Автор Тема: Монтаж на климатик-как; Haynes Automotive Heating And Air Condition  (Прочетена 7508 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2013, 14:24:05
Прочетена 7508 пъти

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Уважаеми господа,
Предстои ми монтаж на климатик на старата американска кочина.Намерих компресор за R134,който ми харесва и е с удобни шайби и точки за закрепване към мотора.Намерих и един голям радиатор,който обаче не ми харсва заради присъединителните точки за маркучите.Заложил съм и ел.перка за него.Нямам маркучи и дехидратор.Какво пропускам?
Следва първи въпрос:
По какъв начин да свържа електрически този климатик?Искам да е съвършено прост начин,без прецизни термоконтроли и тн.
Искам да се стартира с бутон от таблото (има го) и да работи.Не искам разни модули за управление и т.н.-предпочитам механично-релейна схема от електротехнически тип.
Втори въпрос: -кое и как управлява перката,охлаждаща външния радиатор?Трябва да се знае,че е едномоторна,едноскоростна и смятам да я използвам и като аварийно охлаждане на радиатора на двигателя-за целта съм заложил отделен термовключвател,който да я пуска.
Моля за съдействие.

Благодаря много на всички ви.
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 15:29:32 от dido1903 »
You could be Dodge material.

Март 25, 2013, 19:54:11
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ами пак е температурен сензор , утре ти чертая и пускам схема , че сега се поуморих. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 10, 2013, 23:38:22
Отговор #2

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Следва първи въпрос:
По какъв начин да свържа електрически този климатик?Искам да е съвършено прост начин,без прецизни термоконтроли и тн.
Искам да се стартира с бутон от таблото (има го) и да работи.Не искам разни модули за управление и т.н.-предпочитам механично-релейна схема от електротехнически тип.
Втори въпрос: -кое и как управлява перката,охлаждаща външния радиатор?Трябва да се знае,че е едномоторна,едноскоростна и смятам да я използвам и като аварийно охлаждане на радиатора на двигателя-за целта съм заложил отделен термовключвател,който да я пуска.
Моля за съдействие.

Благодаря много на всички ви.
Понеже все още съм на вълна "климатик" при Опела,простите работи изглеждат така:
1-во ти трябва нормално отворено реле,което да затваря при пускане на вентилатора на парното.После има датчик за темп. на фреона,датчик за ниско налягане(изключва ако налягането на фреона е под зададена стйност) и датчик за високо налягане(изключва при превишаване на определено налягане).Всички тез работи са навързани последователно към ел.магнитния съединител на компресора така че  всяко от релетата(датчиците)може да прекъсне захранването ако нещо не е изпълнено/не е наред.
При мен има виско за основния радиатор,а пред климатичния->ел.вентилатор,който се управлява от термодатчик,отчитащ темп.на антифриза.Т.е. допълнителната перка няма никаква връзка с климатика.Предполага се,че виското ще охлажда и 2-та радиатора до момента,в който топлината от климатичния радиатор загрее водния до там,че термо релето в него да задейства допълнителния ел.вентилатор.
Не ми е ясно как се регулира темп. на постъпващия в купето въздух.Входящият въздух минава 1-во през рад.на климатика,после през радиаторчето на парното.Мислим,че на радиаторчето за парното може да му се регулира входа или изхода,т.е. да можеш да спираш притока на топло в радиаторчето.
И последно->чувал/чел съм,че за климатик е наложително да имаш възможност за рециркулация на въздуха в купето....,ама дали е 100%така,и най-вазното ЗАЩО?....хабер си нямам.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 11, 2013, 00:46:19
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Система за рециркулация е необходима, защото на климатика му е значително по-леко да превърта вече охладения веднъж въздух от купето, отколкото да охлажда постъпващият отвън въздух с температура 30+ градуса.Изпитано на собствен гръб по трудни начин, ама преди 7 години, като купих колата, нямаше и много компетентни в материята хора.Освен, че се постига по-лесно по-ниска температура в купето, се постига и по икономична работа на мотора - просто компресора по-малко работи :D

