Автор Тема: Законови основи в РБългария за "Исторически превозни средства"  (Прочетена 146494 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 30, 2017, 15:10:14
Отговор #80

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Зравете , незнам дали тук е мястото да  попитам , но не намерих по -подходяща тема .
Интересува ме има ли някакви пречки с автомобил   79та година , в случая моята Волга да се ходи  в Гърция ? Питането ми е , дали гърците имат някакви основания за глоби и санкции с толкова стар автомобил . Колата е с технически преглед,  винетки  застраховка .

И другото питане е  кола  без техн. преглед може ли да минава границата ни ?

Август 30, 2017, 20:40:50
Отговор #81

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Румене,ходил съм в Гърция с Победата четири пъти без преглед,но винаги в рамките на някое рали,Марица,Места,София -Солун.
Ако реша да отида самостоятелно,със сигурност първо ще си оформя прегледа и тогава ще тръгна.
Иначе,нямаш никакъв проблем да отидеш в Гърция с Волгата с изрядни документи.Задължително носи с теб големия талон.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 31, 2017, 22:30:05
Отговор #82

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря ти за отговора !!!

Септември 04, 2017, 11:56:23
Отговор #83

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Колеги,
с изменение на ЗДВП са приети нови текстове за "историческо превозно средство"
някой влизал ли е вече в подвобности?
Дочувам че МПС-то трябва да бъде признато от  FIVA. Представител на FIVA за България не е ли БАК Ретро?? някой има ли повече информация?

https://news.bg/politics/uzakonyavat-limuzinata-na-todor-zhivkov.html


Септември 24, 2017, 09:03:02
Отговор #84

Неактивен thunderl

  • Публикации: 29
В резюме, от Юли 2017 мога да пререгистрирам/регистрирам автомобил като исторически и това въвежда новото понятие за първи път в закона, но друго освен статут засега не получаваме от това? За всякакви отстъпки, изключения ще трябва да се почака докато управниците се сетят отново за нас. Правилно ли съм разбрал?

Януари 22, 2018, 20:47:45
Отговор #85

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко нови серии ПРИКА3КИ от шипковиа храст, :)) тоест от Управителниа борд на БАК Ретро.

От началото на 2018 година ретро 3астраховките ГО на Булстрад по 85 лева, и ЛевИнс по 103 лева на год,, които са еднакви по отн. на всички кубатури и типове ретроколи, ште се исдават от 3астр. компании само след представиане на така нар. исторически 3астрахователен сертификат /Удостоверение/.
Сертификата удоствр. поне 30 год. старост на происводство/регистрациа на саотв. ретрокола, и деклариране на неупотреба по ежедневни нужди.

Тиа типове сертификати ште струват по 30 лв. на кола при нечленове на БАК Ретро, и 15 лева при членове с платен членски внос.
Членовете на други авто ретро клубове, колективни членове на БАК Ретро, които са с платен актуален членски внос /но напр. Клуб Нептун от Варна не е от тиах сега/ ште плаштат пак само по 15 лв. на сертификат.
Срока им на годност на 3астрахователните сертификати, според членовете на Упр. борд на клуба (говорих по темата с Кристиан Желев и Сашо Брадата днес), поне на прима виста ште е неограничен.
Та, с веднаж даден сертификат, вс. поредна година с него нови поредни 3астраховки ГО ште могат да се правиат, на горните преференциални 85 и 106 лв. ретро цени.

Питаниа по отн. на исдаването им се отправиат до шефа на Техн. комисиа на БАК Ретро - Ал. Каменов. Негов телефон има на страницата на БАК Ретро.
« Последна редакция: Януари 22, 2018, 21:13:20 от USfan »

Януари 22, 2018, 21:05:50
Отговор #86

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Интересно. Колеги може ли някой от вас да изброи всички клубове в страната, винаги съм се чудил много ли са !?
Привет от рая.
Сатанаил

Януари 22, 2018, 21:13:15
Отговор #87

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
И така. Доживяхме да видим подобно нещо и в наща изстрадала страна. Юруш народе - граби.  :P
Привет от рая.
Сатанаил

Януари 22, 2018, 21:20:25
Отговор #88

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Интересно. Колеги може ли някой от вас да изброи всички клубове в страната, винаги съм се чудил много ли са !?

Ами мога да кажа по сегашни данни на Упр. борд, кои са регионалните клубове колективни членове на БАК Ретро. Това са Пловдивскиа, Банкиа, и Ботевградскиа.

Ето тук саита на БАК Ретро с телефони и други инфота.

http://www.bacretro.com/

Януари 22, 2018, 21:23:53
Отговор #89

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Мерси.
Привет от рая.
Сатанаил