Автор Тема: Проблем с Трабчо :Реанимация  (Прочетена 6810 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 16, 2013, 19:58:07
Прочетена 6810 пъти

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Така наскоро си купих обратно Синия Трабант обаче заварих ,че макар и бившия собственик да не го е карал го взех в доста умряло състояние .Ще пропусна циганията ,която беше сложили на него и ще давам директно към това, което са му причинили.
Така аз продадох машината в перфектно състояние само за да си я взема в противоположното, махнали са карбуратора който бях сложил ,с който колата вървеше на мечта от идеята ,че горяла повече к модела не помня, кой точно е но е със смукача от горе. Така махнали са го и са сложили по сложния и жалък "икономичен"вариант а именно 28HB 1-1 ...Естествено хора чиито ръчички се моля да изгният просто е*аха колата с обещанията че карбуратора е отремонтиран, качествен и са издрали момчето (бившия собственик) с 40 лева за това тафто и с обещанието ,че мотора ще работи .
Обаче филма далече не е бил така колата умряла ,загубила ритам ,обороти сила ,празен ход и всичко ......След видяното в опит да върнат оригиналния и карбуратор с него 2000 километра аз личнобях минал,но и той вече бил отишъл по дяволите и работил също толкова зле ..Като си взех колата се мъчих дни да настроя и единия и другия карбуратор но понеже "майсторът" си е оставил и гъ*а по него всякакъв тип намеса беше просто невъзможна. Мъчих да регулирам 28 HB 1-1 модела но не можеше да се форсира и не държеше празен ход или държи ултра високи обороти или гасне без средно положение....проследих проблема до смазан семеринг на оста на дроселовата клапа нищо че "майстора" (имена няма да цитирам )е гарантирал за този карбуратор ,че е изправен както и да е .....реших да сложа стария модел но явно и там са пипали ръчички, който още дупета не могат да бършат, както и да е отказах се на 4 тия ден да се мъча да го регулирам по всевъзможни начини събрахме се много хора и всичките ни хвърли в тъча и не успяхме ..... Закарах го при господин Пецанов на Симеоновско шосе казах му до последната точка всичките симптоми ,той какво прави ,какво струва освен, че ми взе 20 кинта колата беше същата .....нямах силица да се разправям вече и го оставих пред нас ......
Съветвах се с приятели и стигнахме до няколко извода:

1.При стария тип (с горния смукач) колата се форсира идеално ,има перфектен празен ход но в момента ,в който тръгна почва да глъхне и умира.
Диагноза:
-Смуче въздух, а Пецанов го регулира уж и смени гарнитурата и изпили фланеца за да не смуче ...УЖ...Смени и иглата и го изчисти ........Мистерия

2.Мотора ,който е на 45000 км по спомен, да е свършил и тези метални полу-кръгли клапани на вала да са заминали и да смуче въздух, което не ми се вярва, защото бившия собственик е минал само 300 км от както го е взел от мене ,освен ако не е пълен закръглен тъпир да го смаже това моторче друго обяснение нямам .

Моля всеки от София ако може или има възможност, плащам си добре .Не исакам съвети, какво може да е,защото 4 дни си взех здравето в тоя студ да се занимавам ,да проверявам всичко по запалването и горивото, и да чистя други ла*на .
Предпочитам опитен човек да дойде на място да диагностицира проблема да си каже цените и да се процедира по ремонта. Аз ще помагам но просто си трябва тренирана опитна ръка да пипне там където има нужда.

Предварително Благодаря и се извинявам за малко вулгарното изказване но ми писна от хора, които пипат де не им е работа.За такива същества колата ми седи пред нас и събира курешките на гълъбите.

Ако някой се реши да помогне ще съм крайно щастлив да ме потърси на този номер или тук 
телефон :0886871021

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Март 16, 2013, 21:51:51
Отговор #1

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
  При различните карбуратори и центровката е различна. Има значение и дали е с чукчета или безконтактно .Проверихте ли всички тези неща? Успех!

Март 16, 2013, 23:58:26
Отговор #2

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
С електронно е няма чукчета, проверено е не идва от там ...Напоследък все си мисля за тия износени шибъри на вала, дали от там няма да смуче, защото стария карб е запечатан с нова гарнитура с нова игла центровано е нивото в камерата !?!?!Просто би трябвало да работи но симптомите друго говорят..... иронията как един прост та прост Трабант ни хвърли в тъча ..Както и да е миля да сваля мотора така и така съм събрал части да му ударя един ремонт или поне да видя на чисто .Но си трябва и човек ,който се е занимавал повече от мене за да му сложи диагноза а не да се лутам като муха без глава.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Март 17, 2013, 09:09:03
Отговор #3

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
 Позабравил съм, но има таблица с видовете карбуратори и запалване -кога трябва да се подаде искрата-не може с различни видове корбуратори и с една центровка. Ако ще отваряш мотора, гледай как са сложени шибърите-изглеждат сякаш няма значение но има. Успех!

Май 03, 2013, 23:54:40
Отговор #4

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Не бързай да разглобяваш по двигателя каквото и да е.Тези шибри не се опират в корпуса на картера,а минават на много млако разстояние от него.Така че износване там няма.Очевидно причината е в карбуратора.Доколкото разбрах,държи добре празните обороти,но угасва при подаване на газ,така ли е?Кой точно модел е карбураторът?

Май 04, 2013, 00:12:21
Отговор #5

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Смесена история ,ту глъхне ,ту работи добре ,ту държи високи обороти после пък гансе при всички случаи глъхне при потегляне и като му дигна смукача тръгва що годе нормално ,ще пробвам с читав карб и ще видим.
Ето го проблемния карб.








23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Май 06, 2013, 20:42:58
Отговор #6

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Така като го гледам това е карбуратор от модела 28НВ2-8 или 28НВ2-9.Няма какво да търсиш читав карбуратор;не се знае колко читав ще е и той.Ясно че системата му за празен ход е разстроена;тази система действа и при малки и средни натоварвания заедно с главната дозираща система,така че нейната изправност е доста важна за правилната работа на двигателя.Ще се запозная с този карбуратор по-подробно и ще ти изкажа предположение.Между другото,как е оригиналният му карбуратор?Аз на твое място бих се съсредоточил върху него.
« Последна редакция: Май 06, 2013, 21:20:20 от Venci_002 »

Май 06, 2013, 21:56:43
Отговор #7

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Оригиналния е още по зле той дори не може да бъде правилно диагностициран ,защото мени настроения през 5 минути но главното ,което открихме е че семеринга на оста на дроселовата клапа е износен и смуче въздух до тук мога да ти кажа.....

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Май 06, 2013, 22:23:55
Отговор #8

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Е че то има ли семеринг на оста на дроселовата клапа?Доколкото знам такъв няма,просто е оставена минимална хлабина между оста на клапата и отвора в корпуса.Ще имам грижата да сканирам в следващите дни чертежите на 28НВ2 за да ти кажа какво да правиш.

Май 06, 2013, 22:29:42
Отговор #9

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
На този който е на снимките не, на този който го водят последен модел има и тоя семеринг се е е скапал.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.