Автомобили > На изток от Желязната завеса

Москвич 2140 1500

(1/7) > >>

sierrata:
Колеги от скоро съм собственик на москвич 1500 дефорсиран, преди години имах чист. Интересно ми е да знам плюсовете и минусите от към двете страни и също дали е качествен този вариант :)

Благодаря предварително!

Caxo:
Ако говорим само за мотора 412Д единствения му плюс е, че може да се кара с ниско октанов бензин, който обаче на дали може да се намери. Може да се приеме, е реално няма плюсове....Дори по-ниския разход, който дават като цяло на по-новите 2140 не смятам, че се дължи точно на дефорсирането... Тази "грешка" може да се поправи по 2 начина : или като смениш буталата с такива от чист 412 или да шлайфаш главата. Зависи от състоянието като цяло на мотора. Интервенцията смятам, че си заслужава. Разлика определено има.Ако искаш да говорим като цяло за по-ранните и по-късните 2140, трябва да пуснеш снимки на твоя, та да го изкоментираме  :))

sierrata:
Утре ще снимам и ще пусна тема на моя мохер  :) Благодаря за инфото! Иначе много приятна кола за каране, много радва душата  O0

michev:
Не барайте главата, че ще плачете после. Не ти трябва да го преправяш на чист, а ако толкова държиш, решението е ризи и бутала, ако намериш разградски още по-добре.Може и само с бутала, ама след селективна сборка.Ако тръгнеш на такава интервенция по-добре с бутала за 2141, с най-висока степен на сгъстяване са, което е в + ако колата е газифицирана.В случея е нужно и делко за 2141, други характеристики на регулаторите има.

Caxo:
Не съм убеден, че 331.10 буталата са по-добри, дори напротив. Нови разградски сегменти на стари ризи се чупят ! Това ми го казаха, не повярвах...счупих един, смених го.Счупих втори и накрая смених РБС  :))   Имам и един въпрос ? Как е по-добре да бъдат челата на буталата? Минати на едра стружка(както са оригинално и имам чувството че нарочно) или гладки, полирани и защо ?

Един странен факт:  412, 8.8 степ. стъст. = 75к.с. по западния стандарт
                           331.10, 9.5 степ. сгъст. = 72к.с    защо ? :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия