Автор Тема: Getrag 262/265 - проблем  (Прочетена 9449 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 03, 2013, 23:56:25
Отговор #10

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Дръпнах файла от братушките и почвам да се образовам.Голямо благодаря.Ще има да черпя.Ако се намери и друга и нформация няма да е лошо да се пусне и тя.Винаги ще е от полза.Аз като почна борбата също ще пиша и пускам инфо.Все пак Опел-ите не са малко.Незнам само колко са с такива кутий.Бая редко срещани Ми се струват.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 06, 2013, 12:15:05
Отговор #11

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Вместо да се чудиш кое да хванеш - разглобявай напълно.

След това на маса върху бял чаршаф нареди абсолютно всички части. Една по една измий добре всяка една част. След това започни да ги оглеждаш за износвания, счупвания и прочие дефекти. 

Всяка трансмисия има подсигуряване срещу включване на 2 предавки едно временно.  По този повод има сачми/щифтове, които се повдигат от направляващите вилките оси и не позволяват едновременно преместване на 2 оси едновременно.  Е, износват се. Износва се и т.н. шифтър. Когато това се случи, възможно е както си на определена предавка като включиш друга - предишната да не е изключена. Разглобявай всичко, измиий старателно всичко, снимай всичко, покажи го и ще продължим нататък.

Април 06, 2013, 14:00:24
Отговор #12

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Де да Я Бях разглобил.Тогава нямаше да има тая тема.Отвил Съм де що има болт извадил Съм де що има щифт.Проклетия капак на оста за кардане неще и неще да излезе.Страх Ме е да бия силно защото корпуса е алуминиев и може да го нараня или счупя.Пробвам с поклащане и излеза до някъде и край.Сега ще пробвам да сваля осите на избирачите на предавките и вилките на синхронизаторите да не би Те да държат нещо.Снимките са доста та за това:
http://www.album.bg/dino412/albums/200549/
 
« Последна редакция: Април 06, 2013, 14:28:30 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.