Автор Тема: VIN идентификация за производство на ретро-кола  (Прочетена 13947 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 11, 2015, 10:33:56
Отговор #20

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
trabant 601-1966

Август 11, 2015, 10:39:06
Отговор #21

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
някой знае ли къде да се провери в нета вин номера на трабанта ..въпроса е  от една позната която си е закарала трабанта си в италия и има проблем с тамошната регистрация .......интересното е че искат и потвърждение за инфото и от ретъро клуб (не знам какво значи това ) :D :D

Март 10, 2017, 23:33:09
Отговор #22

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Освен това, априори собствениците на Пури отдавна са в болшинството си големи маниаци, и вследствие нивото на искана цена ще е очакваемо доста високо, особено ако е истинска 560, не само по КАТ-регистрация, а и по ВИН номер.

То по КАТ информация няма сайт който да ти изпише марка и модел на колата. Аз изкарвам ВИН от http://eisoukr.guaranteefund.org/ и после го вкарвам в https://www.vindecoderz.com/ . По принцип виждам че при Мерцовете от този сайт излиза конкретна и коректна информация (Ако го правиш това не гледай първата част, а по-долу където е "Extra information on the vehicle:". Там излиза по-конкретна информация заложена от производителя по ВИН номер)

Март 11, 2017, 10:35:35
Отговор #23

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
И как точно от първият линк вадиш ВИН-а?

Март 11, 2017, 12:10:48
Отговор #24

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
И как точно от първият линк вадиш ВИН-а?
И мен ми е интересно. До сега съм въвеждал ДК номер и ми дава информация за полиците. Ако въведа ВИН номер, пак ми дава полиците, но ми дава и ДК номер. Нещо явно пропускам... :-\

Март 11, 2017, 13:46:23
Отговор #25

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Колегата Тео е прав. Номера на рамата излиза, но само когато не е плащана гражданска.

Март 19, 2017, 00:28:47
Отговор #26

Неактивен Madu

  • Публикации: 104
Колегата Teo се е опитал да го обясни, но съдейки по коментарите след това, обясненията му са останали неразбрани, затова аз ще се опитам да дам някои разяснения.
VIN - а на абсолютно всички автомобили с валидна гражданска отговорност към съответния ден(днес например сме 19.03.2017г.), може да бъде взет при въвеждане на регистрационния номер на автомобила ето тук. От същото това място могат да бъдат набавени и VIN - овете на известна част от бракуваните спрените от движение автомобили след 2006г., отново единствено и само след въвеждане на регистрационен номер. Както казах обаче, това важи за известна част от бракуваните или спрените от движение превозни средства.

Март 19, 2017, 07:07:34
Отговор #27

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Всички, освен тези, които имат сключена гранична ГО, тоест всички :). Аз въобще не бях чувал за такова нещо. Не знам до колко ще е полезна информацията, но благодаря.
we all have wings, but some of us don't know why

Март 19, 2017, 13:27:34
Отговор #28

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... ето тук. ...
Е не бях чувал за "гранична" застраховка. Някой може ли да обясни каква е разликата с гражданската? Опитах линка с номерата на колите си на които имам валидна гражданска и ми дава, че нямам сключена такава застраховка. Но пък ми дава ВИН номерата... :-\

Март 23, 2017, 14:45:48
Отговор #29

Неактивен Madu

  • Публикации: 104
Е не бях чувал за "гранична" застраховка. Някой може ли да обясни каква е разликата с гражданската
От сайта на Националното бюро на българските автомобилни застрахователи:

Цитат
Лице, което при влизане или по време на престоя на територията на Р. България управлява моторно превозно средство, което обичайно се намира на територията на трета държава и няма застраховка или е изтекла, покриваща отговорността за причинените от него на трети лица имуществени и неимуществени вреди, свързани с притежаването и/или използването на моторното превозно средство, валидна за територията на Република България е длъжно да сключи гранична застраховка на граничния контролно-пропускателен пункт.

В крайна сметка не е от чак такова значение какво точно представлява граничната гражданска отговорност, а фактът, че благодарение на съществуването й може да се набавят VIN - овете на много ретро автомобили :D