Автор Тема: VIN идентификация за производство на ретро-кола  (Прочетена 13952 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 03, 2013, 16:46:47
Отговор #10

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
аз търся къде е точно набит номера на  двигателя ...

Всъщност сега като гледам линка,който сим ти дал по-горе - има точно описание къде е набит номерът.
.......................................
Firstly, identification. Start by checking the casting number which is situated at the left hand lower rear of the block. This number always ends in 6015 which is Ford Motor Co’s part number for cylinder blocks.
.......................................

Не претендирам за висока степен на сигурност,но това на тази картинка ми се струва позицията на цифрите,които те интересуват.


Юни 07, 2013, 17:32:44
Отговор #11

Неактивен ICO

  • Публикации: 25
за съжаление не е това ... това е номера на отливката на блока  по който можеш да разбереш колко кубика е блока и разни други показатели ,като дебелина на цилиндрите например   ;)

Юни 07, 2013, 17:48:39
Отговор #12

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
ICO, това дали ще свърши работа: http://freespace.virgin.net/tommy.sandham/chassis2.htm ...има и DATA BOOK на предходната страница :)

Юни 07, 2013, 21:44:17
Отговор #13

Неактивен ICO

  • Публикации: 25
мамка му - честно ... тази кола ме побърка   >:D
днес прегледах целия блок сантиметър по сантиметър ... - е няма никъде набит някакъв номер - явно двигателя е сменян , но пък този който е сложен да няма никакъв номер ........
отделно по номера на  отливката на блока излиза че е 1200 или 1340 кубика - по скоро клони към 1340 ...
-- на  табелката пък   пише че цвета оригиналния е някакъв бял .... , произведен е с десен волан според кода- и това си е видимо и по колата - хубавата част от цялата история е,че е направена така кормилната кутия и кормилните щанги , че може да се премести волана без проблеми -както и е направено ,така че ако реша да я продавам - може и за Англия да замине без проблеми  ::)
--според номера на рамата по табела - се води Z 76C........ - което само по себе си не я причислява към никоя година на производство ... - за 63 година дават да е Z 74C......   за 64 година почват от Z 74D....  - явно е  произведена в края на 63 година а първата и регистрация датира от 01.02.1964 г - затова и се води  64-та - така ,че лудницата е пълна - ще видим като  я закарам в КАТ- какви премеждия ще има
ама .. аз съм свикнал и обичам да ми е трудно .. така, че - каквото сабя покаже :) 


Ноември 03, 2014, 11:02:51
Отговор #14

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Слагам тук мнението на колегата Kick, ако някой може да му помогне.

След известно търсене намерих Т2ка. Имам съмнения относно документите, затова се обръщам за помощ.

Има следния VIN който не можах да дешифрирам: 232210ХХХХ
последните няколко цифри са за номер на шаси но можете ли да помогнете за останалото - година, двигател, вид купе?

Благодаря предварително!

Ноември 03, 2014, 12:12:43
Отговор #15

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Колега Кик,погледни тук:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,119.0.html

Не е като да няма :)

И още по-конкретно, тук са VIN кодовете за всички T2.
http://www.thesamba.com/vw/archives/info/chassisdating.php

И накрая, но всъщност най-важното - ето ти за моделите, които започват с 23 :
http://www.thesamba.com/vw/archives/info/modelstype2.php
« Последна редакция: Ноември 03, 2014, 12:19:33 от dido1903 »

Ноември 03, 2014, 19:52:59
Отговор #16

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
мамка му - честно ... тази кола ме побърка   >:D
днес прегледах целия блок сантиметър по сантиметър ... - е няма никъде набит някакъв номер - явно двигателя е сменян , но пък този който е сложен да няма никакъв номер ........
отделно по номера на  отливката на блока излиза че е 1200 или 1340 кубика - по скоро клони към 1340 ...
-- на  табелката пък   пише че цвета оригиналния е някакъв бял .... , произведен е с десен волан според кода- и това си е видимо и по колата - хубавата част от цялата история е,че е направена така кормилната кутия и кормилните щанги , че може да се премести волана без проблеми -както и е направено ,така че ако реша да я продавам - може и за Англия да замине без проблеми  ::)
--според номера на рамата по табела - се води Z 76C........ - което само по себе си не я причислява към никоя година на производство ... - за 63 година дават да е Z 74C......   за 64 година почват от Z 74D....  - явно е  произведена в края на 63 година а първата и регистрация датира от 01.02.1964 г - затова и се води  64-та - така ,че лудницата е пълна - ще видим като  я закарам в КАТ- какви премеждия ще има
ама .. аз съм свикнал и обичам да ми е трудно .. така, че - каквото сабя покаже :)



http://www.cortina-mk1.com/identify.php

Дано тук има нещо за теб...

Имай предвид ,че понякога заради такива въпроси се налага регистрация в някой чужд форум за този автомобил,пускаш тема с
въпрос там-хората ще ти отговорят...Помагат..:)Успех
« Последна редакция: Ноември 03, 2014, 20:01:15 от esteo »

Ноември 03, 2014, 20:34:10
Отговор #17

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
И провери някъде около връзката-мотор-кутия,както и около тампоните на двигателя,(на един двигател  който му търсих номера-номера му беше даже  под "лапите" за тампоните за монтаж)...Ако много се узориш с намирането му,а е нужно много да се знае номера-КАТ и т.нат--регистрация в специализиран форум ,пускане тема с въпрос,и чакане..

Юни 07, 2015, 22:52:52
Отговор #18

Неактивен deyanhb79

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте колеги,
Прегледах форума, но нищо не открих, за това реших да попитам. Знае ли някой къде се намира номера на рамата на Mercedes 200 D от 1967 г.? Предварително благодаря за вниманието.

Юни 07, 2015, 23:14:10
Отговор #19

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
Здрасти Номера на рамата е на гредата от ляво като отвориш предния капак На 10 -тина см преди  амортисьора.