Автор Тема: BMW 2002 TII 1971 - не просто обикновено 2002  (Прочетена 30036 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 04, 2009, 11:27:52
Прочетена 30036 пъти

Неактивен bmw2002tii

  • Публикации: 35
И така, реших че е време да пусна проекта си и тук. <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->
От доста време търсих хубава 2002-ка на горе-долу добра цена и да не е пълна гробница. Ето, че дойде и моя ден. <!-- s:) -->:)<!-- s:) --> В нашето мобиле видях обява за БМВ 1600 (същото купе като 2002, но просто 1.6). Говорих с човека, колата се предполагаше, че е добра. Отидох да гледам нея, разбрах се с човека и подпалих към Суходол, където се намираше моята красавица.  <!-- sboogie -->boogie<!-- sboogie -->  Почти стигнахме до мястото, когато видях тъмно-синьо БМВ 1600 в почти окаяно състояние, без стопове, калници, фарове и всички части нахвърляни на куп в купето... Ужасна гледка. В първия момент си помислих, че само съм си изгубил времето. Както и да е, продължих с колата по-нататък, за да я паркирам, когато в погледа ми се прикова ярко жълта 2002-ка. Слезнах от колата и веднага я познах - същата кола, която не успях да купя преди 2 години, защото я бяха капарирали преди мен и същата, която в продължение на дълги години съм виждал многократно в близост до Пирогов. И сега седеше и ме чакаше, а аз вече бях определил, че това ще е колата. <!-- s:D -->:D<!-- s:D --> И така, питах човека, продаваше я и нея и веднага спазарихме цена. Обясняваше ми той за колата, докато видиш ли тя се оказа, че е и с буквички в името:

<!-- m -->http://img254.imagevenue.com/img.php?im ... _542lo.JPG<!-- m -->

'71-ва година, от първите tii-та, М10Б20 с механичен инжекцион Кюгелфишер и 130 к.с. Като изключим супер рядкото турбо е най-бързата сток версия на модела. <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->

Човека ми даде колата с два мотора - обикновен М10Б20 (който в момента беше на колата) и оригиналния в насипно състояние в багажника. Някои части като стопове и фарове, резервни, сенници, колани, че моите бяха зле и други неща.









Веднага след като я взехме отиде при майстора, който ще прави мотора да вземе всички части и после директно и при тенекеджията. Обаче колата си имаше доста гнило и двама майстори, с които уж се бяхме разбрали ни върнаха... <!-- sblink -->blink<!-- sblink --> В този момент момчето от пътната помощ влезе в положение и намерихме нашия тенекеджия, който да се справи с тази работа. Няма да обяснявам какви филми бяха заради побългаряването на предишните собственици. По купето намерихме огромни дупки, които бяха запълвани я с пяна за прозорци, я с тенекия от сирене и попнитачка и т.н. <!-- ssad -->sad<!-- ssad -->

Колата почна да се прави, а аз през това време малко по малко се сдобивах с нови части. Намерих оригинален Момо волан подобен на турбовския:

<!-- m -->http://www.tuning.bg/forum/download/fil ... &mode=view<!-- m -->

Почнах да работя и по частите, които вече не бяха на колата и да възстановявам тези, които все още стават за нещо:










Някои нови оригинални части:




Минаха се няколко дена, когато се сдобих ис цял мост от Е21 323. С дискове и перфектен шпер 3.46 <!-- s:) -->:)<!-- s:) --> И 5-степенна скоростна кутия, която ще трябва да се насади по някакъв начин.

След 2 месеца труд, колата е изкърпена и в момента се подготвя за боядисване:






А на следващия ден ме извикаха да си взема и това:
- Предни и задни дискове от Е21 323
- Лагери
- Накладки
- Тампони заден мост
- Шарнири
- Филтри
- Ремонтни комплекти за предни и задни спирачни апарати








Скоро ще пусна още снимки. <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->
« Последна редакция: Януари 29, 2013, 23:38:23 от dido1903 »

Юни 04, 2009, 18:35:30
Отговор #1

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Много хубав модел ,голям късмет си изкарал май . cheers
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Ford weist den weg

Юни 05, 2009, 15:48:11
Отговор #2

Неактивен viktoros75

  • Публикации: 16
Браво за ентусиазмът.  apl  apl  apl Ще се получи отлично възстановен автомобил. Купето изглежда добре направено.Ще монтираш ли оригиналния мотор? Колко време отне изкърпването?
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Юни 05, 2009, 19:44:25
Отговор #3

Неактивен bmw2002tii

  • Публикации: 35
Ами за късмета.. Видях и по-добри оферти за по-запазени коли. Но това беше един от тези моменти, в който си казваш "това е моята кола!" :) А и си я чувствам малко по-специална. След толкова време и след един неуспешен опит да я взема сега най-накрая е при мен. :)

Мотора ще бъде оригиналния. Но няма да бъде сток. Говорих с доста хора и се стигна до извода, че след толкова години и километри надали ще успея да подкарам механичния инжекцион да върви както трябва и да дава нужната мощност на колата, защото аз не искам да е бавна. :) И се стигна до другото решение да й сложа дросели и мегаскуирт.

Иначе колата ще бъде в оригиналния вид. С оригиналните брони и т.н. Ще сложа само едни джанти Алпина 15" или 16" и най-много една оригинална предна престилка Алпина. Както и вътре - единствената разлика от оригинала ще бъде Рекарото от Е21. :)

Къпренето отне около месец и половина-два постоянна работа. В момента колата е при бояджията и се подготвя за боядисване. Свалена е боята до метал на цялата задница. До 2 седмици ще я изтъркаме цялата. Защото повече време отнемат местата където не може да се бръкне с машината и на ръка с шкурката. :) Утре ще отида и аз да помагам и ще направя малко снимки. :)
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Юни 05, 2009, 22:15:01
Отговор #4

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Браво колега много сериозен проект .
Пожелавам ти УСПЕХИ в начинанието !!! :D  :D  :D

 flag  flag  flag
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Centrum Transaxle

Юни 08, 2009, 16:46:30
Отговор #5

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Браво Машински  good1 Мите ,а сети ли се за мен и попита ли бояджията с кво е обработил пода  83
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Май 31, 2012, 17:00:30
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Сега преглеждам темата отново.
Това БМВ ли видяхме на ретро рейсинга на Калояново тази година?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 31, 2012, 17:23:12
Отговор #7

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Не - това е още в процес на реставрация

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=36&t=153235&sid=a1bb3ee14adbefe37454abc734b65717
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Май 31, 2012, 17:26:05
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Да, подшушнаха ми, че не е същото.
Тъкмо гледах работата по купето!

Много вдъхновяващо и красиво се действа.
Колата ще стане много завръшена имам чувството.
Браво на собственика за търпението.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 29, 2013, 23:41:42
Отговор #9

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Докъде стигна работата по това БМВ?
На последните снимки от процеса - от преди 3 години - пише,че е готово за боя?
 ::)