Автор Тема: Шкода 105 L 1985 г. - новото зверче в семейството ми  (Прочетена 29474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 21, 2018, 14:20:36
Отговор #40

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb
Честито и много да те радва!
Така като я гледам си мисля, че с такива джанти много ще и отива.




Предполагам не са никак лесни за намиране, но за мен лично, мого си допадат с визията на шкодичката.  :)

Май 23, 2018, 07:57:02
Отговор #41

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Благодаря ви!

Тези джанти са модел Аполо. Моите са модел Метеор 2. И двата модела са оригинални за Шкода 105/120, разбира се, никога не са били продавани в България. И двата модела са доста редки и трудно откриваеми. И на мен Аполото ми допада една идея повече, особено ако се направи както на колегата от снимките горе - става супер.
На мен такъв ми беше късмета, попаднах на модела Метеор 2, като имам 5 джанти, 1 за резервна :) Които в никакъв случай не са лоши. Поиграл съм си и с тях, минати са на сода (същото като пясъкоструй, но много по-фино). След това са боядисани, но първият път не уцелихме боята и станаха една идея по-тъмни. Карах ги така 2-3 години, и сега с боядисването на колата ги направихме наново и станаха страхотни! Тези дни, даже може би още днес, ще им изработя едни капачки, защото тези по магазините не стават. Колегата от горните снимки също много си е поиграл с джантите, и с капачките, и резултата е повече от перфектен!

Май 23, 2018, 13:14:09
Отговор #42

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb
Да, личи си че всичко е правено с желание и внимание към детайла, това много ми допада и ме радва. Успех с капачките и като са готови да пуснеш снимки  :)

Юни 06, 2018, 23:52:50
Отговор #43

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159

Както съм споменал по-горе, не успях да намеря капачки за джантите. Нямаше как да ги оставя без капачки, затова стигнах до варианта направи си сам. Накратко сътворихме това - основата е направена на струга, по размерите на джантата. Изнесени са навън, за да има място за полуоската, която стърчи извън джантата. Емблемите са рязани на лазер от 1мм неръждаема ламарина, матирана. Те са врязани в капачката и лежат в една повърхнина.



Скоро ще има още снимки. Гайките на джантите също ще са с капачки.

Юни 07, 2018, 08:44:55
Отговор #44

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Перфектен резултат!
Как изглеждат оригиналните капачки?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 07, 2018, 09:58:42
Отговор #45

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Не съм на 100% сигурен, че това са оригиналните, но на 7-8 места из пространството съм виждал тези:




Официална информация, поне аз, не успях да открия. Това ли са, не са ли... Затова импровизирах.

Юни 07, 2018, 10:15:34
Отговор #46

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Направихте ли леви и десни капачки? Т. е. такива, че стрелата винаги да сочи напред...

Юни 07, 2018, 11:30:14
Отговор #47

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Не, но нарочно реших да не правя. Помислих го в началото като ги умувах, даже направих няколко проби, но предпочетох да си запазя емблемата такава, каквато е. Стрелката винаги си сочи надясно, т.е. напред (поне аз така го разбирам), а и като я гледам наобратно някак не ми седи естествено :) Пък и не е проблем да се завърти, много лесно мога да матирам и задната част на неръждавейката, но пак казвам, не ми седи естествено така, сякаш нещо не е наред, като е огледална.

Юни 07, 2018, 12:07:38
Отговор #48

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Да, по принцип на всички тасове и джанти има само стрела, сочеща надясно. Но аз се зачудих как би стояло все пак, защото има и вариант със стрела, насочена напред - емблемите на калниците на 1000 MB и на първите 100/110. Така е направена и специалната Edition 100 на първата Octavia RS, т. е. не е съвсем кощунска тази схема...

Юни 07, 2018, 16:08:20
Отговор #49

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Да, точно, даже на 1000мб стои много стилно на левия калник, наскоро обсъждахме, че и при някои волани в последните (20) години има обърнати, може би даже и на тази октавия, която споменаваш. И все пак, на мен не ми седи правилно така  O:-) Но то си е въпрос на личен вкус, все пак :)