Автор Тема: Шкода 105 L 1985 г. - новото зверче в семейството ми  (Прочетена 29510 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 17, 2018, 20:17:39
Отговор #60

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
колата изглежда супер след толкова труд, но на не една снимка си личи как предна лява част леко клюма надолу... не знам дали е от лявата половина на бронята има нещо леко нередно, но определено си личи, че е леко крива, поне по снимки, дано се лъжа.

Юли 17, 2018, 21:57:38
Отговор #61

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Точно така, наблюдателен си  :)
Има кривина, на задната броня също има. По 1-2 мм са, трябва леко донапасване, но искам да си я напасна на крик, а вкъщи нямам

Юли 18, 2018, 18:55:39
Отговор #62

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това беше забележка от мерцедесаджия ;) Аз съм сигурен, че дори и от завода шкодите не са излизали навремето абсоллютно прави. Знаете как беше - чакаше се ред да ти излезе вноската за нова кола и после взимаш каквото ти се падне в Мототехника. Ако си много капризен трябва да чакаш следващата партида, която не се знае в коя петилетка ще я доставят :D
Ако все пак искаш перфектна линия на броните разхлаби болтчетата на планките им - те си имат каналчета за регулиране. Повикай поне още един помощник да стои отпред на разстояние, за да ти казва докато я наместваш преди да стегнеш болтовете окончателно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 18, 2018, 19:14:46
Отговор #63

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Това беше забележка от мерцедесаджия ;) Аз съм сигурен, че дори и от завода шкодите не са излизали навремето абсоллютно прави. Знаете как беше - чакаше се ред да ти излезе вноската за нова кола и после взимаш каквото ти се падне в Мототехника. Ако си много капризен трябва да чакаш следващата партида, която не се знае в коя петилетка ще я доставят :D
Ако все пак искаш перфектна линия на броните разхлаби болтчетата на планките им - те си имат каналчета за регулиране. Повикай поне още един помощник да стои отпред на разстояние, за да ти казва докато я наместваш преди да стегнеш болтовете окончателно.
Не "каквото ти се падне" .... а каквото ти дадат.
retrobs.com

Октомври 29, 2018, 14:21:53
Отговор #64

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Споделям чак сега, но забележката за кривите брони я приех и отстраних още преди няколко месеца :) Сега са прави, и изглежда още по-страхотно :)

Колата в момента за мен е източник на безкрайно приятни емоции. Карам я почти всяка седмица, събота и неделя, разбира се. Чувствам се страхотно с нея, и много ми харесва как хората и се радват по улиците, махат ми, поздравяват ме, 3-4 пъти даже ме спират да си разказваме. Чак съм учуден как един толкова обикновен и масов автомобил се радва на такова внимание.

Поради технически причини (спукан резервоар), не успях да взема участие в много от събитията през лятото. Догодина, живот и здраве, би трябвало да сме на линия. Много ми се участваше например на рали Родопи, но не успях.

За да не съм голословен, слагам две снимки - едната е от ежедневието, в гаража под нас, другата е част от една фотосесия, която направихме наскоро на Шкодата:




Февруари 12, 2019, 08:53:07
Отговор #65

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
За мен зимният сезон свърши, и тези дни изкарах колата от бърлогата, измих я и я раздвижих. Толкова ми е кеф да я карам, че зарязох ежедневната пластмаса и сега си карам нея :) Ето една снимка от събота:

Февруари 12, 2019, 13:47:00
Отговор #66

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Красавица!!!  :-X

Април 07, 2019, 19:54:52
Отговор #67

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Две снимки от Classic Day 2019, страхотни са, и няма как да не ги споделя. Браво на фотографа!




Април 28, 2020, 00:00:21
Отговор #68

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Здравейте,
не съм писал отдавна по темата. Както съм писал няколко поста по-нагоре, колата се кара активно, главно по събития и ретро ралита, но също така и в ежедневието. От средата на миналата 2019 година, досега, вече минах границата от 70 000 км, и вече съм на 73 000. Сезон 2019 беше сравнително активен за автомобила. Много приятни емоции, и (за щастие) абсолютно никакви технически проблеми, като изключим смяната на термостата. Участие на две ралита, много приятни срещи с други фенове на марката, няколко парада. 2020 година също започна добре, за съжаление ни достигна тази пандемия, но успях, точно в последния уикенд преди да затворят света, да участвам на Volkswagen Club Fest 2020.
Имам снимков материал за споделяне, и в този пост ще карам по години. Започвам със сезон 2019:











Както казах, приятните емоции, прекарани покрай карането на тази кола, са несравними. С удоволствие се качвам всеки път, завъртам ключа и тръгвам нанякъде. Колата е послушна, и като че ли доволна, че и обръщам толкова внимание. Аз и се радвам, и тя ми се радва.
На 8 и 9-ти март тази година, имах щастието да участвам на Volskwagen Club Fest 2020. Много приятно и хубаво събитие, събиращо страхотни автомобили от старите и новата епоха. Много хубави спомени, нови запознанства, и разбира се - безброй приятни емоции ми останаха от този уикенд. Ето и малко снимки от събитието:









Май 02, 2020, 18:20:31
Отговор #69

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Много е красива! Като минат карантините ще е супер да се съберем по задномоторна линия.