Април 11, 2013, 08:11:40
Отговор #4

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Ще се опитам и аз да помогна малко,въпреки че не съм голям специалист по климатиците.По принцип,вентилатора на радиатора на климатика се върти постоянно когато системата е включена.То така или иначе тоя радиатор се "напича "за броени минути/особенно ако е голяма жега навън/.Тъй,като се поставя пред водния радиатор,това веднага дава отражение и на температурата на антифриза.Естествено,за колите с малки мотори и самото натоварване от компресора дава отражение,но при теб не вярвам да се усети :) Относно притока на въздух.Отдавна колите нямат кранчета за радиатора на парното.Притока на студен или топъл въздух е по различни тръбопроводи/преди радиаторчетата/,и всичко се регулира с клапи.Не знам при теб как точно е системата....Относно системата за циркулация.На колите с фабрично монтиран климатик има възможноста сам да избереш дали ще постъпва въздух от вън,или ще циркулира този от купето.По мои наблюдения при вътрешна циркулация силата на "духане" пада значително...Дано съм бил полезен с нещо.

Април 12, 2013, 11:29:33
Отговор #5

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Благодаря,господа.
Обмислям следния вариант:ще вградя комплект парно от някакъв Фолксваген Голф 2 или Сеат Толедо или нещо подобно с фабричен климатик.При тези модели няма кранче за управление на отоплителната течност.Управлението на температурата в салона става чрез преместването на една клапа,превключваща въздушните потоци.
Трябва да осигуря приток за свеж външен въздух към кутиите на парното.Там има клапа,която подлежи на управление от таблото на парното с жило.Външен въздух отворен-вътрешна циркулация затворена.Това е принципът на управление.
Разбрах за електросвързването.Сега за външната перка-заводските схеми на подобни като епоха климатици следят температурата на фреона и според стойността и пускат не пускат перката,пускат я бавно или я пускат бързо.Е,има и едноскорстни перки.Не знам има ли системи,при които перките се пускат директно със задействането на системата-тоест успоредно на ел.магнитния съединител на компресора.Това трябва да се обмисли-да се управлява ли перката или директно да се пуска със старт на системата.Според мен може да се пусне директно,понеже щом пускам климатика е жега.Щом е жега,климатика има доста работа за вършене.Оттук следва незабавното загряване на външния радиатор,което значи,че перката е нужна веднага или почти веднага след старт на системата.
Кажете няколко думи за филтър-дехидратора: - как се подбира като размер,форма и има ли други важни моменти,свързани с него.Къде по веригата на фреона се свързва този дехидратор?
Знаете ли консумацията на ток на ел.магнитния съединител на комресора?
Трябва ли да има някаква връзка между стартирането на климатика и вентилаторчето на парното?Пояснявам-като натисна А/Ц копчето автоматично да трябва да се пуска на някаква скорост моторчето на парното заедно с компресора.
Дайте някоя дума и за потенето на челното стъкло-трябва ли да има ли нещо общо с климатика?

Благодаря ви,бъдете здрави.
You could be Dodge material.

Април 12, 2013, 15:07:04
Отговор #6

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
По-скоро се пуска веднага предната перка за кондензатора, но май на повечето коли климатика тръгва само при пуснат вентилатор на парното, поне при мен е така - с натискане копчето вентилатора сам се запуска. Относно стъклото - климатика го суши страшно бързо и ефикасно, така че няма как да го запотява ако правилно съм разбрал въпроса.

Април 12, 2013, 21:31:54
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Kонсумацията на електромагнитния съединител е от порядъка на 10 Ампера. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 03, 2013, 15:27:52
Отговор #8

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Добавям един подробен Хайнес менюъл, благодарение на колегата batmin:

Haynes Techbook Automotive Heating And Air Conditioning

Март 16, 2015, 14:21:32
Отговор #9

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
  Здравейте, горд собственик съм на една семейна реликва Волга ГАЗ 24. Произведена е през далечната 1973г. и от около година със скромен бюджет малко по малко се опитвам да и върна стария леко забравен блясък. Някой има ли информация как бих могъл да сложа на този чудесен автомобил една огромна необходимост, а не екстра, като климатик, имайки предвид, че колата е черна?
  Не съм болен колекционер, и не гоня толкова много автентичния вид колкото комфорт с една подобаваща опаковка. Преди време бях попаднал на статия, където разказваха за  някакъв човек от Пловдив, който правил охладители посредством серпентина образувана от медната тръба на газовото преди да влезе в изпарителя, но това някакси ми изглежда несериозно като концепция.
  Моля някой ако има някаква информация да сподели. Благодаря предварително.