколкото
ми е известно е бил куплиран ладов мотор на ватрбургова кутия.

Тази комбинация я видях преди 15 години на Баркас. Кутията
е доволно къса , като за 55 те магарета на варела. Скорост и динамика
определено няма да имаш . освен това и фланец на мотора.

Ако ще повтаряш схемата със задноразположения  ладов мотор , най добре си осигури и кутия от Москвич Алеко
варианта с кутията за него. Безпроблемно куплиране , доста доволна динамика с добре подсилен такъв

Ако ще сменяш мотора и /или кутията или мотора + кутията при запазване на концепцията на задвижването -  варианти много.Ауди 80 /100 , Рено 18 , 21 (първа серия) , 25 - всички са изпълнени по тази схема . Просто местиш комбинацията ,,мотор - скорости'' назад.

Уточни тоя момент , за да събираш съответните части. :) От мен - успех единствено и само единствено.

 
п.п. Предния мост намирисва яко на Шкода  120 с рейка ( от японка). ;D
« Последна редакция: Март 25, 2018, 23:20:00 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987