Автор Тема: Ford Cortina MK1 1964  (Прочетена 10737 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2013, 13:37:00
Отговор #10

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
а как са нещата с регистрацията? надявам се не е бракувана колата?

изглежда добра база, а първата снимка е където е седяла, преди да я вземеш ли? имам спомен за такава кола някъде долу из западна промишлена, ама преди бая време....

честито и успех!

Март 22, 2013, 14:27:47
Отговор #11

Неактивен ICO

  • Публикации: 25
спряна е от движение , но не е бракувана - в кат се води на отчет а този от когото я купих-има нотариално право върху колата - в смисъл е направил нотариално прехвърляне със собственика, но не я е регистрирал в кат на негово име - проверих и се оказа че няма да има проблем да се регистрира
:)

Март 22, 2013, 16:25:41
Отговор #12

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Браво колега, много е хубава и здрава. Моя модел е след твоята и има малки разлики в километража салона и предната решетка е отделно от мигачите. Имам такава същата като твоята решетка и още някакви дребни неща. Трябва да проверя но мисля, че може и да имам оригинален карбуратор резерва. Ако е в кашона с частите ще проверя и може да си го монтираш да е оригинал. А ако искаш да направим поръчка от Англия за части аз съм навит и може да се комбинираме за да поделим доставката. Поздрави и ще следя с интерес какво се случва с колата.

Март 23, 2013, 08:46:40
Отговор #13

Неактивен ICO

  • Публикации: 25
Благодаря колега !
Хубава е , но не е много здрава  - има си изгнило тук-там ,но се надявам да мине само с кит - понеже е кърпана преди 6-7 години -но са  я заварявали с оксижен и кръпките са много груби :(
Ще се радвам да си споделяме проблемите по колите - дано да са по- малко :)
Този форум го открих благодарение на снимките които си качил на твоята кортина - като търсих снимки на кортина в нета....
Моята мисля да  я боядисам слонова кост със сини черти отстрани -както води линията от предните калници до задницата - отзад също синя (нещо като  цвета на салона ) за предния капак също се чудя дали да не му направя частта която е по- високата в средата - и тя да е в синьо
Иначе ми дадоха доста резервни части с нея - делко,глава,дръжки за врати,притискателен и феродов диск за съединителя,още една скоростна кутия,спирачни помпи,бензинови помпи,пружини,предните амортисьори,глава,бутала,биели... общо взето има части от две коли

Март 26, 2013, 01:54:50
Отговор #14

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Само с мен ли снимките си правят ****,та не мога да видя машината?
« Последна редакция: Март 26, 2013, 03:05:30 от Speeder »
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Април 19, 2013, 21:51:50
Отговор #15

Неактивен ICO

  • Публикации: 25
Здравейте банда - реших днес да пусна още малко снимки от реставрацията на Кортинката  :)
Напредвам бавно - но сигурно !!!












Април 19, 2013, 21:55:53
Отговор #16

Неактивен ICO

  • Публикации: 25









оказа се че бронята  няма нужда от никелиране- а от шкурене и полиране- за съжаление само предната - задната е огъвана и изчуквана и има паднало никелово покритие на места .. но ще я измислим, по-важно е да  я боядисам като хората

Април 19, 2013, 21:58:11
Отговор #17

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
успех колега.
 

Май 30, 2013, 01:00:01
Отговор #18

Неактивен ICO

  • Публикации: 25
нова порция снимки :)
оказа се доста по - трудно отколкото очаквах , но все още не съм се отказал да  я подготвя за боядисване сам :)



Май 30, 2013, 01:06:10
Отговор #19

Неактивен ICO

  • Публикации: 25