Автор Тема: Посока на буталата  (Прочетена 13438 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 21, 2013, 21:14:07
Прочетена 13438 пъти

Неактивен hardmos

  • Публикации: 11
Бихте ли ми казали накъде трябва да сочи по късата част на буталото ? Напред или назад? Автомобилът е Газ 69 с оригинален двигател.

Април 21, 2013, 23:14:30
Отговор #1

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Изобщо не ми е ясно  за каква по къса част на буталото говориш.Въпреки това ще ти кажа как се слага,П-образния прорез трябва да сочи противоположно на клапанната кутия.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 22, 2013, 08:16:12
Отговор #2

Неактивен hardmos

  • Публикации: 11
Когато меря от центъра[след като съм извадил буталния болт] с шублер до края на буталото, виждам че от едната част е по късо спрямо другата.

Април 22, 2013, 08:55:07
Отговор #3

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ако разбирам правилно въпроса ти като застанеш мислено зад двигателя от към скоростната кутия ако маховика се върти на дясно то асиметрията на буталния болт ако има изобщо такава предвид годината на производство трябва да е  наляво.По късата част трябва да е от лявата страна.Това при положение ,че липсват стрелките на буталото.
« Последна редакция: Април 22, 2013, 08:59:49 от rumen_spasov »

Април 22, 2013, 09:24:16
Отговор #4

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Април 22, 2013, 13:24:45
Отговор #5

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако гледаме мотора отпред /откъм ангренажните зъбчатки/, втората картинка е правилният начин. Предполагам не е нужно да се пояснява защо е това изместване.
« Последна редакция: Април 22, 2013, 13:27:20 от michev »

Април 22, 2013, 20:53:06
Отговор #6

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Предполагам не е нужно да се пояснява защо е това изместване.

Някой при наличие на свободно време може да обясни :)

Април 22, 2013, 21:38:42
Отговор #7

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Въпреки че по горе точно написах как трябва да се постави буталото,налага се да се намеся пак.
На козела щатно няма и никога не е имало бутала с изместен бутален болт.Нито петканалните,нито триканалните бутала са изместени.Аз лично тези бутала не бих ги сложил,но решението си е твое.Иначе да,когато са изместени се поставят както е показано по горе на схемата,но пак повтарям щатно на този двигател  бутала с изместен бутален болт няма.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 23, 2013, 13:18:26
Отговор #8

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Изместването се прави, за да не е точно отвесно натоварването върху коляновия вал в момента на запалване в цилиндъра.

Април 23, 2013, 18:26:20
Отговор #9

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Айде малко да спам-нем и Я.Колега hardmos  ще споделя една случка с Мен щото може да Ти е полезна за питането.
Та на времето с едно приятелче събираме един мотор на една Шкода Мадара.Събрахме това онова и стигаме до събиране на буталата с биелите.Времето преваля както и поредната каса бира и решаваме да съберем групата набързо и вкарването в мотора да оставим за другия ден.Речено сторено набързо събираме и кой от къде е.Да но... >:D >:D >:D...тъч.На другия ден почваме да събираме мотора като ориентир за посоката е чопа за биелния лагер в биелата.Никой не го интересува стрелката на буталото. :) :) :)Иииии......  ;D ;D до трети цилиндър  :o :o :o вала спря да се върти.Почват едни мъки с щанги удължения и едно  ??? ??? ??? чудене "Що така бе Миме?" едва сложили четвърто бутало а има още две.И накрая какво? Оказа се че предния ден обърнатата от Нас бира взела че обърнала обратно буталата при монтажа с биелата.След последвал правилен монтаж мотора се въртеше с лекота и в последсвие замърка като коте.

Та идеята Ми е (незнам как е при ГАЗ 69) че ако обърнеш посоката на буталото или на биелата (защото и биелата има посока на работа) мотора би трябвало да затегне още при монтажа на групата.Поне в Моя случай така стана.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.