Автор Тема: Международно Ретро рали "Стара планина" - 9-11 Август 2013 г.  (Прочетена 13546 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 13, 2013, 10:01:33
Отговор #30

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Аааа , заприличва на мероприята на Орлин Пенев - има съвременен способ и апаратура на БФАС за времеотчитане , обозначаване ( макар и не по правилата напълно ) на часовите контроли.
За специален скоростен етап и майсторско / майсторски - те са неизменна част от класик регуларити ралитата , трябва да присъстват и да станат неизменна част и тук. :)
Похвално , само така и още занапред
Кире, няма нищо общо с други мероприятия.Майсторски не се предвиждат.В различна посока ще се развива ралито ;D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 13, 2013, 11:38:59
Отговор #31

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 13, 2013, 12:17:27
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Кире, няма нищо общо с други мероприятия.Майсторски не се предвиждат.В различна посока ще се развива ралито ;D
Днес говорих с Орлин Пенев - и той се е насочил в тази посока към национален ретро рали шампионат, съгласуван с програмата и правилата на БФАС и ФИА, а старите по формат варненски ралита с майсторските ще останат като прерогатив на местния ретро клуб. Дано се получат нещата и се проявят разбиране и желание от отсрещната страна... пък и ние да помагаме колкото и с каквото можем. Както се пее в песента "...а дано, ама надали", аз обаче бих добавил - "защо пък не", стига да проявим достатъчно упорство и постоянство :)

Митак Честито! Радвам се че победата е при Ретро ралиджийте!!!
Мерси бат' Ники, догодина те чакаме и теб на старта, мисля че няма да съжаляваш - тръпката е голяма ;)
« Последна редакция: Август 13, 2013, 12:45:28 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 13, 2013, 15:51:41
Отговор #33

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Нещо от пространството  8))

http://tvplus.bg/index.php?p=news&c=18&id=15199
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 13, 2013, 16:17:42
Отговор #34

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Митак, за тази година незнам дали ще станат нещата с други ралита организирани съвместно с БФАС. Нищо не се чува , а ралитата са :
Рали "Сливен" 06-08.09 г.
Рали "Албена" 21-22.09 г. - Ако се проведе де !
Рали "Стари Столици" 05-06.10 г.

Поне минимум месец преди ралитата трябва да има инфо , за да могат екипажите да се подготвят, както знаеш.На изток има страхотни условия за каране и ако от следващата година Организаторите си партнират с БФАС , не виждам какво може да ни спре да караме.Даже съм сигурен , че ще имаме повече участници от рали автомобилите. Тази година имаш заложени 6 ралита в календара на БФАС.Догодина вероятно пак ще са толкова.Щом Орлин работи в тази насока , може би той ще сподели повече подробности за новите идеи които разработва.Догодина дори и да го няма Рали "Средна гора" (чуха се и такива коментари в Панагюрище) Ретро ралито ще се проведе.Има много неща за доуточняване, има много да се работи , но при желание може да се постигне очаквания резултат.Така мисля.Поздрави  ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 13, 2013, 19:02:19
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Орлин спомена, че действа в насока Стари столици и Сливен, но дали ще стане нещо за тази година още не е ясно... ако искаш звънни му за повече подробности, номера му го има в дипляните за варненските ралита. Обаче ако не стане работата с БФАС не знам кой ще осигури добра апаратура за засичане и хонорари за съдиите... тая идея с ЛЕКАМ не ми се нрави много, участвал съм м. г. в Петрич и ми се струва, че си гласят основно техния шампионат, а нас ползват само като пълнеж... :-\ Няма лошо да правим и такива смесени мероприятия, но не да се осланяме основно на византийците.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 13, 2013, 19:19:29
Отговор #36

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
За БФАС тябва да се държим здраво и да си сътрудничим.Подобна времеизмервателна съвременна апаратура имат агенция ,,Пътна
инфраструктура".Синхринизирана с GPS.
 Ралитата в комерсиален вид може да станат малко множко , затова при неразбирателство с БФАС имам предложение и идея - Орлин
да редуцира едно- две от варненските ралита до комерсиалния вариант класик ретро рали.
Ако не го бърка като местен регионален шампионат разбира се. БАК ,,Ретро'' и Пловдивския клуб също имат голям опит.

Но пак трябва да се седне на една маса и съм уверен , това ще стане за догодина има време и идеи. :)

Да не забравяме и идеята за  ретро - високопланинско състезание.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 13, 2013, 21:34:23
Отговор #37

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Лошото е, че БАК, ПАК и АМРК Варна са малко като орел рак и щука - всеки си знае своята песен, много не се спогаждат и все са си обидени помежду си... но това е друга тема. Орлин е намислил съвсем различна и отделна организация от всичките тия клубове, но да видим дали ще се съберат достатъчно мераклии да подкрепят идеята - 5-6 лястовици пролет не правят...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 13, 2013, 21:47:53
Отговор #38

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Орлин винаги може да предложи още 1- 2 идеи/програми.Тези мероприятия са  малка частичка от обществения ни живот , които на
фона на кризата и сивото ежедневие учат и показват като в  белите страни айде да не изброявам на какво - история , техника , наука
спорт ... :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 14, 2013, 17:34:33
Отговор #39

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
А не е ли добре и ние всички, които участваме в ретро ралитата и тия които имат желание да го правят, да излезем с едно официално писмо, под което да се подпишем всички с желанието си за един такъв национален шампионат или поне едно национално рали? Писмото може да бъде адресирано до организациите и до Орлин. Можем да добавим също допълнителни идеи, например на последното рали на Орлин му предложих да пуснем и един драг по класове, което е също доста атрактивно. Не е нужно да има награди, но пък шоуто за зрителите е гарантирано. В таз месечното рали очаквам да го добави. идеите ако идват от нас може и да е по-лесно за всички ни и естествено това ще популяризира повече ралитата. Колкото по-интересно е, толкова е по-голямо ралито.


Така също ми се иска да организираме скоростно рали за класически автомобили в затворена писта, с майсторско, италианско и тн.
« Последна редакция: Август 14, 2013, 17:36:22 от Martillius »