Автор Тема: Москвич 2140 1500  (Прочетена 10197 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 26, 2013, 18:30:56
Прочетена 10197 пъти

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Колеги от скоро съм собственик на москвич 1500 дефорсиран, преди години имах чист. Интересно ми е да знам плюсовете и минусите от към двете страни и също дали е качествен този вариант :)

Благодаря предварително!
« Последна редакция: Март 27, 2013, 15:28:17 от dido1903 »

Март 26, 2013, 19:25:45
Отговор #1

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Ако говорим само за мотора 412Д единствения му плюс е, че може да се кара с ниско октанов бензин, който обаче на дали може да се намери. Може да се приеме, е реално няма плюсове....Дори по-ниския разход, който дават като цяло на по-новите 2140 не смятам, че се дължи точно на дефорсирането... Тази "грешка" може да се поправи по 2 начина : или като смениш буталата с такива от чист 412 или да шлайфаш главата. Зависи от състоянието като цяло на мотора. Интервенцията смятам, че си заслужава. Разлика определено има.Ако искаш да говорим като цяло за по-ранните и по-късните 2140, трябва да пуснеш снимки на твоя, та да го изкоментираме  :))

Март 26, 2013, 19:44:28
Отговор #2

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Утре ще снимам и ще пусна тема на моя мохер  :) Благодаря за инфото! Иначе много приятна кола за каране, много радва душата  O0

Март 26, 2013, 22:25:42
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не барайте главата, че ще плачете после. Не ти трябва да го преправяш на чист, а ако толкова държиш, решението е ризи и бутала, ако намериш разградски още по-добре.Може и само с бутала, ама след селективна сборка.Ако тръгнеш на такава интервенция по-добре с бутала за 2141, с най-висока степен на сгъстяване са, което е в + ако колата е газифицирана.В случея е нужно и делко за 2141, други характеристики на регулаторите има.

Март 26, 2013, 22:49:00
Отговор #4

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Не съм убеден, че 331.10 буталата са по-добри, дори напротив. Нови разградски сегменти на стари ризи се чупят ! Това ми го казаха, не повярвах...счупих един, смених го.Счупих втори и накрая смених РБС  :))   Имам и един въпрос ? Как е по-добре да бъдат челата на буталата? Минати на едра стружка(както са оригинално и имам чувството че нарочно) или гладки, полирани и защо ?

Един странен факт:  412, 8.8 степ. стъст. = 75к.с. по западния стандарт
                           331.10, 9.5 степ. сгъст. = 72к.с    защо ? :)

Март 26, 2013, 23:30:52
Отговор #5

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
По-гладки бутала задържат по-малко нагар /ако колата не е масларка/, по-малко нагар - по малка вероятност за детонационно горене. Относно мощността - екологията и икономията са виновни. 412 прави 75 коня, ама с К126 или ДААЗ с механична втора камера, не по късните модификации с вакум на 2-ра камера и ЕПХХ-то.Алекото е със Солекс, работещ на обеднени смеси, там е разликата.И ти ще бягаш различно ако си хапнал кебапчета или филия с маргарин :D

Март 27, 2013, 15:12:57
Отговор #6

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Поздравления за придобивката колега.Ако не ползваш колата за ежедневка или за улични гонки по-добре не пипай нищо по мотора докато върви и работи хубаво.Тоя модел 412ДЭ мотори са много деянджий и с не лоша за мащността си динамика а също и умерено лакоми от към разход на гориво.Имах за известно време допир с едно такова чудо.При все че тогава карах 2140-ка с 412Э мотор 75кс. просто трудно откривах разлика между 412ДЭ с 68к.с и 412Э с 75к.с. дори в някой моменти дефорсето като че ли вървеше една идея по-добре.

Колега Сахо при 331.10 моторите заради по-ниското разположение на предния капак на М 2141 всмукателния колектор е разположен под по-голям ъгъл спрямо двигателя. Като по тоя начин се намалява проходното сечение на каналите и се влошава пълненето на цилиндрите с горивовъздушна смес.От тук идва и по-малката мощност и донякъде  влошените динамични характеристики на мотора.Това е признанието на самите инженери от завода за по-ниската мощност на по-новия мотор.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 27, 2013, 16:26:21
Отговор #7

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
michev, прав си, че задържат по-малко нагар. Също така теоретично имат и по-малка площ, което грубо погледнато довежда до по-малко топлообмен = по-малко загряване на буталата, което е добре. От друга страна при колекторите е доказано (теоретично и практично), че ако са прекалено гладки ГВС преминава с по-голямо триене - метал с флуид. Докато е малко-по-грапава част от "мехурчетата" полепва по стените и тогава получаваш триене флуид с флуид , което е много по-малко. Ако това се приеме и при буталата може да се окаже, че когато са малко по-грапави също да се задържат "мехурчета" и така да се получава по-добра изолация на челата на буталата от горещите газове.... Това е само мое предположение и не знам дали е така, затова питам. Някой ако може да обясни :) Колкото сравнението на Дино, смятам, че  е доста субективно... Не виждам как може принципно еднакви коли по-слабата да се окаже по-силна  :))  Според мен е имало някакъв друг фактор.... Това което аз знам от познат, монтьор е следното: На времето си купува нов 21412  и решава почти веднага да смени буталата с 412. Казва, че разликата се е усетила. По-принцип на това съм по-склонен да вярвам. На нова кола да смениш само един елемент и да усетиш разлика... би трябвало в него да е причината ? Иначе със сигурност колекторите оказват влияние, но ако сгъстиш 412Е до 9.5  ще получиш почти 10 коня разлика... Като цяло мистерията около 331.10 мотора за мен е голяма  :))

Март 27, 2013, 17:53:59
Отговор #8

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ами може би на дефорсето не Му влияе толкова качеството на бензина.А и има ред други фактори както казваш.Само ще вметна че и двете коли тогава обръщаха километража.Пък може и на Мен така да Ми се е сторило за вървенето тогава.Говоря за 1992-93г нямаше голям избор за съпоставка.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 27, 2013, 19:39:06
Отговор #9

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Дефорсираните в последните години бяха с главно предаване 3.9 вместо стандартното 4.22, същото влияе много благоприятно на трансмисията, абе пасваха си някак нещата и колата наистина летеше, така че въобще не е субективно. Имал съм 3 дефорсака и 2 чисти лично мои, отделно съм карал още повече на клиенти, та имам база за сравнение ;)