Автор Тема: Mercedes-Benz W114 250 C /8 1973  (Прочетена 8630 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 13, 2013, 20:37:53
Прочетена 8630 пъти

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
здравейте, автомобила се намира в Стара Загора - Мерцедес 250С, W114, двигател М130, шест цилиндъра, бензин, 2748 куб.см. на 207 000 километра, ръчна скоростна кутия. 
купих го от Германия защото състоянието му е много добро за цената си.
тук само го боядисах, като цвета го избра жена ми /трябваше да направя този компромис, макар че стана добре/.
оригиналния цвят беше сребърен.
бил е само в един собственик, който ми даде всичките фактури по ремонтите по години, цени и части.
германеца беше абсолютно коректен, защото му преведох парите по банков път след един единствен разговор по телефона /превеждаше мой приятел/ и нямаше никакви проблеми.
при ремонта се откриха малко проблеми по купето, като човека който го боядиса - Милко промени представите ми за "майсторите".
абсолютно съвестно разглоби почти напълно колата, въпреки че това не беше в нашите уговорки и без да промени цената го направи перфектно.
даже беше свалил болтовете, които държат калниците за да боядиса под тях. колата си е добре като двигател и ходова част и остава само да се кара.
това са снимките с резултата - не съм сложил лайсните и някои други части, защото ми омръзна само да правя коли без да ги карам. затова и реших да вкарам кола отвън, защото нашите са или прекалено скъпи, ремонтирани с всякакви части или им трябва толкова много работа, че другите ми коли така и си стоят неремонтирани.
между другото ще се радвам ако някой ми предложи да закупя нови части за автомобила или изпрати  адреси с фирми продаващи такива.
















в това състояние дойде:





боядисване:















« Последна редакция: Април 16, 2013, 13:21:43 от dido1903 »

Март 13, 2013, 21:14:41
Отговор #1

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
 Прекрасен автомобил Със здраве да си го караш и много безаварийни километри

Март 13, 2013, 21:25:37
Отговор #2

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
страхотна табакера!  аз бих го боядисал възможно най-искрящо сребрист, и с тоя салон щеше да е супер!  браво за съживяването на тази легенда! :)

Март 13, 2013, 21:41:03
Отговор #3

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
много завиждам, със здраве да се кара ;)

Март 13, 2013, 23:19:38
Отговор #4

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Страхотен красавец !  И аз от много време съм се убедил, че кола трябва да се купи само от чужбина, тук всичко е боклук :(  Ако успея да разпродам моите мравуняци ще отида и ще си взема от Германия любимия автомобил и ще се приключи с всичко.

Март 13, 2013, 23:34:49
Отговор #5

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Поздравления,колега!
Наистина от чужбина се вижда колите каква добра основа за работа са.

Верни ли са датите на снимките???
Излиза ,че за месец и половина си я стегнал.
явно е била запазена.

Да ти носи много удоволствие !

Март 13, 2013, 23:37:22
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Aристократично купе! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 14, 2013, 19:39:34
Отговор #7

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
относно датите на снимките - верни са. бояджията правеше само моята кола, а и както казах всичко друго беше поддържано. към момента са ми належащи капак на резервоара и лайсната която е под предното панорамно стъкло - дясната половина. ако някой може да помогне...

Март 14, 2013, 21:08:00
Отговор #8

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 52
страхотна табакера,поздравления  :) Само безаварийни километри на този красавец  :)

Март 14, 2013, 21:37:33
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10845
Да, наистина хубава табакера с114 от последните от 1-та серия.  :)
Гледам че е с люк.
При този модел би трябвало люка да е сериен електрически.
Дали работи сега?
А като тази двуцветната комбинация, фабрично малко бройки са били двуцветни, и в тоя случай е имало едни тънки лайстни на С-колоните, дето са разделяли двата цвята.