Автор Тема: Законови основи в РБългария за "Исторически превозни средства"  (Прочетена 146566 пъти)

vasko__2 и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 28, 2018, 20:41:19
Отговор #100

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Кой е този клуб Нептун от Варна??? И наистина ли има намаление в застраховките тази година? До сега сме заплащали по 95лв. и съответно 110лв.... :o

А, Нептун Моторспорт на Орлин бе.
Сега не знам във Варна какво са начислявали застрахователите.

Намаление спрямо досегашните ретро ГО тарифи няма, даже напротив, лек скок.
По София Ретро ГО правеха Бустрад и ЛеВ Инс. При Булстрад бяха по 88 лв, а Лева по 100 лв.
От началото на тая година Ретрото на Булстрада са почти 100 лв, а Лев Инс- по 105 лв.

Януари 28, 2018, 20:55:38
Отговор #101

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Ахаааа ,разбрах какво имаш предвид....Орлин Пенев е секретар на Авто Мото Ретро Клуб -Варна. Един от двата съществуващи с това име. А Нептун Мотор Спорт , е фирма занимаваща се с организация на различни спортни прояви. Нямат нищо общо двете организации. Не знам дали клуба на който е секретар, членува някъде!?!? Явно и със застраховките  е имало разлика, тъй като сумите които плащаме от няколко години насам са завишени с по десетина пари....

Януари 28, 2018, 21:16:53
Отговор #102

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Вероятно ще ме махнат от тук, ама не мога да си обясня как притежатели на ретро и класически коли за по мърнайсе хиляди евро ми се циганите за някакви застраховки дето ще спестите двайсе Уева. Ма това е смешно и най-малкото е, ако може да мина метър, Тея застраховки трябва да ги забранят, щот не дай-си боже стане нещо, тя нищо не покрива. Аре помислете малко. Регистрирайте си колите по ФИВА, вземете си новите талони и тогава коментирайте. Не мога да разбера какво ще спечелите ако се опитате да преебете системата, а вие няма да можете да го направите, повярвайте ми. Евтиното винага е по-скъпо, дано го осъзнаете. Поздрави и наздравец! >:D >:D >:D
« Последна редакция: Януари 30, 2018, 15:55:42 от Speeder »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Януари 28, 2018, 21:46:49
Отговор #103

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Nomina stultorum scribuntur ubique locorum.                     

Lucius Annaeus Seneca

Ахаааа ,разбрах какво имаш предвид....Орлин Пенев е секретар на Авто Мото Ретро Клуб -Варна. Един от двата съществуващи с това име. А Нептун Мотор Спорт , е фирма занимаваща се с организация на различни спортни прояви. Нямат нищо общо двете организации. Не знам дали клуба на който е секретар, членува някъде!?!? Явно и със застраховките  е имало разлика, тъй като сумите които плащаме от няколко години насам са завишени с по десетина пари....

Ами не знам той как документално е оправял нещата.
Нептун Моторспорт му е фирмата-фондацията-клуба, все едно, с която той си организира ретроралитата под негова егида.
Точния му правен статут на Нептун не е толкова важен в случая, може да е имал отделна клубна регистрация, може да е нямал.
Но Нептун, така или иначе, пак се повтарям, по сведение на члена на Упр. съвет Сашо Каменов, в последните године не е плащал колективен членски внос към БАК Ретро.
Ето му сайта на Орлин с данните и тел с контакти.

http://nmsrally.eu

Така че специално за него, както и за почти всичките регионални ретро клубове, Управата на БАК Ретро каза, че ще издава затова на тях застахователните удостоверения в пълния им размер, без отстъпки за членство.

Нерегистрирани в административното и правно пространство ретроклубове в БГ не са рядкост.
Например ретроклуба в Банкя /с поне досега председател, известния автосъстезател и спортен деятел от соц. миналото, и ко-основател на СБА- Роберт Кюркчиев/, също никъде не е регистриран официално.
Нито има Нет страница, даже и Фейс профил няма.
Което и предвид на 94 годишната възраст на председателя му, а и на доста от членовете, е разбираемо.
Но пък Ваня и УС на БАК Ретро, си го признават Банкя клуба за колективен член.

« Последна редакция: Януари 28, 2018, 23:02:15 от USfan »

Януари 30, 2018, 15:43:51
Отговор #104

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Влади, моля те да спреш с класификациите "на едро" на всички участници тук.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 30, 2018, 21:49:51
Отговор #105

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Да Митко, прав си, защо ли се занимавам с глупости :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 06, 2018, 17:43:29
Отговор #106

Неактивен lowrider

  • Публикации: 16
Здравейте, колеги. Онзи ден минавам преглед с е30ката, за да е изрядна за Класик Рейсинг 2018 ивента и си нося бележката за платен данък. В нея са ми отразени платените данъци за е30ката и е24ката. Човекът от пункта ми разгледа обстойно бележката и вика:
 - Момче ти плащаш над 400лв данък за два над 30 годишни автомобила, ами регистрирай ги като класически и данъкът ти отпада. Мой приятел така направи с Джетата си и се освободи от данък.
Усмихнах се недоверчиво и казах, че ще проуча.
Та някой знае ли нещо по този въпрос или това е бил поредният чул - недочул /разбрал - недоразбрал/ чичка?

Април 06, 2018, 17:47:38
Отговор #107

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Продължавай да се усмихваш недоверчиво  :)

Април 06, 2018, 17:55:27
Отговор #108

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
НАПрави широка усмивка :))
retrobs.com

Април 06, 2018, 18:32:30
Отговор #109

Неактивен lowrider

  • Публикации: 16
Продължавай да се усмихваш недоверчиво  :)

НАПрави широка усмивка :))

 :)) :)) :))